Skocz do zawartości

E46 zaparowane klosze przednie


strat69

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy podpowiedzcie może, bo nie mogę znaleźć.

Chodzi mi o o wątek zw. z parującymi lampami xenon w E46

Gdzieś widziałem jak się do tego zabrać i nie mogę znaleźć :(

DZIĘKUJĘ Z GÓRY ZA POMOC

Edytowane przez strat69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER O TO CHODZI DZIĘKI :)

bardzo zdziwiłem się tym, że nie jest ten klosz klejony z lampą.

Jak myślicie jak to uszczelnić w takim razie ? Nie ma żadnych pęknięć. Zaczęło parować (obie lampy) jakoś w lato. Skończyło się narazie tym, że wymieniłem już palniki.

 

aaaaaaaa już widzę, że nie mam tych uszczelek, które na filmie człowiek zdejmuje po kierunkowskazie :( Może to być cała przyczyna. Z drugiej strony chyba nie miałem ich od początku hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez paruje lewa lampa. Powodów może być co najmniej 3 :

 

- ubite gumowe uszczelki nie trzymają już szczelności

- zapchane odpowietrzniki

- popękany klosz

 

Odebrałem już nowe uszczelki koszt w aso ok 180 pln.

Zamówiłem dwie gdyż jak wyczyszczę i osuszę od środka jedną lampę to myślę ze będzie spora różnica przy drugiej.

Co do polerowania kloszy jest to jakieś wyjście ale myślę ze nie minie dużo czasu i wróci to co było, tak było przynajmniej w żony Yaris'ie.

Nowy klosz coś ok 315 pln :mad2:

http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie tempo jak już to farecla g3 i polerka mechaniczna. Przy polerce pochlap troche klosze wodą co by było trochę poślizgu :D . Tylko jak to mówią jak już zaczniesz raz będziesz wracał często do tej czynności.

 

Możesz jeszcze pojechać z papierami viewtopic.php?f=15&t=58718

 

i popraw temat wątku bo zostanie zamknięty viewtopic.php?f=69&t=117886

http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: e46 2001 czyszczenie przednich lamp

 

Post przez K3m0T1989 » Pią Mar 29, 2013 12:18 pm

 

odpowietrznik jest z tyłu lampy na dole, który róg nie pamietam ale lampe trzeba wyjąć i jest taka fajka z plastiku zrobiona i tam w środku jest chyba jakaś gąbka która jak się zasyfi to nie ma przepływu powietrza. A uszczelke klosza to czymś do gumy, silikonem w sensie smarem silikonowym, albo silikonem w sprayu :)

http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klosze do przedlifta są znacznie tańsze niż ktoś podawał wyżej :)

 

najszybsza metoda w moich lampach akurat to po prostu odpięcie klosza bez wyjmowania lampy, posmarowanie uszczelki silikonem i staranne ułożenie uszczelki i klosza na niej. Po takim zabiegu i sprawdzeniu drożności odpowietrzników nigdy lamp zaparowanych nie miałem :)

 

co do polerowania to u mnie efekt był krótkotrwały i zmieniłem na nowe, 120zł sztuka z tego co kojarze.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi parowała lewa lampa znalazłem na allegro fajną aukcje facet zmienia lampy na xenony soczewy itd zadzwoniłem okazało się że ma pudła uszczelek do lamp do e46 za 10zł kupiłem uszczelkę i teraz nawet wydaje mi się lewa lampa czystsza od prawej nie ma żadnej pary ani wody w niej:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie

Czy zdarzyło się wam, aby kupiony w parze żarnik palił w innym kolorze w stosunku do drugiego ?

Zmieniałem już 3 razy - pierwsze Philips, drugie nn, trzecie Philips.

ZAWSZE prawa jest bardziej "żółta" :)

Czy może to być sprawa soczewki, a zatem np podejrzenia,że ta być lampa wymieniona jest wymieniona np ?

Wiem powinienem zamienić żarniki miejscami i sprawdzić, ale najpierw pytam TU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie

Czy zdarzyło się wam, aby kupiony w parze żarnik palił w innym kolorze w stosunku do drugiego ?

Zmieniałem już 3 razy - pierwsze Philips, drugie nn, trzecie Philips.

ZAWSZE prawa jest bardziej "żółta" :)

Czy może to być sprawa soczewki, a zatem np podejrzenia,że ta być lampa jest wymieniona np ?

Wiem - powinienem zamienić żarniki miejscami i sprawdzić, ale najpierw pytam TU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 PLN? najtańsze jakie znalazłem z zamienników, DEPO były po 130. W BMW ze zniżką 10% okolice 310 za sztuke... Nie brałem tych DEPO, tylko zregenerowałem sobie sam swoje.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako żę nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie , zapytam tutaj czy da sie spolerowac to co powstało na kloszach? Czy sa to rysy wewnetrzne,a możę zewnetrzne. W skutek czego powstały ?

 

http://i43.tinypic.com/25tw4t1.jpg

http://i39.tinypic.com/jf846p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.