Skocz do zawartości

E39 - Radio nagle przestalo dzialac


Nighstalker

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki, dobrze ze chociaz Tobie sie udalo dell666. Sprawdzilem u mnie I nie mam zadnego gniazda z dwoma konektorami bez bezpiecznika. Obmacalem jeszcze te listwe z tylu zeby byc pewnym czy do zadnego z pustych gniazd nie dochodza jakies kable no I wychodzi na to ze bezpiecznikow nie brakuje. Czyli wracam do punktu wyjscia. Czy ktos z kolegow wie gdzie te kable z kostki od radia ida dalej I czy sa tak po drodze jakies kostki ktore moglybym jeszcze sprawdzic?
O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widze ze w temacie nic sie nie ruszylo. A ja dalej jezdze sluchajac tylko dzwieku R6 co prawda milego dla ucha ale nie cierpie kiedy cos nie dziala i nie wiem dlaczego. Panowie, zanim zaczne dalej pruc kable i rozbebeszac ksiezniczke mam jeszcze jedno pytanie a wlasciwie prosbe. Czy ktos moglby mi powiedziec patrzac na zdjecie ponizej, na ktory schemat na kablomani ja mam wlasciwie patrzec? Bo juz sam nie wiem jaka ja mam wtyczke i na ktorych pinach powinien byc "+". Kumpel mi zamieszal w glowie bo gdzies tam spawdzal i jemu wychodzi ze Pin 15 i 16 :shock: Tak jak mowilem na pradzie sie nie znam wiec nie chce dzialac po omacku.

Tutaj zdjecia wtyczki. Sorry za brak ostrosci ale w moim ziemniaku nie ma autofocusa... jpsc.jpg

 

A tu tyl radia:

usk4.jpg

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym zdjęciu, które zamieściłeś wygląda na to, że są dwa bezpieczniki koloru niebieskiego, powinieneś je sprawdzić czy przewodzą np. miernikiem (wyjmując je z gniazd).

Sprawdź również czy przy zapinaniu złącz nie ma obluzowanych pinów które wycofują się z gniazda. O diagnozowaniu INPĄ nie ma mowy z powodu braku zasilania radia.

 

Mój kolega zmagał się z takim problemem od roku ( w jego radiu była wyświetlana tylko godzina), był nawet u kilku mechaników, zakupił części wiązek elektrycznych tak jak mu radzono. Z racji, że w tym okresie przebywałem za granicą starałem się pomóc mu na odległość i poradziłem aby sprawdził te bezpieczniki o których pisałem wcześniej. Twierdził, że to zostało już kilkakrotnie sprawdzone. Kilka dni temu umówiłem się z nim, że profilaktycznie sprawdzę problem.

Problemem okazał się przepalony bezpiecznik . Nie da się opisać zażenowania kolegi, który stwierdził: "No przecież...."

 

Na zdjęciu wskazuje konkretny bezpiecznik

http://iv.pl/images/66500060778018218373.jpg

 

PS. zawsze możesz przełożyć radio do innego BMW i sprawdzić czy wina nie jest po stronie odbiornika.

BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym zdjęciu, które zamieściłeś wygląda na to, że są dwa bezpieczniki koloru niebieskiego, powinieneś je sprawdzić czy przewodzą np. miernikiem (wyjmując je z gniazd).

Sprawdź również czy przy zapinaniu złącz nie ma obluzowanych pinów które wycofują się z gniazda. O diagnozowaniu INPĄ nie ma mowy z powodu braku zasilania radia.

 

Mój kolega zmagał się z takim problemem od roku ( w jego radiu była wyświetlana tylko godzina), był nawet u kilku mechaników, zakupił części wiązek elektrycznych tak jak mu radzono. Z racji, że w tym okresie przebywałem za granicą starałem się pomóc mu na odległość i poradziłem aby sprawdził te bezpieczniki o których pisałem wcześniej. Twierdził, że to zostało już kilkakrotnie sprawdzone. Kilka dni temu umówiłem się z nim, że profilaktycznie sprawdzę problem.

Problemem okazał się przepalony bezpiecznik . Nie da się opisać zażenowania kolegi, który stwierdził: "No przecież...."

 

Na zdjęciu wskazuje konkretny bezpiecznik

http://iv.pl/images/66500060778018218373.jpg

 

PS. zawsze możesz przełożyć radio do innego BMW i sprawdzić czy wina nie jest po stronie odbiornika.

 

Te dwa niebieskie plastiki to sa chyba tylko takie zaslepki czy jak to nazwac. Tam pomiedzy nie wchodza przeciez piny od gniazda w radiu, tak na moje oko przynajmniej..... Ale jeszcze to sprawdze.

Ten bezpiecznik ktory wskazujesz tez oczywiscie sprawdze. Dzieki za kolejny trop. Bede walczyl dalej.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wlasciwemu tym razem opisowi wtyczki udalo sie zidentyfikowac problem. Ducha wyzionelo samo radio / panel. W kazdym razie prad jest we wtyczce tam gdzie powienien byc i kiedy powinien byc ;-)

Teraz juz tylko pozostaje mi znalezc jakies dzialajce radio i zakupic. Troche glupio teraz wnetrze wyglada bez radia ale nie bede go tak znow wkladal dla samej estetyki. Zastanawiam sie tylko jak to bedzie z kodem... w jakiejs uzywce.

W kazdym razie dziekuje wszystkim za pomoc :cool2:

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
odłącz ako na 5 min. - wszystko wróci z radiem do normy. ale niestety nie naprawia problemu. u mnie czasem chodzi 15 minut a czasem 2 tyg. problem nie występuje na cd ani tv. słyszałem, że to wina wzmacniacza antenowego ale jeszcze nie sprawdzałem. jakby co proszę o info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

Witam !

Podepnę się do tematu ,aby nie zakładać nowego!

Radio w aucie -radio/navi PHILPS 22 SY 421/23L , duże 4:9

Problem - ekran działa ,ale pokazuje tylko opcje komputera i TV!

Nie działa w ogóle radio ,kontrolka włączenia radia się nie świeci !

Bezpieczniki w schowku pasażera , bagażniku i w module radia sprawdzone,są ok .Prąd do modułu radia dochodzi na dwóch pinach!

Co może być do wymiany ,moduł czy radio ?

Czy ktoś przerabiał taki problem ?

Będę wdzięczny za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.