Skocz do zawartości

Brak światłocienia.....lampy BMW e39.!!??


chudym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może i był taki temat, ale nie mogę go znaleźć... a więc mam problem od jakiegoś czasu z moim lampami od Beemki:)

Mianowicie jakiś czas temu zauważyłem że mam dość słabe światła mijania i święcą one mi po "rowach"... Przeszukałem forum i pierwsze co zrobiłem do wyczysciłem, wypolerowałem plastikowe klosze, bo były już dość zmęczone, pierwszy efekt ŁAŁ :D :D :D . Ale jak je składałem zauwazyłem ze moje odbłyśniki są zupełnie luźne i trzymaly sie tylko na mocowaniu od silniczka regulacji. więc zamówiłem nowiusienkie regulatory bo były połamane lub zupełnie ich nie było :?:.

Wszystko ładnie złozyłem i próbuje sam ustawić światła i mi sie nie udało, postanowiłem pojechac na najbliższą stacje diagnostyczna i facet mi powiedział że, cytuję: "Pańskie Lampy nie mają światłocienia, i są do kosza"? :shock: :shock: :shock:

A ja na to? O co chodzi z tym światłocieniem to mi nic nie powiedział bo miał za duzo roboty....Powiedziałem mu tylko ze były popękane regulatory i rozbieralem lampy bo inaczej nie widzie zeby je szło wymienic, to koleś jeszcze raz" może cos zle złozyłes"

Tak więc jak teraz kieruje pytanie do was forumowiczów czy jest możliwośc zeby je źle złozyć, czy cos w tym stylu?? Może ktos juz miał taki problem co ja, to prosiłbym bym o kontakt, bo robi sie coraz ciemniej a jezdzic trzeba. :)

Pozdrawiam i czekam na porady:)

 

W linkach pokazane są moje lampy z zewnątrz, moze to was jakos na kieruje:)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/937c1bafbcfbb130.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/41b6ceeec2cdff1f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a52af39827e06848.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To znaczy , że nie masz ostro widocznej granicy między światłem na dole a cieniem na górze.

Za to w twoich lampach odpowiada metalowy kapturek < przesłona > na żarówce od światła mijania.

Albo jej nie masz albo jest jakoś źle załozona albo masz niewłaściwe żarówki.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie.

To jest w zasadzie element lampy.

Ale nie masz go oddzielnie na tym rysunku bo on tworzy całość z odbłyśnikiem lampy.

Jest to taka jakby rurka z blaszki przymocowana do odbłyśnika.

Ona ma odpowiedzni kształt i układa wiązkę światła tak by była granica światła i cienia.

 

Na zdjęciach twoich lamp niestety nie mogę stwierdzić czy je masz.

 

Jak chcesz to gdzieś mam odbłyśniki od takich lamp i mogę ci zrobic zdjęcie ale nie dziś bo muszę ich poszukać. Ostatecznie jak cos to nie są mi potrzebne.

 

A może masz kombinowane lampy i masz odbłyski od lamp projekcyjnych < soczewek> bo wtedy nie ma tego elementu ale musi być soczewka z przesłoną/

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mam tą rurkę w którą wchodzi żarówka światła mijania.... :mad2:

A i jeszcze jedno, jak próbowałem sam ustawić sobie chociaż "jakoś" światła zauważyłem że nie mogę skupić światła w środek jezdni.....biją po poboczu lub drugim pasie jezdni, a w środku (na szerokość grila) pozostaje 'pustka' i światła nie ma.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odbłyśniki w jakim masz stanie bo może one już mają dosyć i źle skupiają światło

 

a tak po za tym to do polerki kloszy to się trochę słabo przyłożyłeś :norty: o szczelności nie wspomnę

powoli dochodzę do wniosku że BMW to nie marka samochodów - to nieuleczalna choroba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie przypomniało własnie.... :shock:

Gdy zakładałem nowe regulatory, to jak jest ten dłuższy który jest wkrecany nad światłem mijania(krótkim)....

chodzi mi o tą sytuacje z filmiku http://www.youtube.com/watch?v=EK0w-gDVxlI

czas: 2:25 - 3:20.

Nie zjazyłem sie że w tym uchwycie co jest w odbłyśniku moze byc jakas stara częsśc od ułamanego regulatora i ten nowy własnie nie chciał mi tak daleko wejsc i go poprostu z tym uchwytem skleiłem i tyle, myslałem ze bedzie ok....dopiero teraz jak natrafiłem na ten filmik to mnie olśniło...

I teraz pytanie czy to może byc przyczna, że poprostu nie mam wciśnięte tego regulatora tak daleko jak powinno i żarówka automatycznie tez jest bardziej schowana w tej metalowej "rurce" .... hmmm? dobrze myśle? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej może być przyczyna, że Ci trudno ustawić światła na boki (masz na środku ciemnię) oraz, że nie masz granicy światłocienia (bo lampy świecą na tyle wysoko, że ten światłocień jest dużo wyżej niż maszyny do ustawiania świateł lub lustro/tło do ustawiania tego.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.