Skocz do zawartości

sprawdzajcie temperature silnika!!! WYMIANA TERMOSTATÓW


K8v8M

Rekomendowane odpowiedzi

A ja chciałem podziękować koledze K8v8M za założenie tego tematu :wink:

dzięki temu przeczytałem o tym problemie i sprawdziłem u siebie jak wygląda temperatura, no i niespodzianka :?

silnik po przejechaniu 100 km miał 52C :( Teraz mam wymienione dwa termostaty i temperatura szybko uzyskuje 90C. Gdyby nie ten temat, to cały czas jeździłbym z niedogrzanym silnikiem, i nie wiedziałbym że coś jest nie halo.

Także jeszcze raz dzięki kolego :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 603
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

sprawdzałem w ukrytym menu temp. płynu chłodzącego pod nr. 7 i zastanawiam się czy to normalne, że temp. potrafi dojść do 105°C przy ostrym przyśpieszaniu a później przy stałej prędkości przy 140km/h i delikatnej jeździe potrafi spaść do 75°C na chwile i wrócić w rejon 97 - 101°C.

Dodam, że to benzyna E90 325i N52.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka temperatura benzynowego silnika w porównaniu z dieslem w tym przynjamniej wypadku to norma. U mnie w silniku n46 według danych producenta termostat otwiera się przy 105 st C. i faktycznie w 'normalnych' warunkach temperatura cieczy chłodzącej oscyluje między 105-110st. W dieslach powinien otwierać się przy 89-90st o ile dobrze pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura powietrza +6 trasa 100 km temperatura najwieksza 81 przy 180 km 71 stopni dotknęlem rury wychodzącej z głównego termostatu letniawa czyli główny termostat trzyma z tego wnioskuje ze padł termostat EGR dobrze myśle ?

 

Typowy objaw padnietego termostatu. Wymien oda i plyn dla swietego spokoju :cool2:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko

temp zewn -3,5

Auto wyjeżdża z garażu 3km osiedle (prędkość maksymalna 80) potem 9km obwodnica (prędkości do 140) potem 4km (prędkość do 90) temp silnika na parkingu 69

 

Chyba coś nie tak

 

 

Aha silnk 2,0d 163km (chip 189)

 

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cos moze byc nie tak, ale sprawdz jeszcze. Normalnie pownien po kilkunastu km lapac temperature- zaleznie od stylu jazdy.

Temperatura zewnetrzna - 3,5 to rzadna tragedia.

Najlepiej sprawdzic termostaty jadac ze stala predkoscia kilkanascie km. Jak nie wzrasta do temp. nominalej, to termostat jest padniety.#

Pamietaj ,ze chlodnica i termostaty sa pomyslane na funkcje fali-safe-open i maja chronic silnik przed przegrzaniem :cool2:

 

Rano bylo u mnie 0 st C . Jechalem ok 2km po miescie i potem 17 km autostrada -bez szalenst, bo silnik zimny :norty: Potem od razu zjazd na parking.

Po zatrzymaniu temperatura - 86 C.

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wymienialem oba, koszt termostatow oem egr 133 zł, główny 163 i do tego oring 5 zł, plus minus takie ceny. Jak dotąd przy minus 5 na dworzu nie chciał dojść do 75 po wymianie przy tej samej temperaturze zewnętrznej 89-90. Od razu dwa wymienialem, zeby czasu nie tracić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za termostat z robocizną?

 

termostat po rabacie 150zł, robota 0zł ... zrobiłem to sam w garażu bez kanału :D trochę to trwało bo prawie 2 godziny, ale głównie z powodu poszukiwania korka od spustu płynu chłodniczego, którego i tak nie znalazłem bo jak się okazało musiałbym ściągac intelcooler a mi się nie chciało, odkręciłem jeden z dolnych węzy i ot tak spuściłem płyn

 

co trzeba zrobić:

- odkręcić podłogę pod silnikiem

- odkręcić osłonę nad silnikiem oraz tunel powietrza który idzie do przepływomierza

- spuścić płyn, można korkiem ale aby tak to zrobić to trzeba zdemontować intercooler który przysłania korek, można też zdemontować jeden z dolnych przewodów z chłodnicy - tak zrobiłem

- odkręcić chłodnicę spalin ( ja odkręciłem ją i lekko odchyliłem aby dojśc do ostatniej śrubki termostatu, nie demontowałem go całkowicie)

- wymontowałem również wentylator aby miec więcej miejsca, żeby to zrobić trzeba odkręcić od dołu chłodnicę oleju skrzyni automatycznej oraz od góry jedną śrubkę po lewej stronie która go trzyma, orz odpiąć przewód zasilający

- odkręcić termostat i wymienić

 

auto to 330xd

 

 

można tez zlecić mechanikowi, myślę że za 100zł powinien to ogarnąć, ja lubię pogrzebać samemu a popsuć zbytnio nie ma co :P pamiętajcie aby potem odpowietrzyć układ, jeden korek na termostacie EGR a drugi przy chłodnicy, zalewamy płynem, odpalamy auto i luzujemy korki, czekamy tak długo aż przestanie wypływać płyn z powietrzem, musi być czysty płyn to wtedy zakręcamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam w moim M57 nowe orginalne termostaty, pompa wody też nowa Hepu a temperatura 93-96, jazda bez większego dociskania.

Wydaje mi się że temperatura troszkę za wysoka tylko dlaczego, jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra jest :cool2: w mojej poprzedniej e61 po wymianie dwoch skakala od 102 do 94

To ja mam ok. 80... :?

Po ilu kilometrach łapie wam taką temp?

 

U mnie 90 łapie po około 10 km ale 70 jest już po 6 przy spokojnej jeździe.

A masz w swojej 335d jakiś dogrzewacz, u siebie nie zlokalizowałem nic takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

długo wam się te auta nagrzewają mi łapie 70 stopni po około 3km bardzo spokojnej jazdy max 2k rpm a 90 po 5-6km

 

roznica jest pewno w tym że ja startuje z garazu i przewaznie zanim rusze to z minutke auto pochodzi i zlapie troche temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.