Skocz do zawartości

BMW 320d Źle pokazuje kilometry do przejechania/tankowania


przemok123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem, który polega na tym ,że komputer mi pokazuje x (ilość) km która została mi do przejechania na paliwy ,ktore znajduję się w baku i ta ilość kilometrów jest nie adekwatna z rzeczywistością. Np. pokazuje mi ,że przejadę jeszcze 40 kilometrów (jadę cały czas tym samym stylem) ,ale widzę ,że muszę już zatankować, bo wskazówka od paliwa jest krytycznie nisko. Ktoś spotkał się z takim problemem ? jak temu zaradzić ? co zrobić ?

 

z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest dokładny wskaźnik, podobnie jak wskaźnik spalania. To jest tylko orientacyjna ilość i nic na to nie poradzisz. Zresztą, jak pokazuje 40 kilometrów, to i tak i tak już masz rezerwę palącą się, i i tak i tak powinieneś tankować.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa to się pali już pomiędzy tymi pierwszymi kreskami, w połowie ich.. Myślałem ,że tylko ja mam tak ,bo pytalem się kolegi i mu pokazuje do zera, a nawet mówił ,że może przejechać jeszcze z 15 km (gdy pokazuje zero) , tylko ,że on posiada inny model bmw i w ogóle nowsza jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam widzisz nieścisłość - niby pokazuje do 0, a koleś jeszcze może śmigać ;). Nie sugeruj się tym co mówią znajomi - sam musisz poznać swoją maszynę. Ja mogę Ci podpowiedzieć - nie jest do super dokładny wskaźnik - jest to tylko orientacyjna liczba kilometrów.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji do e39 poniżej zasięgu 50 km należy zatankować gdyż zniszczeniu może ulec katalizator oraz silnik.

 

Orientacyjna ilość km do przejechania naliczana jest na podstawie dotychczasowego stylu jazdy, stąd te rozbieżności.

 

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tomferm

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemok123 - zalej do pelna, pokasuj wskazania komputera, srednią predkosc też, po kolejnym tankowaniu do pelna nie kasuj kompa i z kazdym kolejnym tankowaniem bedziesz mial dokladniejsze wskazania

 

jak jezdzisz na tak niskiej rezerwie to kup miesięczny mzk :mad2:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wypadki? Stacji nie było po drodze? Jednorazowa taka akcja nie stanowiłaby powodu do rozważań o kłamiącym wskaźniku kilometrów pozostałych do przejechania. Jak znam życie to robisz tak samo jak spora część naszych rodaków - zamiast raz w miesiącu zalać pod korek i potem uzupełniać, to wolą tankować 10 razy w miesiącu za 50 pln, jeżdżąc w ten sposób stale na rezerwie. I potem jest - VP44 to gówno, bo tłoczek się zatarł, pompa w baku to gówno, bo przestala działać, a BMW to gówno, bo mi kłamie, że przejade 40 kilometrów, a ja wiem, że mam jeszcze 2 litry w baku więc powinienem przejechać 10 więcej.

Sorry, ale to po prostu śmieszne.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bo po resecie masz totalne zero, czyli komputer uczy się także od nowa stylu jazdy, a to według niego masz liczone zasięg i spalanie. A nie da się niestety dwa razy identycznie wyjeździć zbiornika paliwa.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemok123 dziwisz się, że wskazówka jest krytycznie nisko gdy masz zasięg 40km? wiedz, że w zależności od dynamiki jazdy w takim wypadku miałeś od 2 do 4 litrów paliwa w baku, a tyle paliwa rozlane na dnie baku nie wygląda za ciekawie dla pływaka...

 

 

Jak temu zaradzić? proponuje częściej odwiedzać stacje paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trochę nierozważna jest jazda na tak głębokiej rezerwie. Zapchasz przewody paliwowe, filtr i nie odpalisz, w najgorszym wypadku zapchasz wtryskiwacz jakimś mikro elementem wiec uważaj na rezerwę. A to jest orientacyjna wartość a nie faktyczna, zmienia się ona przy zmianie biegów i przyspieszaniu wiec na to nie ma co zwracać uwagi. np jedziesz 100 km/h pokaże ci 60 km że przejedziesz, pojedziesz 80 pokaże ci 70 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy swojej wiem ze kiedy mi pokazuje np. 70km do przejechanie to zawsze biore ze przejade polowe czyli 35km i to mi sie sprawdza dosc dokladnie :) a co do spalania ktore mi pokazuje komputer to uwazam ze jest baardzo dokladne (Prznajmniej u mnie) pokazuje mi 11,8l/100km zatankuje 24litry i przejade te 200-210km :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.