Skocz do zawartości

przesiadka z audi do bmw.


nicematii

Rekomendowane odpowiedzi

witam, obecnie jezdze audi a4b5 1.8 2000 r sedan, myslalem nad przesiadka do bmw e46 sedan rocznik 2003-2004, budrzet maks 30000 zl po wszelkich oplatach. Jaki silnik wybrac , interesuje mnie tylko benyzna, uda sie w tej kasie znalezc cos w mpakiecie? czy bedzie trudno? Jaki silnik wybrac 2.0 czy 1.8? wyzsze niewchodza w gre ze wzgledu na akcyze, auto bedzie sprowadzone z niemiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mniejszymi jak 2.0 R6 czyli rzędową szóstką to nie ma czym jechać a spalanie praktycznie takie samo jak w 1.8,1.9 R4 , do gazu tez się nadaje ten silnik za te pieniądze co masz to i starczyło by ci na akcyzę i silnik 2.5 R6 od tego silnika zaczyna się zabawa w BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak pali 2.5 ale 3.0 z 6 biegowa skrzynia przy jeździe trasa około 100-120 km/h pokazuje mi 7-8 litrów

ogólne spalanie całkowite pokazuje mi od dłuższego czasu 10 litrów (trasa mieszana z różnymi prędkościami, "zabawą" :D ) uważam że to świetny wynik jak na motor 3 litry i 231km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą o osiąknięciach : ile pali, jak moc , ile litrów itd. a jako kupujący to nie zastanawiałeś sie nad gabarytami bryczki, czy w kabinie masz wystarczająco miejsca ? bo z wiekiem to stajemy sie wygodniccy .

Miałem Audi5000 w EU to chyba sie nazywało Audi100 to było wygodnictwo, następnie Passat 1999 odpowiednik twojego Audi, gabaryty i wygoda tak sobie, obecnie mam Passata 2007 jest wygodniejszy bo większy, oraz mam E83 2D zawieszenie jest sztywniejsze ale jest przestrzeń i siedząc wyżej uczycie przewagi nad innymi.

Mam nadzieję że już jeździłeś wybranym modelem.

Pozdrawiam i udanych trafnych zakupów .

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jeżdżę e46 z silnikiem 2.2 z 2001 roku. Zarejestrowałem w Niemczech także ominęła mnie akcyza. Przebieg 203 tyś mam potwierdzony przez serwis BMW, bo tam zawsze była serwisowana. Co mogę powiedzieć szczerze? Wcześniej też jedziłem Audi i byłem zadowolony ale to auto ma już prawie 13 lat a przy 160 na autostradzie nie czujesz prędkośći. Jak to moja dziewczyna powiedziała: to auto płynie. Co do silnika koniecznie kup R6, nawet 150 konny, bo dźwięk podczas gdy auto się zbiera jest świetny. Wolę słuchać silnika niż muzyki. Jeśli chodzi o mój silnik to jadąc 140 wciskając gaz to auto się ciąle ładnie zbiera i na lewym pasie nie zamula:). W środku na tylnym siedzeniu jest dość ciasno.

Spalanie? w mieście poniżej 12 nie zejdziesz. W trasie 8l jest jak najbardziej normalne. Oczywiście zależy od prędkości. Zauważyłem że od 120 spalanie znacznie rośnie.

Jakbyś coś znalazł w okolicach w Frankfurtu mogę pomóc w obejrzeniu autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto bedzie sprowadzal znajomy co sprowadza tylko bmw, hobbystyczne podejscie, ma tam jakies kontakty niewiem dokladnie co jak i gdzie, obecnie ma dwa modele sprowadzone, e46 w sedanie m -pakiet,bananowa skora 2,8 chce za nia 24000 i e46 coupe 3.0 silnik , tez m-pakiet, chce za nia 40 000 (ta coupe wyglada jak z salonu), najabrdziej odpowiadalaby mi czarna albo srebrna, w czarnej skorze i czarne wnetrze, chrom pakiet , ale niebede wybrzydzal jak sie trafi cos fajnego i godnego uwagi. Sam juz niewiem co do tego silnika moze jednak zostane przy 2.0 ale R6. Tyle mocy mi wzupelnosci wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyna w bmw tylko od 2litrow w gore, spalanie niewiele wieksze a mocy szybko bedzie brakowac

na pierwsze bmw 150kuni moze wystarczy, jesli kupisz dobry egz. to o audi szybko zapomnisz, warunek trafic na dobry egz.

pamietaj ze m pak to nie tylko przedni zderzak ale tez inny zawias i wiele innych elementow

na allegro pelno jest pseudo m pakietow ale to pewnie sam juz rozgryzles

powodzenia

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega z za wielkiej wody chce więcej przestrzeni i jeszcze wyżej siedzieć, żeby górować nad innymi to proponuję odkryty londyński autobus.

 

Ja też miałem Audi 5000 i szybko o nim zapomniałem...dzisiaj najlepiej mi się jeździ Mini Cooperem. Nie wiem może jakiś dziwny jestem bo uważam, że auto musi być zwinne i łykać zakręty.

 

330i...fajne auto i nawet nie drogie w utrzymaniu, ale drugi raz bym już nie kupił. Ten silnik w mieście to męka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby górować nad innymi to proponuję odkryty londyński autobus.

Myślałem nad tym ale niestety kierowca siedzi na dole ;-)

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto ma być z lat 2003-2004 to R6 tylko powyżej 2L:

Model Poj. silnika

E46 316i 1796

E46 318i 1995

E46 320i 2171

E46 325i 2494

E46 330i 2979

 

Moja 318i w trasie pali 7-8l a w mieście około 10l przy w miarę dynamicznej jeździe. W R6 to już spalanie katalogowe w mieście zaczyna się od 12l.

http://imageshack.us/a/img22/2969/p1070367s1.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/25837/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....teraz moje audi spala okolo 10l/na 100 i wolalbym pozostac przy takim spalaniu...

 

jak ty takie fajne spalanko chcesz mieć ....no to jednak pozostanie ci chyba R4 .... 318 (N42) :D

 

...albo jazda z górki i z wiatrem tymi R6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak czytam o waszych spalaniach w benzyniakach to odechciewa mi się ich na zawsze :duh: U mnie w e39 2.5d w automacie ostatnio po trasie 150km 70% trasa 30% teren zabudowany na kompie wyszło 6.2l/100 . Nigdy komp nie pokazał więcej niż 9,0l , a taką e46 2.0i 150km to wciągam bez najmniejszego problemu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega też miał 525d w automacie to paliła mu od 6 do 12 litrów trasa/miasto a często jeździł na trasie Bruksela - Białystok. Drugiemu tylko w manualu na mieście w przedziale 9/11litrow. To tak w ramach tematu oszczędnego diesla.

 

Wysłane z mojego HTC One V za pomocą Tapatalk 2

http://imageshack.us/a/img22/2969/p1070367s1.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/25837/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przeskoczylem z benzyny na diesla to na poczatku nie wiedzialem co sie dzieje, kilometry leca a paliwa nie ubywa....

dokladnie polowe mniejsze spalanie w trasie i miescie, 5-6l i 7-8miasto

marki zmieniac nie chcialem a na paliwo pracowac nie bede, codziennie min 100km robie

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.