Skocz do zawartości

E60 530D Wypalanie DPF


pz_szczecin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie,a nie moge znalezc odpowiedzi. Otoz ostatnio wyskoczy mi blad z DPFem na iDrivie ktory pojawia sie po jakis 10 minutach od odpalenia auta.Jest napisane,ze moge kontynuowac jazde. Szybkie sprawdzenie temperatury silnika w ukrytym menu i diagnoza gotowa. Termostat. DPF nie mogl zainicjowac regeneracji. Termostaty oba wymienione i silnik sie dogrzewa szybciutko. I teraz pytanie. Czy regeneracja rozpocznie sie sama na p autostradzie,czy musze wymusic ja DISem?Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zobacz czy masz taka kostke czarno na wysokosci filtra powietrza a turbo do ktorej wchodzi wtyczka od katalizatora jak masz to wypnij ja i przejedz sie na trase ok 100km 3 bieg 3200 obroty na tempomacie, mi to byjnamniej pomoglo, jesli nie to powtarzac i podlaczac wtyczke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co niby ma dac odpiecie czujnika temperatury spalin ?

Czy to nowatorska metoda wypalania dpf ?

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega zajmuje sie dpfami i nie wie to naprawde ma duza wiedze na ten temat :mrgreen: :mrgreen:

Dla mnie nie ma zadnego zwiazku , dlatego zapytalem :)))

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to pomoglo to podzielilem sie wiedza, nie mowie ze sie znam na tym bo prawda jest taka ze mala wiedze mam jesli chodzi o dpfy, mechanik ktory robi ''grube fury'' takie cos mi powiedzial i pomoglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W wypaleniu pomogło przejechanie tego dystansu w takich warunkach jak piszesz ( nie Tobie pierwszemu ),a nie rozłączenie czujnika temp.kata . Mechanik = pomysłowy Dobromir :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi! Przepraszam,ze brak kontynuacji postu,ale mialem weekend wyjety z zyciorysu ;) No wiec tak.Termostaty wymienilem i wzialem auto na maly wyscig na autostrade.Niestety po zgaszeniu i ponownym odpaleniu blad dalej wyskakiwal,wiec wygladalo na to,ze trzeba wymusic DISem.Ale poniewaz moj DIS jeszcze lezy i kwiczy (blad 200.166) wiec tylko pokasowalem wezystko INPA. No i nic sie juz nie wyswietla :) W iDrivie nie wyswietla awarii :D Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Kolega pilnie szuka kogoś w Łodzi kto mu zrobi kompem wypalanie DPF Edytowane przez malysz1976
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat żeby nie zaśmiecać nowym a mianowicie wypalałem ista filtr dpf jakiś czas temu nawet kilka razy wymuszałem lecz cały czas okopcone mam kominy i czuje jak by moc spadała zrobiłem skriny niech ktoś się wypowie myślę ze chyba chemia potraktuje gościa hm?

http://images76.fotosik.pl/789/d43ab8cfb4ba6928med.png

http://images77.fotosik.pl/788/f5137907c59cc0a5med.png

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie wypowie hm?

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie szukałem ale nie znalazłem chodzi mi o to czy ktoś wie jak za pomocą ISTA programowo wyłączyć DPF? i drugie pytanie to jak za pomocą ISTA sprawdzić czy filtr został programowo wyłączony?

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą ista dpf nie wylaczysz. Jeżeli czujnik różnicy cisnien pokazuje jakieś wartości tzn. że jest nie wyłączony dpf.

 

Bardzo pomocna odpowiedz dziękuje. A wie ktoś jakim programem wyłącza się DPF?

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Teoretycznie powinno się dać wgrać soft z modelu bez dpf.

Musiał byś tylko znaleźć odpowiedni nr. softu ale to się trochę mija z celem bo samemu tego nie zrobisz wiedz lepiej wydać parę PLN więcej i zapodaj mu wirusa z wylaczeniem dpf

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.