Skocz do zawartości

F10 Opcja ConnectedDrive w Polsce!


demon528

Rekomendowane odpowiedzi

Symbol sugeruje że to coś takiego, problem jednak w tym że ja tymi opcjami za bardzo nie jestem zainteresowany i nic wcześniej pod tym kątem w samochodzie nie robiłem.

Sprowadziłem go z DE i miał tam aktywowany Internet, Telematic etc. ale w Polsce go nie rejestrowałem w Connected Drive itp - Żyje swoim życiem :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 479
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

u mnie pokazuje sie to za kazdym razem kiedy odpalam samochod.

Pewnie prowadza nasluch kabiny, lokalizacje, wszystko pod kontrola. W przyszlosci jak ktos bedzie jezdzil za szybko to wysla odpowiedni sygnal i samochod sie zatrzyma.

Jak bedziesz jezdzil firmowym autem w rejony tam gdzie nie ma Twojej pracy to skar_bowka sie Toba zainteresuje po zapisanych trasach.

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolid nawiązuje kontakt z bazą :D

U mnie regularnie coś takiego sie pojawią, przesyłane są np. informacje serwisowe auta.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw odpalilo strone http://www.connecteddrive.pl/

 

ale czy ktos zauwazyl jakies zmiany na portalu ? https://www.bmw-connecteddrive.pl ?

ja tylko dostrzeglem pare kosmetycznych zmian i lepiej dopracowany wyglad samochodu. Dalej nie widze sklepu z aplikacjami, ktory mial wystartowac pod koniec marca

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie zacząłem zabawę z connecteddrive. Po dodaniu auta Wyświetliło mi takie oto dostępne usługi.

Available services:

Remote horn

Flash headlights

Vehicle Finder

Remote door functions

Remote climate control

Chciałbym się skupić głównie.na climate.controller i vehicle Finder.

Czy aby korzystać z tych usług musze robić coś w komputerze w aucie czy wszystko idzie zrobić z kompa w domu lub telefonu?

Dodam jeszcze ze po zainstalowaniu aplikacji my bmw Remote na telefonie jedyna dostępna opcja to lokalizacja auta która jednak pokazuje lokalizację telefonu a nie auta.

Czy ktoś z was już używał tych aplikacji i mógłby troszkę mnie pokierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic w zasadzie robić w aucie. Konfigurujesz przez portal, zarządzasz przez smartfona. Ustawiasz klimę, zamyksz/otwierasz, światła, klakson itp....

A lokalizator pokazuje Ci położenie auta oczywiście....no chyba że siedzisz z telefonem w reku w samochodzie to będzie to lokalizacja telefonu :wink:

Sprawdź czy masz zgodę na lokalizację odhaczoną w telefonie, też sie z tym bawiłem...

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Udało mi się. Ten lokalizator to jutro przetestuje. Jedyną opcja na remote kontroler była lokalizacja dlatego ze zainstalowałem aplikacje na telefonie zanim zarejestrowałem usługę na connecteddrive. Po ponownym zainstalowaniu aplikacji wszystko jest ok.

 

Zastanawia mnie jednak jedna poruszana juz w wątku kwestia, mianowicie korzystanie z connecteddrive poza granicami kraju w którym się.zarejestrowało system. Będzie działać w całej Europie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem w boju w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i we Włoszech. Bez zarzutu :cool2: Łączy się do bazy czyli do PL :)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze juz jest to przetestowane w innych krajach Europy i ze działa bez zarzutów.

Ja jednak dalej mam problem z lokalizacją. Nadal pokazuje mi położenie telefonu którym wszystko wgrywalem i konfigurowalem a nie położenie samochodu.

Kiedy wciskamy ikonkę pozycji pojazdu w aplikacji my Remote wyskakuje taki komunikat

Pozycja pojazdu nieznana. Zaktualizowany status pojazdu I sprubuj ponownie.

Czy ktoś z was wie co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dostaje taki komunikat gdy bolid parkuje na podziemnym ;) Nawet próbowałem trase do nawigacji wysłać ale się w tej sytuacji nie udalo :duh:

Jesli możesz nawiązać z autem jakąkolwiek komunikację np. wysłanie trasy do nawigacji lub zamknięcie/otwarcie auta to problem jest tylko z konfiguracja usługi lokalizacji w Twoim telefonie lub na stronie BMW Assist.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest problem z brakiem komunikacji. Wczoraj próbowałem zamykać\otwierać auto przez my Remote i szlo bez problemu.

Coś mi się wydaje ze będę musiał się udać do ASO z tym. Moje umiejętności technologiczne są bardzo małe :-)

Swoją drogą to co ma telefon wspólnego z usługą lokalizatora Bmw??

A jeśli już coś ma to gdzie szukać i jakich.ustawień w telefonie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku kliknięciach odswiezenia Wyskoczył komunikat:

Dane zostały przesłane

Chwile puzniej ze:

Zapłon jest włączony. Pozycja Nie jest wyświetlana ze względu na ochronę danych.

 

Może zona gdzieś pojechała. Swoją drogą to lekko bez sensu jeśli nie da się namierzyć odpalonego samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne.... Żona nie chce abys wiedział gdzie pojechała :nienie:

 

BTW...To już wiesz gdzie szukać. Czyli jednak zgoda na lokalizację = ochrona danych :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczuwam pewien niepokój gdy "z przyczyn różnych" lokalizacja auta nie działa. Głównie są to powody komunikacyjne, zdarza się czasem :|

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa.!

I to z jaką dokładnością. Wystarczyło wyjechać z garażu i lokalizacja zaczęła działać. Dziwi mnie tylko fakt ze nie działało jak auto stało w garażu. W końcu zamykanie I otwieranie funkcjonowało to dlaczego miałby nie być zasięgu do lokalizacji?!

Pomału zaczynam żałować ze nie wybrałem auta z większą ilością bajerów typu Navi itp. Zaczynają mi się podobać takie gadżety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykanie/otwieranie i inne uslugi remote sprowadzajace sie do przeslania danych pakietowych wykorzystują sieć GSM czyli 3G, UMTS, EDGE czy nawet LTE choć wątpię. Takie rozwiązania miewają zasięg w budynkach wliczając garaże.

 

Lokalizacja wykorzystuje GPS a to w pomieszczeniach już nie miewa zasięgu.

 

Przeszedłeś przez to samo co ja. Po wyjeździe z garażu działa lepiej :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transfer danych odbywa się dzieki karcie SIM.

Lokalizacja moze też być wykonywana z wykorzystaniem infrastruktury GSM poprzez kartę SIM ale odbyłoby się to z dokładnoscia od kilkudziesieciu metrow do kilkuset w zaleznosci od sieci i ilosci nadajnikow. Dlatego lokalizacja jest realizowanan poprzez GPS dzieki czemu jest dokladna z precyzja kilku metrów.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc to ta usługa lokalizacji pojazdu wcale nie powinna się nazywać lokalizacja tylko parkingowym poszukiwaczem. Troszkę to jest lipne moim zdaniem. Dziś chciałem znowu przetestować lokalizator i co, i lipa. Nie może pokazać lokalizacji bo odległość do auta jest większa niż 1,5 km. A czemu?? Bo ochrona danych.

Jaki jest ses instalowania w swoim telefonie aplikacji która ma służy lokalizacji własnego auta, wszystko zabezpieczone pinami hasłami itp. Skoro to nie działa i sam właściciel nie może tego sprawdzić bo jest.chroniony sam przed sobą. Idiotyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że powinieneś poszperać w ustawieniach. Nie mam tego problemu. W wolnej chwili spróbuję sobie wygenerowac taki problem aby podac na Forum rozwiązanie :D

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia w samochodzie raczej nie choć sprawdzę. Moim zdaniem smartfon :think:

Nie znam ustawien i uwarunkowań bezpieczeństwa i ochrony danych w Szwecji.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.