Skocz do zawartości

Woda pod siedzeniem pasażera z tyłu.


Luszyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś zobaczyłem że pod siedzeniem pasażera w bmw e46 316i z tyłu dokładnie z lewej strony zbiera sie woda nie ma jej dużo ale jest wilgotno szukałem dużo na forum ale podobnego tematu nie znalazłem może ktoś wie co może być przyczyną np. zatkane odpływy ino gdzie one sie znajduja czekam na odpowiedz czy ktoś spotkał sie z takim problemem pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie BMW ale w Audi miałem kiedyś podobny problem. Za siedzieniem kierowcy było jezioro i za cholere nie wiedziałem od czego. Myslałem ze przez szyber cieknie. Auto było parkowane na lekkim skosie i okazało się że zatkane były odpływy wody pod maską. Po deszczu woda stała tam prawie na wysokość akumulatora i przeciekała do środka, a że auto stało na skosie, woda spływała do tyłu. Także radzę szukać w tym kierunku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływy są z przodu więc zbierałaby się pod dywanikiem... ja bym raczej obstawiał że cieknie po szybie. Potraktuj autko myjką w myjni albo przejedź przez automat jak nie skzoda Ci lakieru, sprawdź czy gdzieś drzwi nie sa mokre w miejscu w którym nie powinny albo czy nie ma innego przecieku... ew. jeśli masz szyber to zerknij czy nie cieknie, równei dobrze woda moze leciec spod odpływu/uszczelki tam, pod podsufitką, po słupku i pod kanapę...

dziur w podwoziu nie masz? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływy są z przodu więc zbierałaby się pod dywanikiem... ja bym raczej obstawiał że cieknie po szybie. Potraktuj autko myjką w myjni albo przejedź przez automat jak nie skzoda Ci lakieru, sprawdź czy gdzieś drzwi nie sa mokre w miejscu w którym nie powinny albo czy nie ma innego przecieku... ew. jeśli masz szyber to zerknij czy nie cieknie, równei dobrze woda moze leciec spod odpływu/uszczelki tam, pod podsufitką, po słupku i pod kanapę...

dziur w podwoziu nie masz? :D

 

Gdzie te odpływy? Jeśli przy ścianie grodziowej to może przelać się do kabiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływy są z przodu więc zbierałaby się pod dywanikiem... ja bym raczej obstawiał że cieknie po szybie. Potraktuj autko myjką w myjni albo przejedź przez automat jak nie skzoda Ci lakieru, sprawdź czy gdzieś drzwi nie sa mokre w miejscu w którym nie powinny albo czy nie ma innego przecieku... ew. jeśli masz szyber to zerknij czy nie cieknie, równei dobrze woda moze leciec spod odpływu/uszczelki tam, pod podsufitką, po słupku i pod kanapę...

dziur w podwoziu nie masz? :D

 

Gdzie te odpływy? Jeśli przy ścianie grodziowej to może przelać się do kabiny

Dziur napewno nie ma sprawdzałem wszystko dziś lałem woda i nic suchutko musi troche bardziej popadać to wtedy sie wilgotno pokazuje bardzo dziwne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgaduje... tylko wiem na 100%

Cieknie ci uszczelka drzwi woda zbiera się na dole miedzy drzwiami a uszczelką i przelewa nad uszczelką i płynie pod tym czarnym plastikiem i zbiera sie na podłodze

tak jak ci na zdjeciu narysowałem

 

http://pics.tinypic.pl/i/00448/3m5up1sdura3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciekło przez przednią szybę . woda wyciekala przez dziury od dywaników, ale z przodu u kierowcy też było mokro, tyle że mniej bo tam jest styropian, ale dywanik często był złocony od doły. Z tylu jest więcej miejsca na kałużę. Może też być nieszczelność pod tapicerką drzwi, którą organoleptycznie wykluczyłem u siebie. Sprawdź czy w podłodze, od spodu masz gumowy korek, jego wyjęcie upuści trochę wody, ale bez rozbiórki i suszenia się nie obejdzie.

Ps. Aby wykluczyć szybę z lewej strony - bo ta wchodzi w rachubę, między szybę a boczek osłaniający kurtynę poduszki /jeśli ją masz, można ew. ją ściągnąć co będzie wskazane przy naprawie przecieku/ wepchnij papier, taki np. ręcznik papierowy i z gory polewaj jakiś czas wodą. Jak namoknie to wiadomo ... U mnie na szybie widać było miejsca gdzie klej puścił i w czasie opadów zmieniały kolor/zapewniały się wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata się odkleja i woda spływa od dołu spod tapicerki i część leci do środka. Ja zdjąłem tapicerki we wszystkich drzwiach i pod matę dałem folię którą luźno wpuściłem na dole drzwi do środka. Teraz nawet jak leci to wpada po folii do odpływów w drzwiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę uścislijmy... woda jest na podłodze między fotelem pasażera, a kanapą... czy pod kanapą?

Dzieki wszystkim mate juz przerabialem woda zbiera sie pod KANAPA pasazera z tylu po zdjeciu kanapy jest mokra . Bede musial sprawdzic uszczelki wszystkie w drzwiach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a moze tylna szyba ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.