Skocz do zawartości

Deska z e36 do e30


prezes-yzf-r6

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos juz probowal cos takiego robic ?

mój koleś do e21 założył całą konsole z e30 i silnik M50, po jakimś czasie do tej konsoli włożył zegary z e36 - wszystko ładnie grało, nawet OBC z e30 wskazywał wszystko, ale nie poda żadnych szczegułów, bo On wyjechał z kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w E36 są różne deski,trzeszczą te pierwsze i twarde,co do założenia do E30 śmiało da rade to zrobić,nawet fabryka to robiła-obejrzyj sobie środki touringów tych od 1992 do 1994roku,one były w budzie E30 a Srodek jak w E36.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najfajniejsze deski w E36 były w kompaktach... bo przypominały bardziej te z E30 niż z pozostałych E36

 

jak napisał RoboCop - nawet BMW sie opamiętało

 

W E30 cały kokpit "jest nastawiony" na kierowcę i o ile rozumiem sens przełożenia deski od E30 do E21, o tyle deska od E36 w E30 to nieporozumienie

 

oczywiście to moje (choć jak widać nieodosobnione zdanie) - zastanów się czy warto

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh , Ludzie! troche obiektywizmu!! Jak można napisać uczciwie, że deska w e30 jest fajniejsza niż w e36 ??? Przecież wszyscy znawcy motoryzacji mówią i piszą, że najlepsze deski były właśnie w e36, że to był prawdziwy kokpit, że były fajne łukowate ale niestety bmw od modelu e46 robi takie proste kaszany a e90 to już wogóle porażka. Jeździłem pół roku golfem IV i tam jest bardzo podobna deska do e46 i jest naprawde dużo mniej fajna niż w mojej obecnej e36.
kocham moją bejke!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad zmiana deski ciaglesie zastanawiam , ale jesli nie pasuje fotele jak ktos napisal to nie widze sensu zmiany deski ... kiedys na allegro widzialem fotele z e36 do e30 , jakos sie to da zrobic ... moje e30 to coupe. szkoda mi tez wyciagac deski i foteli bo sa praktycznie jak nowe . 0 przetarac czy czegokolwiek podobnego , jesli ktos wie cos na temat foteli i deski top prosze o zabranie glosu

 

EDIT : znalazlem fotki

http://wp1016621.wp027.webpack.hosteurope.de/fotost/f01430/06.jpg

http://wp1016621.wp027.webpack.hosteurope.de/fotost/f01430/05.jpg

 

Text z e30.de

 

 

 

Ich habe meinen Touring im Dezember 1997 gekauft. Das Auto war ein ziemlich serienmäßiger 318 Touring. Ich kam eher zufällig zu dem Auto, weil es bei einem Bekannten in der Werkstatt mit einem erheblichen

Motorschaden stand. Da ich noch einen solchen Motor hatte kam mir in den Sinn das Auto zu kaufen den Motor zu wechseln und wieder zu verkaufen. Nach dem es bis ca. Ende Februar dann bei mir in der Werkstatt stand hatte ich mir überlegt den Touring selber zu behalten und meinen 2türer zu verkaufen. Somit fing ich an wieder 7er Heckleuchten wie in meinem 2türer einzubauen. Weiterhin baute ich nicht den 1.8 Motor ein, sondern einen 2,5 l aus einem E 36 ein. Nach dem dies noch nicht genug war baute ich kurzer Hand den Anlenkpunkt der Haube um, so daß sie nun nach hinten öffnet. Der Rest war eigentlich das all übliche: Felgen, Fahrwerk, HiFi und sonstige Kleinigkeiten. Außerdem wurde alles auf elektrisch umgerüstet (Schiebedach, Fenster, ZV). Als Lackierung gefielen mir schon immer Flip Flop Farben und somit entschied ich mich für Monte Carlo Magic von Standox. Das Auto war nun zum 1. Treffen 1998 fertig (Bayreuth). So ging das nun von einem Treffen zum anderen. Bis es Herbst wurde und ich das Auto abgemeldet habe. Da ich im Winter nicht viel Zeit und Lust hatte etwas umzubauen habe ich mir nur ein paar Kleinigkeiten einfallen lassen, die dann doch etwas länger gedauert haben. Ich baute also in die Frontschürze seitlich Luftschlitze. Das war aber noch nicht alles, ich hatte ja noch ein Amaturenbrett vom E 36. Das sollte nun auch noch in meinen Touring. Es ging also daran das Amaturenbrett passend für den E 30 zu machen. Leider habe ich es nicht geschafft das Amaturenbrett für die Fotos der Autotuning einzubauen. Aber es hat geklappt zum 1. Treffen 1999. Das war die Geschichte zum 325 24 V Touring. Ich trenne mich zwar sehr ungern von dem Auto mit dem ich 9 Pokale gewonnen habe, aber ich möchte halt wieder etwas umbauen, und da an meinem nicht mehr viel umzubauen ist, habe ich mich entschlossen einen E 36 Touring zu kaufen. Übrigens der Preis beträgt VB 21.000,- DM.

 

 

 

Tschüß Alex!!

 

 

zna ktos na tyle niemiecki zeby to rozczytac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Prawdziwa tradycja BMW to deska skierowana do kierowcy i bardzo mi szkoda, że odeszli od tego, ale wszystko się zmienia.

Ja w E30 nie zmieniłbym deski nigdy, bardzo ładna i ergonomiczna.

 

Ale jak ktoś chce zmieniać to jego sprawa, kwestia gustu.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu konsola z e 36 t nieporozumienie?? Ponoc jedna z kultowych i najładniejszych jakie zrobiło BMw !! a co do piszczenia to fakt, no niestety nic nie jest doskonałe a jeslichodzi o e 30 to wszystko okej, ale pokrętla czy jak to zwał do zmiany nagrzewania w sordku masakra, jak widac wszystko ma wady ale jesli chodzi o estetyke to jak mowie jedna z najladniejszych i to nie to ze ja mam, tylko wedlug ze tak powiem sondaży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli, któraś z tych dwóch desek jest kultowa to na pewno nie ta z e36. Całe e36 to jakby projekt nie dokończony, wyglada jakby projektanci spieszyli się i zapomnieli o kilku szczegółach (np drzwi nachodzące na dach)

Proszę nie zarzucać mi braku obiektywizmu. Na codzień jeżdżę e36, ale wcale nie uważm bezkrytycznie, że to ładne auto. E30 jest ładniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu konsola z e 36 t nieporozumienie?? Ponoc jedna z kultowych i najładniejszych jakie zrobiło BMw !! a co do piszczenia to fakt, no niestety nic nie jest doskonałe a jeslichodzi o e 30 to wszystko okej, ale pokrętla czy jak to zwał do zmiany nagrzewania w sordku masakra, jak widac wszystko ma wady ale jesli chodzi o estetyke to jak mowie jedna z najladniejszych i to nie to ze ja mam, tylko wedlug ze tak powiem sondaży

 

Zdecydowanie popieram twoje zdanie e 36 ma super deske. Nawet w jednym z odcinkówq top gear była chwalona a te z e 30 to juz jednak klasyka która nie przystoji teraz samochodom. Oczywiście nie mówie ze to z e36 jest o wiele lepsze ale jeszcze sie jakoś prezentuje przy nowych autach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeslichodzi o E30 to autko jest piekne i sądzeze z zewnątrz jest ładniejsze niz e30 mowa o dobrze utrzymanym e30, zawsze bedzie piekniejsze niz dobrze utrzymane e36, mowie tak chociaz sam mam e36 :) , jednak jesli chopdzi o srodek, hmm ile ludzi tyle zdań, natomiast niech nikt nie mówi, ze deska rozdzielcza w e36 jest niedokonczona i nie skierowana w strone kierowcy, ...deska w e30 to jakby brak czegos, i to dopiero uzupełnili w serii 5 i 7 bo tam deska jest podobna do tejz e30...nie moge patrzec na te pokretla prawo lewood nawiewów, sorki ale to jest roden z fiata :lol: , bez obrazy i te boczki na drzwiach nie wiadomo co to czy derma czy co,,,jak w mercedesie 123 , ale bez sensu jest twierdzenie ze cos jest gorsze lub tez lepsze, poniewaz kazde bmw ma w sobie cos spacjalnego, i zadne nie jest sodkonalem w kazdym projektanci zrobili jakas gafe i czegos nie dopatrzyli, nic nie jest idealne jak wspomnialem, ale zgodze sie co do E36 ze srodek starsznie skrzypi i to bardzo wku.... :evil: w E30 tego nie ma...tylko, że E30 jest po prostu dla mnie za małe i jakoś pomijając starszą bude itd trudno mi wygodnie wmiare tam siedzieć, no chyba ze bym jeździl ciagle sam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.