Skocz do zawartości

xenony


krzysieknik

Rekomendowane odpowiedzi

dobra pierwszy test zrobiłem odnośnie lampy soczewkowej i h7. Niestety żeby kupić ładne lampy soczewkowe trzeba sporo wydać, kupiłem lampe gdzie nie było nic w sumie oprócz soczewki i niestety odbłyśnik wypalony był i problem z zamocowaniem żarówki wiec odpuszczam temat na ori soczewkach.

 

Wiec przechodze do kroku 2, za jakiś czas postaram się kupić ten zestaw do retrofitu świateł czyli zestaw soczewek. Plan jest taki aby to tak wyglądało

http://i.imgur.com/HvWzD7Ql.jpg

 

na czarno też rzuce zaślepke odbłyśnika, w światłach długich zostawie tylko krzyże. Jeśli chodzi o elektryke to długie światła chce zrobić tak aby na mijania podnosiła się przesłona plus zapalały się długie :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Życzę powodzenia Kemot, ciekaw jestem jak Ci wyjdzie. Powiedz jeszcze czy po za słabą żywotnością Osram NB w twoim przypadku, światła dawały dużo więcej niż zwykłe dziadostwa?

 

Lewy gdzie masz zestaw za 30PLN? Daj namiar, kupię od razu dwa komplety. Ja znalazłem najtaniej po 60PLN z "normalną" przesyłką.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to średnio pamietam bo było to ze 3 lata temu :) na pewno pamietam że ładnie na biało świeciły.

 

ogólnie drogi są znowu dwie :D bo sporo tanich soczewek jest dostepnych nawet od nowszych modeli, kwestia czy mi sie chce tak rzeźbić odbłyśnik żeby to jakoś zamocować dobrze.

 

Bo ten gotowy chinski zestaw jest plug&play. I nie wiem co robić :D boje się o jakość tych soczewek china (plus taki że montaż jest bezinwazyjny i moge zdjąć i sprzedać). Wiec chyba w sumie zdecyduje się na te soczewki co link podawałem wcześniej.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Już chyba tylko IKEA nie ma swoich fabryk w Chinach, co byś nie kupił będzie z tamtej części świata, no ale i Chińczycy robią coraz lepsze rzeczy, więc badziew to raczej nie będzie, a jeśli tak, to na allegro i po kłopocie. Jak Ci nie szkoda kilku stówek, to chyba lepiej taki zestawik niż pierniczyć się ze zużytymi używkami :wink:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz już wtopiłem 100 za tą lampe co kupiłem i się okazało że odbłyśnik wypalony.

 

Bedzie jak mówisz, nie zadziała to zdejme, dam sobie siana akurat ze światłami (bo h7 z krzyżami fajnie robią robote jeśli chodzi o wygląd) i zajme się innymi rzeczami bo niestety co jakiś czas wraca mi ciąg do wyrzeźbienia coś w aucie. Od dawna w sumie leża diody gotowe do zrobienia klamek wewnatrz oświetlonych, do tego grzane lusterka też czekają :D

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz już wtopiłem 100 za tą lampe co kupiłem i się okazało że odbłyśnik wypalony.

 

Poszukaj kogoś kto regeneruje odbłyśniki w Twojej okolicy, w Gdyni taka zabawa kosztuje w granicach kilkudziesięciu złotych i zaorany wygląda jak nowy :D

 

Krzysiek - nie pamiętam konkretnie ceny, kupowałem je jakieś 2-3 lata temu i były to H4 więc mogłem wprowadzić Cię w błąd (np. podałe mcenę za sztukę), kupowałem w hirtowni w Gdańsku (Baltrade czy jakoś tak - sa na allegro). Teraz zauwazyłem że jest jakas nowa wersja NB niby 50% więcej do żywotności i 10% do światła w porównaniu z poprzednimi, ja chyba coś takiego wpakuję w swoje świecidełka - jak się sprawdzi to wrzuce filmik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz te soczewki z mojego linka sa pod H1 kupisz dobre zarowki H1 albo HIDy H1 nie podoba mi sie w nich ten ala ring wiec bede go malowal na czarno i pewnie ta oslonke soczewku tez. Udalo mi sie to zamontowac bez wyjmowania reflektorow, wyjmowalem tylko puszke filtra powietrza i zbiornik na plyn od spryskiwaczy.

 

Wysłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale znalazłem to samo 50zł drożej z zaslepkami dedykowanymi do e46 wiec ? :)

 

http://interlook.pl/product-pol-524-Zestaw-soczewek-z-adapterami-oraz-maskownicami-E46.html

 

ja chyba będe musiał wyjąc lampe żeby wyjąć krzyże z odbłyśnika :)

 

możesz napisać jakaś recenzje mini jak się sprawują takie tanie soczewki chinskie ? poprawiło się swiecenie ?

 

ja nie chce wsadzać hidów, wystarczy mi h7 normalna mocna żarówka.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nei zapomnij o rekawiczkach (najlepiej jakiś cienkich mięciutkich) i obchodzeniu się z odbłysnikiem jak z jajkiem :P Ten "chromik" złazi nawet jak się na niego psiknie jakimkolwiek detergentem, o rysowaniu i łuszczeniu nie wspominam nawet :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten chromik nie schodzi nawet rysowany srubokretem. Nie wiem jakie miałeś lampy, może różni producenci byli ale w mojej lampie moge bez problemu czyścić odbłyśnik, ba wywiercone mam w nim dziury żeby trzymały krzyże i żadnego problemy z czyszczeniem. Jest to twarde bardzo i w mojej lampie nie schodzi wcale :)
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten chromik nie schodzi nawet rysowany srubokretem. Nie wiem jakie miałeś lampy, może różni producenci byli ale w mojej lampie moge bez problemu czyścić odbłyśnik, ba wywiercone mam w nim dziury żeby trzymały krzyże i żadnego problemy z czyszczeniem. Jest to twarde bardzo i w mojej lampie nie schodzi wcale :)

 

Ori towarzysziu, ori :D Drapać tego nie próbowałem, ale zmatowić się zdażyło, przetrzec do przeźroczystejgo plajstuku też :roll:

 

a mam jeszcze takie pytanie wiecie jak zamontuje xenon żeby nie było błędu na komputerze o spalonych żarówkach??

 

Przetwornice... mają je zarówno HIDy jak i fabryczna instalacja (same żarniki potrzebują ponad 80V żeby świecić i jeszcze więcej żeby wystartować - dlatgo lepiej nie wtykać w gniazdo palucha jak nie trzeba :D ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też mam ori i to co przeszedł ze mną odbłyśnik podczas montazu krzyży to masakra :D teraz jak mi przyszła ta lampa ksenonowa na próbe to tam również odbłyśnika nijak nie mogłem samym palcem naruszyć :) no ale nie o tym.

 

dzisiaj troche pojeździłem na tunsgramach +90 i światła sporo wiecej niż normalne żarówki. Wiec polecam jeśli chodzi o światło, jak z trwałością to zobaczymy.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kupiłem i zamontowałem Osram Night Breaker Plus, zapłaciłem 48PLN, od tej firmy:

http://allegro.pl/osram-h7-night-breaker-plus-64210-szybka-wysylka-i3513450305.html (to nie reklama, ale chyba mają najtaniej w Polsce)

Niedrogo no i blisko mnie, nieważne....

Efekt? Szczerze przyznam, że spodziewałem się czegoś rewelacyjnego, pięknego białego światła jak xenonowe, a jest po prostu tylko "zadowalający" ,no ale to chyba wina lamp e46, które nie są najlepsze. Zrobiłem zdjęcia telefonem, ale nic dobrego na nich nie widać, więc ich nie wrzucam..

W sumie różnica jest spora, podjechałem pod białą ścianę i włączyłem światła mijania i drogowe, widać, że mijania z tymi żarówkami świecą na biało, a drogowe ze zwykłymi żarówkami świecą żółtą barwą. Przejechałem się bardzo ciemną uliczką no i widać, że jest lepiej, więc chyba niepotrzebnie marudzę. Za 5 dych polepszyłem sobie widoczność... Podobno największa różnica jest podczas jazdy w deszczowy wieczór.

Rozmawiałem też ze sprzedawcą o żywotności, człowiek z OSRAMU, powiedział mu, że przy normalnym użytkowaniu te żarówki wytrzymują max rok, bo są jak to nazwał "wyżyłowane".

Z ciekawostek, te żarówki są obecnie najpopularniejsze i najchętniej kupowane, przez ostatni weekend sprzedał 60 kompletów, a dziś przyjechała paczka z osramu z 500 kompletami.

 

Kończąc, jestem zadowolony, mogę polecić, ale nie powaliło mnie... W skali od 1 do 10 daje 7.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No chyba za wielkie... Myślałem, że będę cieszył się jak dzieciak z nowej zabawki, a bardziej jestem zadowolony z nowego etui na telefon, które kupiłem w sklepie obok... :mad2:

Teraz zaczynam rozumieć żonę, często mówi, że jestem popie....y :wink:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba żarniki.

 

może napisz o co ci chodzi bo nie bardzo wiadomo. Masz h7 i chcesz wsadzić ksenony ? czy masz ksenony i chcesz zmienić przetwornice ? mamy sobie wywróżyć co chcesz robić ?

 

chodzi mi oto mam soczewki bixenonu znaczy chce sobie zanotować i myślałem że jeszcze muszę sobie kupić coś takiego np

 

http://allegro.pl/bmw-e46-98-02-przetwornica-xenon-al-bosch-nowa-org-i3499245559.html

 

czy już tego nie muszę kupować bo jeśli chodzi o xenony to trochę nie ogarnięty jestem czy muszę kupić jeszcze żarówki np takie

 

http://allegro.pl/d2s-philips-ultinon-85122-4200k-xenon-palnik-gwara-i3482800426.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksenon wymaga przetwornicy i żarnika. Do tego spryskiwacze lamp, inny zbiornik na płyn do spryskiwaczy taki na 2 pompki, do tego przekodowanie modułu świateł i dołożenie 2 czujników poziomowania na wahacze.

 

Nikt ci tutaj wioski z hidami nie poleci.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.