Skocz do zawartości

Tarcze na pięć śrub


sebo.m

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy jestem czy ktos załozył tarcze hamulcowe na pięć śrub. Jeżeli tak to od jakiego modelu pasują do e - 30. Chciałbym założyć schnitzery 16 a wszystkie są na pięć śrub. A wszystkie e -30 które miałem miały tarcze na cztery śruby. :?:

Freude am fahren

http://img481.imageshack.us/img481/483/img0050ek9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy ktos załozył tarcze hamulcowe na pięć śrub. Jeżeli tak to od jakiego modelu pasują do e - 30. Chciałbym założyć schnitzery 16 a wszystkie są na pięć śrub. A wszystkie e -30 które miałem miały tarcze na cztery śruby. :?:

Musisz zamontować całą piaste na 5 szpilek, 5x120 np. idealnie pasuje od E36, i dopiero wtedy wstawić tarcze hamulcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wymienić piaste na tą z E36? A średnica tarczy E36 odpowiada średnicy z E30?? Też się zastanawiam nad zmianą na 5 szpilek , i szukałem coś na www.e30.de ale nic nie kumam po niemiecku :( a niema tam tłumaczenia na angielski :mad2: , Wiecie może czym różni się amortyzator z rzędowej szóstki od czwórki??(nie chodzi o własciwości tylko np długość , średnica ..)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiś przykład albo kogoś kto to zrobił zmienił na piasty od e36?? Czy zostaja te same łożyska i tak dalej?? Mozesz to przybliżyż bardziej ze strony technicznej??

 

A co do amorow to tylko w 325 masz gróbsze golenie i amory na 51 mn a w modelach od 316 do 320 o rozmiarach 45 mn. Ponoż czasem w 320 były tez takie jak w 325 czyli 51 mn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cale zawieszenie czyli przod i tyl wachacze plus amorki ??

 

wchodzi to wszystko bez problemow - nie ma zadnych przerobek a jedynie przekladka ?? bo jelsi jedynie przekladka to dalej nie jest to az tyle roboty ...

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam inaczej: robil to ktos z forum i moze powiedziec dokladnie co trzeba i jak zrobic ??

 

tylko nie odsylajcie do e30.de - niestety nie wszyscy znaja niemiecki

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i temat umarł :roll: a szkoda bo widziałem fajne felgi MPower ale na 5 śrub :duh:

Zastanawia mnie czy może jednak wystarczy zmienić samą piaste :cry: oczywiście + tarcze z E36 :lol: tylko nie jestem pewien czy rozmiar tarczy w E30 odpowiada E36 :roll:

Przydałby sie jakiś poradnik w którym było by rozpisane :

-wymiary amortyzatorów dla wszystkich wersji silnikowych

-wymiary McPersonów dla wszystkich wersji silnikowych

-wymiary tarcz hamulcowych dla wszystkich wersji silnikowych

-średnica piasty dla wszystkich wersji silnikowych

 

Pisząc o różnych wersjach silnikowych niemam na myśli wersji M3 ponieważ one chyba mają seryjnie 5 śrub :modlitwa:

 

Sam chcę też zmienić na 5 śrub ale tak sie zastanawiam teraz czy jest to sensowen ?? przecież to będą duże koszty , a na dodatek felgi na 5 srub sa troche droższe :roll: (mówie o używanych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samej piasty nie da rady, trzeba cala noge

do tego co piszesz czy jest sens:

 

po pierwsze wiekszy wybor felg, ale bardziej chodzi tu u hamulce, do tych z e36 compact wchodza rozniaste tarcze i wtedy hamulce sa rewelacyjne

slawo@antserwis.pl

gg 1041



PROJEKT SZYBKA ETA STAGE 2

http://img516.imageshack.us/img516/8284/113863664644f590e20953anv7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest też możliwość zamontowania 5 śrub w touringu?? Bo wydaje mi sie ze z e36 compact nie będą pasować :? A tak przy okazji jak już jesteśmy przy touringu to można w nim zamontować obniżane zawieszenie z sedana lub coupe?? przód pewnie bedzie pasował ale co do tyłu to nie jestem pewien , ale wg mnie chyba będzie :roll: no i czy stabilizator tylny z touringa podejdzie do sedana??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.