Skocz do zawartości

Jaki silnik w BMW serii 5 ?


Patre

Rekomendowane odpowiedzi

_Kai_ miales Omege ?

Moj ojciec jezdzil przez trzy lata ostatnim modelem C 3.0 V6 (teraz jest Signum) i zrobil 180 tyś tym autkiem.

 

Nie miałem, ale jeździłem (białe kombi, jakieś V6 tam siedziało, pojemności nie pamiętam)... dla mnie masakra. Fakt, miejsca od groma i... to wszystko. Jadąc nawet omegą nie da się nie zauważyć podobieństwa do corsy (stylistyka, materiały), to boli.

 

To mówimy o ostatniej omedze, czy o modelu z roku '92-'94? Bo to znaczna róznica. Jak mówimy o ostatniej, to zostawmy E34 i przejdźmy do E39...

 

Będę się upierał. Testowałem dziesiątki samochodów, modeli, silników. Niektórymi tylko przejechałem, niektórymi zrobiłem sporo kilometrów (służbowe, znajomych, prywatne). Miałem do wyboru wiele aut, można przebierać, jednak zostałem przy "ciasnej" i "słabej" E34 M50B25, a mogłem kupić wtedy wiele innych, tańszych aut. To chyba coś znaczy.

Lubię być pierwszy, bez przesady, ale lubię. Nie jest to obsesja, jednak tylko sporadycznie mi się to nie udaje (ostatnio dostałem od nowego passata 1.8T :( ).

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Myślę że gdybym pociągnoł jeszcze do tych 250 to napewno bym ich kawałeczek odstawił , ale byłem zsokowany przyspieszeniem tego autka. Oczywistym jest że przywiększej prędkości moje BMW dało by radę, ale nie o to chodziło, byłem w głębokim szoku.

Niestety teraz to już norma. Kiedyś wystarczyło mieć 8,5sek do 100km/h i to było coś a teraz przeciętne auto ma 10sek do 100km/h a dużo jest takich z 9-cioma sek. różnica niewielka. Byle Ibiza TDI ba nawet Clio ma sporo poniżej 10sek.

Żeby rzeczywiście widzieć różnice trzeba mieć ok. 5-6sek. wtedy można jeździć bez kompleksów :D

Prędkość max na poziomie 220km/h w naszych realiach i tak jest więcej niż wystarczająca. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to prędkość podróżna tylko osiągana sporadycznie.

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj osiągi Mondeo ST200, Omegi mv6 lub 3000 24V i ich spalania.....

 

 

 

 

Mondeo? Moc ma, ale z przednim napędem sobie ją może na wstecznym wykorzystać. Mondeo mam w firmie - kaszana z bułczanką.

.

 

Kolega Boogie wspominał Mondeo model ST200, chciałem Kai nadmienić, że ten model miał tylny napęd, i nie trzeba byłu mu wrzucać wstecznego aby nim pojechać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj osiągi Mondeo ST200, Omegi mv6 lub 3000 24V i ich spalania.....

 

 

 

 

Mondeo? Moc ma, ale z przednim napędem sobie ją może na wstecznym wykorzystać. Mondeo mam w firmie - kaszana z bułczanką.

.

 

Kolega Boogie wspominał Mondeo model ST200, chciałem Kai nadmienić, że ten model miał tylny napęd, i nie trzeba byłu mu wrzucać wstecznego aby nim pojechać :wink:

 

Mondeo ST200 ma przedni napęd! :duh:

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega Boogie wspominał Mondeo model ST200, chciałem Kai nadmienić, że ten model miał tylny napęd, i nie trzeba byłu mu wrzucać wstecznego aby nim pojechać :wink:

 

ubawiłem się do łez :duh:

era tylnionapędowych fordów (europejskich)skończyła się już ładnych parę lat temu (na tym badziewnym scorpio)...

 

przypominam, że temat traktuje o tym który silnik polecacie a nie kto co objechał lub nie objechał:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo wszystkim za opinie.Myślę ,że po analizie tych wszystkich zdań kierował bym się ku E-34:

- 525i lub (nad czym ciągle się zastanawiam)525 TDS,

-skrzynia manualna,

-rocznik od 1993 do ile się uda,

-fajnie było by poszukać wersji wypasionej z białą,skórzaną tapicerką,

Ja akurat myślę szukać w niemczech,bo czy u nas w kraju jest szansa znaleźć coś takiego w b.dobrym stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sytuacja zmusza mnie do kupna samochodu drogą internetową,tzn.

auto znajduję w necie i zlecam kupno komuś "obcykanemu" w temacie.

Niestety nie mam możliwości zrobienia tego samemu.

Czy znacie jakieś polskie bądź niemieckie adresy internetowe ,gdzie można znaleźć dobre BMW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukalem wedlug autoscouta24 i mobile.de.

Zrobilem 5 tys kilometrow po niemczech, stracilem tydzien czasu i duzo kasy. Ogloszenia mozna traktowac na 50% +- (z wskaznaiem na -) zgodne z prawda. Wiec ostrzegam, to nie jest raj samochodowy, pelno tam lichwiarzy i innych przekretow. Ja strzelalem w wyzsze progi ( v8, 3.0 full wypas) ,rzeczywistosc okazala sie inna jak na moj budzet. I tak ciesze sie ze kupilem to co kupilem , przynajmniej nie bite i w dobrym stanie, Nauczylem sie ze w tym swiecie nikt prezentow nie bedzie nam robil. Jestem zdania ze trzeba pojechac tam samemu , obejrzec , sprawdzic i kupic. Chyba ze ma sie zaufana osobe.

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kis.......nie bądź człowiekiem małej wiary....prezentów nikt nie robi ale fajne autko można znaleźć.

z mojej praktyki widzę, że droższe są tam tańsze i w lepszym stanie , a tańsze w gorszym stanie i droższe.

mam nadzieję, że rozumiesz co mam na myśli :twisted2:

czasami się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wiec ostrzegam, to nie jest raj samochodowy, pelno tam lichwiarzy i innych przekretow. ...

 

Polecam szukać w ASO bądż u dealerów BMW -> Ja nie mam problemów :wink: :mrgreen:

 

P.S. Może niektórych odstrasza sama nazwa "SALON" bądż "ASO" ale tam ceny mają jak najbardziej normalne :!: a chodzi o to , żeby być pewnym stanu faktycznego autka

 

P.S. II Może się myle , ale moje auto sie udało :mrgreen: mimo że ma przejechane 220,000 a z roku '99 :jawdrop:

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wiec ostrzegam, to nie jest raj samochodowy, pelno tam lichwiarzy i innych przekretow. ...

 

Polecam szukać w ASO bądż u dealerów BMW -> Ja nie mam problemów :wink: :mrgreen:

 

P.S. Może niektórych odstrasza sama nazwa "SALON" bądż "ASO" ale tam ceny mają jak najbardziej normalne :!: a chodzi o to , żeby być pewnym stanu faktycznego autka

 

P.S. II Może się myle , ale moje auto sie udało :mrgreen: mimo że ma przejechane 220,000 a z roku '99 :jawdrop:

 

Też tak kupiłem swoje BMW znalazłem w Internecie ogłoszenie z Salonu BMW w Niemczech.

Zadzwoniłem porozmawiałem wsiadłem w samochód dojechałem i kupiłem. Wszystko na miejscu się zgadzało z tym co miła pani mówiła przez telefon. No ale tylko dlatego tak ryzykowałem że to był autoryzowany salon....

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Kis, jesteś cienki.

Poczytaj tu paru ludzi, oni kupują v8 ze skórami i wszytskim za 2000 Euro, od pierwszego właściciela z książkami serwisowymi.

 

Hehehe

Oj, [BAD] podoba mi sie kiedy ktoś wreszcie ruszy d..e i zacznie kupować samochody zamiast pisać pierdoły od kolegów z trzepaka.

 

Patre, biała skóra i taki etam wypasiki, raczej nie spotkasz w 525.

Auta z takimi wyposażeniami mają zwykle V8 pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień jestem grzeczny jak dr Jekyll.

 

To auto chu...wo jeździ przy tych 192 KM i ilości miejsca oferowanego przy swojej masie, i do tego jeszcze chla jak głupie.

 

Nie no Kis, jesteś cienki. (...)

Hehehe

Oj, [bAD] podoba mi sie kiedy ktoś wreszcie ruszy d..e i zacznie kupować samochody zamiast pisać pierdoły od kolegów z trzepaka.

 

Ale takie teksty budzą we mnie Mr Hyde'a. :evil: :evil: :evil:

Boggie - żółta kartka :naughty:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Kai_ miales Omege ?

Moj ojciec jezdzil przez trzy lata ostatnim modelem C 3.0 V6 (teraz jest Signum) i zrobil 180 tyś tym autkiem.

 

Nie miałem, ale jeździłem (białe kombi, jakieś V6 tam siedziało, pojemności nie pamiętam)... dla mnie masakra. Fakt, miejsca od groma i... to wszystko. Jadąc nawet omegą nie da się nie zauważyć podobieństwa do corsy (stylistyka, materiały), to boli.

 

To mówimy o ostatniej omedze, czy o modelu z roku '92-'94? Bo to znaczna róznica. Jak mówimy o ostatniej, to zostawmy E34 i przejdźmy do E39...

 

Będę się upierał. Testowałem dziesiątki samochodów, modeli, silników. Niektórymi tylko przejechałem, niektórymi zrobiłem sporo kilometrów (służbowe, znajomych, prywatne). Miałem do wyboru wiele aut, można przebierać, jednak zostałem przy "ciasnej" i "słabej" E34 M50B25, a mogłem kupić wtedy wiele innych, tańszych aut. To chyba coś znaczy.

Lubię być pierwszy, bez przesady, ale lubię. Nie jest to obsesja, jednak tylko sporadycznie mi się to nie udaje (ostatnio dostałem od nowego passata 1.8T :( ).

 

Racja , w sumie pod uwage mozna brac max. OMEGE B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chcesz na serio kupować samochodu w ciemno???

 

Niestety ,ale na to wygląda.Zdecydowałem szukać jednak w Niemczech,bo jakoś znając nasze krajowe numery blacharskie itp. to nie liczę na znalezienie auta w dobrym stanie.Dodatkowo nie mam czasu na wyjazdy do Niemiec i szukanie dobrego BMW ,bo będę tylko na urlop.

Pozostaje mi zatem -tak jak wpomniałem -droga internetowa.Poszukać odpowiedni samochód ,a tam na miejscu "stary" mechanik obejrzałby go ,przetestował ,zajrzał gdzie trzeba i ewentualnie kupił.[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patre, i gdzie tam biała skóra?

 

Poza tym ma dziwacznie przyciemnione szyby, korbki z tyłu, nie ma słowa o klimie (w tym wypadku skórzana tapicerka to bardziej minus). Jedyne ciekawe co ma to grzane i elektrycznie regulowane fotele (jeśli faktycznie takie ma) i zmieniarka CD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patre...

jak śmiesz zarzucać Boogiemu że nie wie co pisze. Skoro 525 nie ma wypasiku to nie ma i koniec! Jedynie V8 ma... wszystko i w ogóle, a V8 ma Boogie.

A tak na serio... nie łam się i szukaj...

Dla zachęty zdjęcia czegoś co znalazłem krótko po kupnie swojej

:mad2: :mad2: :mad2:

zostało mi po niej tylko parę zdjęć :cry2:

525iA włala:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img68.imageshack.us/img68/8282/dscn56960xf.jpg

 

ps: klimkę oczywista miała, jak widać parę inych bajerków też - el. roleta, itp... +szeroki pysk, extra oryg. fele 17ki itp. I było to 525, w co niestety musicie uwierzyć na słowo, chyba że ktoś jest z wrocka i zna to auto

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostało mi po niej tylko parę zdjęć

Coś pięknego.Tylko ,że ja jestem pesymistą i myślę ,że ewentualne znalezienie czegoś takiego zajęłoby mi z rok czasu przy zjeżdżeniu tysięcy kilometrów i oglądaniu tyluż też aut.O ile w ogóle jest to możliwe.

Moim skromnym zdaniem jeśli ktoś posiada dobre BMW nawet z lat 90-tych to po co miałby go zmieniać.Chyba ,że trafił 6-tkę w LOTTO! :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.