Skocz do zawartości

E87 automatyczne otwieranie klapy bagażnika


nervvus116

Rekomendowane odpowiedzi

tak to co podalem dlugosci roznorodnosc wsród spreżyn jest pełna... to firma ktora handluje sprężynami weź sobie ten numer.. i po sprawie sa jeszcze bardziej miekkie niebieskie jakies 65 procent siły sprezyny zielonej jak dobrze pamietam. ale moze nie chciec dzialać w zime. kupuj 2 zielone... jak nie podniesie klapy do konca to albo wymieniasz 2 silowniki albo wkladasz jeden od skody octavii kombi 98 tak jak wyzej pisalem.... cala operacja trwa 10 min.... demontujesz silowniki odkrecasz w imadle koncówki zakladasz sprezyny z podkladkami silikonowymi... ew jeszcze podkladki powiększone po stronie wykręcanej koncówki dla lepszego ulożenia spręzyny i skladasz i po sprawie. calosc 20-55zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dzis koledzy z klubu motocrossowego zobaczyli i nastepne 3 szt beda to mialy... 116i 118i i 130i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez wszystko opisane!! jak silowniki sa w bdb stanie to klapa sie podniesie jak slabsze to albo zmieniasz na nowe albo kupujesz 1 silownik ze skody octavii kombi z roku 98... i po temacie. koncowki odkrecasz wkladasz silikonowe podkladki na 3/4 cala nastepnie sprężyny mozna jeszcze podkladki podwójnie powiekszone w powiekszone fi 6 zeby sprężyna ladnie sie ułożyla skrecasz i zakladasz. koniec. podkladki silikonowe maja na celu utrzymanie spreżyny w jednym miejscu.. by nie przesuwala sie po tloczysku przy kazdym podnoszeniu klapy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sprężyna 1L (fioletowa) do bardzo lekkich, 1S (zielona) do lekkich i 2S (niebieska) do średnich. Zakładał ktoś tą ostatnią? Nie wiem czy nie będzie za mocna, a zastanawiam się nad nią zamiast zielonej bo po prostu idealnie pasuje mi pod kolor ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sprężyna 1L (fioletowa) do bardzo lekkich, 1S (zielona) do lekkich i 2S (niebieska) do średnich. Zakładał ktoś tą ostatnią? Nie wiem czy nie będzie za mocna, a zastanawiam się nad nią zamiast zielonej bo po prostu idealnie pasuje mi pod kolor ;)

:duh: czytales jaka jest sila przy zblokowaniu sprężyny i jaki jest wymiar przy zblokowanej sprężynie? przy zestawieniu 1 silownik ze skody moznaby sie pokusić o zastosowanie 1 fioletowej i jednej zielonej... ale pod kolor to sobie pomaluj zielona na niebiesko ... sprezyna za twarda!! bedzie klape 2 rekami domykal albo uszkodzi ci zamek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny założone + sylikonowe podkładki. Tak jak przypuszczałem siłowniki już nie dają rady i klapa się otwiera do połowy. Ale tak zostawiam :)

 

Taucher: Osobiście przy normalnym otwieraniu i tak zawsze ciągnąłem klapę zanim otworzył się zamek. Więc nie sądzę żeby trochę większa siła uszkodziła zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny założone + sylikonowe podkładki. Tak jak przypuszczałem siłowniki już nie dają rady i klapa się otwiera do połowy. Ale tak zostawiam :)

 

Taucher: Osobiście przy normalnym otwieraniu i tak zawsze ciągnąłem klapę zanim otworzył się zamek. Więc nie sądzę żeby trochę większa siła uszkodziła zamek.

 

wrzuć ten jeden silownik z octavii 32zl a bedzie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, a czy to że jeden z amorków jest silniejszy nie wpływa jakoś szkodliwie na klape i zawiasy? Chodzi mi o to, że skoro z jednej strony mocniej ciagnie, to czy nie wykrzywi/wygnie klapy na dłuższa metę?

 

Rozumiem, że ten amorek od octvii jest rozmiarem taki sam jak oryginały bmw, tylko ma wiecej siły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie pokrzywi!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Z tego co sprawdziłem siłownik oryginał ma 412mm długości a ten z octavii 405mm. To oznacza, że klapa nie otworzy sie tak wysoko jak na oryginałach a dodatkowo hamować klape będzie tylko jeden amorek czyli też mocowanie amorka może byc nadwyrężane. Może lepiej jednak kupić dwa nowe silowniki oryginalne? (oryginalne w sensie może być zamiennik ale dedykowany do e87) Podobno daja radę podnieść klapę z zielonymi spręzynkami? Zamówiłem juz sprężynki, za 2 szt zielonych razem z przesylką zaplacilem 19,01pln :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sprawdziłem siłownik oryginał ma 412mm długości a ten z octavii 405mm. To oznacza, że klapa nie otworzy sie tak wysoko jak na oryginałach a dodatkowo hamować klape będzie tylko jeden amorek czyli też mocowanie amorka może byc nadwyrężane. Może lepiej jednak kupić dwa nowe silowniki oryginalne? (oryginalne w sensie może być zamiennik ale dedykowany do e87) Podobno daja radę podnieść klapę z zielonymi spręzynkami? Zamówiłem juz sprężynki, za 2 szt zielonych razem z przesylką zaplacilem 19,01pln :)

 

ciekawe czy w zime 2 silowniki od bmwe dadza rade.. :) mocowaniom nic nie będzie spokojnie spokojnie rób jak uważasz poczytaj sobie jaka jest siła tego z bmw a jaka z octavii.. roznica w otwarciu klapy to jakies 2cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 182cm i nie zauwazam chociaz to raczej przecietny wzrost.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
nie chcesz to nie zakladaj. to czy cos jest ze skody czy z bmw nie zmienia faktu ze jest to tylko silownik klapy. roznia sie tylko siłą to co podales dziala dokladnie tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcesz to nie zakladaj. to czy cos jest ze skody czy z bmw nie zmienia faktu ze jest to tylko silownik klapy. roznia sie tylko siłą to co podales dziala dokladnie tak samo.

:cool2: :cool2:

i jest to drozsze rozwiazanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tymi "sprężynkami". Jakieś gumki z castoramy, taśmy klejące, kolorki, skoda z 1998, etc. I to ma być w BMW? Jeśli ktoś już koniecznie musi mieć to otwieranie to proszę zakupić to:

http://www.probe-teile.de/epages/15031074.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/15031074/Products/5105%5B1%5D

 

Jak toto działa bez żadnych odbojników? Przynajmniej nie widać tam nic, same siłowniki tylko inaczej wyglądające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.