Skocz do zawartości

Ekonomizer


sword1908

Rekomendowane odpowiedzi

witam, otóż mam taki problem, że chyba ów ekonomizer wskazuje za duże spalanie, na 1 i 2, nie wazne czy lekko dodam gazu czy ciezej zawsze skacze pod 20, natomiast na 5 przy lekkim przyspieszaniu pokazuje cos kolo 9-10, dopiero jak puszcze i mam obroty na okolo 2tys obr to mam na poziomie 5-6l/100km. Wydaje mi sie ze kiedys mi tak nie skakal, mial ktos podobny problem? Byłem na komputerze zadnych bledow nie widzi.Silnik M47 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszystko ok a wczesniej nie zwracales na to uwagi. Sprawdz czy zamykasz ekonomizer na 4 i 5biegu.

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze biegi zawsze sa najbardziej paliwozerne wiec to ze podskakuje ci do 20 to normlana oznaka. auto w momencie przyspieszania ma i tak konsumpcje sporo wieksza niz 20 litrow:) volvo s60 u tesciowej podczas przyspieszania na 1 lub 2 wykazuje 80 litrow;p wiec nie ma czym sie przejmowac jest to normlana rzecz. pusc gaz na 2 a zobaczysz ze i wskazowka automatycznie opadnie nie do 0 rzecz jasna ale w przebiegach 6 litrow bynajmniej u mnie tak jest model 323i.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade, w srode jade na sluzbe to go przetestuje na trasie, w cyklu mieszanym robie 900-950km na zbiorniku, gdzie 70% trasa 30% miasto. Wkurza to ze nawet przy lekkim wcisnieciu gazu wskazowka leci nieraz 14-15l na 4 czy 5. Dopiero jak wejde w tryb emeryta to wskazuje 5-6l/100km przy obr do 2200 i gaz w tej samej pozycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze tylko bmw tak ma? Kazde auto z porownywalnym silnikiem ma chwilowe spalanie wysokie, tyle ze w bmw jest ono szybko i dokladnie wskazywane przez ekonomizer....

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na seryjnym programie nie zamkniesz ekonomizera na 5 biegu (max jakieś 18l), ale jak wszystko jest ok to na 4 biegu musisz zamknąć.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza to ze nawet przy lekkim wcisnieciu gazu wskazowka leci nieraz 14-15l na 4 czy 5.

Mam rozwiązanie: patrz na ekonomizer tylko podczas hamowania, wtedy wskazanie spada często do zera. A zero litrów na 100 km to bardziej ekonimicznie niż Tata Nano w gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem ten ekonomizer, na krotkiej trasie bo tylko Slupsk-Ustka, dochodzi do przed ostatniej kreski moze ciut dalej ale na pewno nie do 20l na 4 biegu. Wydaje mi sie ze na 4 i 5 ma lekkiego mula, choc da sie z tym jezdzic. W czym moze tkwic problem?, na kompie bylem niecałe 2tyg temu i 0 bledow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty myślałeś, że na jedynce pali 4 litry, bo powoli jedziesz? Na wolnych obrotach twój silnik spali jakieś 3/4 litra na godzinę, a jak będziesz jechał na jedynce przy tych obrotach 7km/h to spalanie wychodzi minimum 11l/100km. Ale to jeszcze nic - moja 330Ci ma 1 biegu spala ponad 20/100km :roll:

 

Podczas przyspieszania silnik zużywa duuużo więcej paliwa niż na wolnych obrotach, a na 1 biegu prędkość jest bardzo mała, dlatego wskazówka ekonomizera katapultuje do blokady, z tym że wtedy 95% energii idzie na rozpędzanie masy a tylko 5% pokonanie oporów ruchu.

 

Wiesz jakie jest spalanie chwilowe 330Ci podczas mocnego przyspieszania na 1 biegu? Jakieś... 180l/100km. Na 5 biegu już "tylko" 40l/100km. A ekonomizer zrobili tylko do 20l/100km :lol:

 

Twój diesel jest dość ekonomiczny, a poza tym ma mniejszą moc, więc na wysokich biegach nie będzie dochodził do 20l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dobrze się naczytałeś. To nie jest realne wskazanie spalania. Raczej orientacyjne. Na 4 biegu przy 100 na godzine ekonomizer musi się zamykac, jak nie to przepływka może już nie działać dobrze.

 

na 5 biegu przy 100 na godzine powinien wskazać 16 i tyle. Jeśli auto po wirusie to wskazania ekonomizera mogą wychodzić poza 20 oraz na 5 biegu troche wiecej jak 16.

 

prosze bardzo sprawna przepływka plus wirus i jak sie zachowuje ekonomizer na 4 i 5 biegu.

http://www.youtube.com/watch?v=GQdGNUBGrws

 

wybaczcie komentarz ale był dla kumpli z innego forum całkiem niezwiązanego z motoryzacją :P

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy inpa i diagnostyka podczas jazdy gdzie zostanie zmierzone ile mierzy przepływka, ile pompuje turbo itp. Wszystko wyjdzie czy czegoś brakuje czy czegoś za dużo.

 

Nie bez powodu jest tyle postów o tym i jest to najprostszy i podstawowy test przepływki który można zrobić samemu.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po diagnostyce , jestem po inpie - choć wszystko robione w innym kierunku .

 

Na 4 biegu ja mam jakieś 19 z hakiem .

na 5 15/16 i czytając fora można przeczytać, że jest to prawidłowy wynik .

 

Jeśli na 4 biegu oscyluje nam chwilowe spalanie w granicy 20l to osobiście bym się nie martwił .

Jeśli mamy naprawdę zaniżony wynik wtedy bym się dopiero bawił w podmianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak mialem zamiar zakupic kabel w najblizszej przyszlosci, wlasnie tak jak piszecie takie gdybanie, najlepiej podlaczyc i sprawdzic, ale sam to do niczego bym nie doszedl bo jestem zielony niczym obcy z "Marsjanie atakuja" tak wiec dzieki za pomoc. Wole tu popytac niz oddac do pseudomechanikow i placic za nie wiadomo co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak mialem zamiar zakupic kabel w najblizszej przyszlosci

Kupuj i się nie zastanawiaj. Kabel zwróci Ci się po dwóch użyciach. Świetna sprawa - cokolwiek złego się dzieje, podłączasz kabel, odczytujesz błędy i już wiesz co robić albo ewentualnie czego szukać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.