Skocz do zawartości

[F10/F11] Hak holowniczy dołożenie


Lassar

Rekomendowane odpowiedzi

Ja natomiast mam pytanie do osób użytkujących haki holownicze:

 

Jak wygląda kwestia trwałości i awaryjności haków elektrycznych -o ile takowa występuje?

 

Muszę założyć hak i będzie, to zdecydowanie Wstfalia natomiast cały czas zastanawiam się nad tym, który wybrać:

1. elektryczny -tu wiadomo całość opuszczana z przycisku -montaż i kodowanie ogarnięte,

2. automatyczny -czyli wypinany trzpień haka pokrętłem.

 

Proszę o opinie i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja na twoim miejscu zastanowiłbym się jak często będziesz z niego korzystał, ja miałem automat odpinany westfalia, z modułem podstawowym, i kosztowało mnie to 1800zł brutto, razem z montażem, natomiast używka elektryczna od, 3500-4500zł razem z kodowaniem i montazem.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w moim przypadku to 800 PLN między nową Westfalią automatyczną, a elektryczną Westfalią -używaną z montażem z pewnego źródła i gwarancją.

Bardziej rozpatruję pod kątem awaryjności -czy coś faktycznie wiadomo w temacie elektrycznych haków -nie mówię oczywiście o rozbitkach ze szrotu.

Wygoda wiadomo naciśnięcie przycisku i pyk wyjeżdża tylko pytanie czy to rozwiązanie jest w miarę solidne i trwałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję elektryczny hak od wiosny. Wożę na nim bagażnik na rowery , no i same rowery. Wygląda solidnie. Działa jak należy. Za wcześnie aby mówić coś o trwałości.

Na pewno jest duża wygoda - cyk i hak jest/nie ma. Tym bardziej że jeździć 5tka z pustym hakiem to trochę siara, więc trzeba często chować/zakładać. Nie trzeba tez nigdzie przechowywać tego haka gdy jest zdjęty, ewentualnie szukać go w garażu po zimie. Ja polecam. Choć drogi był jak cholera bo dokładałem w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak założony elektryczny, przebadany wszystko okey. Generalnie jeden przycisk i cyk hak na widoku. Dołożyłem też kamerę cofania i genialna zabawka zwłaszcza najazd na hak.

 

Mam pytanie jaki jest pobór prądu przy zamkniętym aucie wiadomo, że pewnie różny w zależności od wyposażenia, ale czy ktoś może wie jakie są granice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie. Jest ktoś w stanie mi naświetlić różnicę między 3 opcjami haka: (o tym, że nr 3 nie wyjeżdża sam to oczywiste)

 

1) Oryginalny elektryczny hak BMW + oryginalne wiązki + 2 moduły + guzik ok. 3000zl (czyli jak w serii)

2) Oryginalny elektryczny hak BMW + uniwersalna wiązka i moduł, guzik 1500zl (podobno da się to tak zamontować)

3) Wpinany hak np Westfalia + uniwersalny moduł 1500zl

 

Głównie sprowadza się wszystko do tego - ze montaż kompletnego OEM to podwójny koszt, zatem pytanie - czy są jakieś problemy np z modułami/wiązkami w którejś z tych innych kombinacji? (jak sama eksploatacja tego) Jakie są różnicę między modułem uniwersalnym, a dedykowanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam hak wypinany westfalia i dedykowany moduł westfalia 13 pin (nie OEM). Zero problemów, informacje o spalonych zarówkach, wyłączenie czujników tylnich po podpięciu przyczepy - wszystko to działa wzorowo. IMO jedyny plus elektrycznego haka to taki, że nie pobrudzisz się zakładając go - zrobisz to chwilę później jak będziesz zapinał przyczepę czy platformę na rowery :-)

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

rozumiem, że instalacja może się różnić w zależności od wyposażenia auta, ale jak "bardzo" może się różnić instalacja w tym samym modelu, jeśli chodzi o tylne światła?

Jest szansa, aby pomógł ktoś uzyskać schemat połączeń do BMW F11 z 2013r.? Cały potrzebny komplet części mam, a niestety nikt nie ma terminu wolnego, żeby mi to podłączyć "szybko". Sam jestem elektrykiem, więc problemu nie będzie, jeśli tylko będę miał schemat elektryczny. Jeśli zamontowałbym sam, to zostałoby tylko podjechać gdzieś na samo kodowanie.

Kto byłby taki dobry? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!

Sama wiązka prostsza, bo do zwykłego haka, ale zasada ta sama. Z tym już sobie poradzę, bo co najważniejsze - kolory żył takie same :-)

Zastanawia mnie jedynie fakt podłączenia się do instalacji oświetlenia auta tylko do prawego kierunku i stopu - czy pozostałe sygnały załączenia (lewy kierunek, pozycyjne, przeciwmgielne, wsteczne) dostaje po CAN'ie?

Mój model jest poliftowy, więc z szyną CAN i wszystko powinno pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

Mam prosbe o wyjasnie jak to jest z kodowaniem i samym modulem.

Czy dobrze rozumiem ze:

- modul oryginalny - trzeba kodowac

- modul dedykowany - nie trzeba kodowac

- modul uniwersalny - nie trzeba kodowac

 

Czy modul dedykowany jest tak samo "inteligentny" jak oryginalny? Tzn czy odlacza czujniki parkowania, wykrywa przyczepe itd? Jakie sa miedzy nimi roznica jesli chodzi o funkcje? Czy oryginlany jest tylko pod elektryczny hak?

 

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam prosbe o wyjasnie jak to jest z kodowaniem i samym modulem.

Czy dobrze rozumiem ze:

- modul oryginalny - trzeba kodowac

- modul dedykowany - nie trzeba kodowac

- modul uniwersalny - nie trzeba kodowac

 

Czy modul dedykowany jest tak samo "inteligentny" jak oryginalny? Tzn czy odlacza czujniki parkowania, wykrywa przyczepe itd? Jakie sa miedzy nimi roznica jesli chodzi o funkcje? Czy oryginlany jest tylko pod elektryczny hak?

 

Z gory dzieki

 

Pierwsze 3 pytania - ODP. TAK

Użytkuję dedykowany i odłącza czujniki, jak spali się żarówka w przyczepie to też pokazuje informację na desce.

Mnie za całość z montażem skasowali ok 1750zl. Za elektryczny prezent dla tego, kto kupi później Twoje auto musisz doliczyć drugie tyle......lepiej już chyba dołożyć do lepszej przyczepy, bo ja różnicy nie widzę w użytkowaniu. Ręce przy zapinaniu przyczepy tak samo szybko się brudzą z elektrycznym i wpinanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamster325730 dzieki za odpowiedz. A czy moglbys jeszcze napisac jakiej firmy modulu uzywasz? Patrzylem tutaj: https://www.ehaki.pl/dedykowana-wiazka-13-pin-bmw-5-seria-sedan,sp,38,1039 i tutaj https://www.westfalia-automotive.com/pl/produkty/hak-holownicze/bmw-seria-5-limuzyna/303338900113-16/ ze modul czujnikow nie odlacza, wiec zastanawaim sie czy to blad na stronie czy rozne moduly roznie sie zachowuja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat w warsztacie zamówili cały komplet (13PIN), ale potem zdjąłem matę w bagażniku zobaczyć co tam zamontowali to moduł ConWys AG, mam zdjęcie jakbyś potrzebował, ale napisane na nim LED CFC Trailer Module. Sam hak jest wypinany Westfalia - nic nie widać jak wyjmiesz, trzeba głowę wsadzić pod zderzak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, jakiego roku masz te Bmw? Bo ten modul LED CFC Trailer Module co masz to do BMW od 13' .Pytanie z mojej strony, czy to obojetne jak podepne ten do mojej z 11'? Niby glupie pytanie ale chce zeby funkjonowalo to nalezycie. Dzieki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.