Skocz do zawartości

radio bmw professional - przestało działać


Pudx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Proszę o wskazówkę :)

 

Wczoraj podczas zatrzymywania się przed światłami nagle przestało działać mi radio (bmw professional).

 

Nie da się go włączyć. Jedyny przycisk który działa w radiu to przycisk do wyciągania płyt. Płytę można włożyć i wyjąć po za tym po wjeździe do garażu widać, że radio jest cały czas podświetlone- tak jak przy wyłączonym radiu i włączonych światłach ( zatem zasilanie w radiu działa). Po podłączeniu samochodu pod kompa nie da się z radiem połączyć.

 

Dodam jeszcze , że jednocześnie przestał działać PDC z tyłu, ale z informacji do których udało mi się dotrzeć to chyba normalne, że pdc nie działa gdy nie działa radio...

 

Teraz pytanie / prośba o wskazówkę.

 

Od czego zacząć poszukiwania usterki? Czy ktoś kiedyś miał taki problem?

 

W środę rano i tak będę w ASO, ale może z Waszą pomocą uda się to ogarnąć we własnym zakresie.

 

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego chciałem zacząć.

Widać na filmie, że nie jest to bardzo trudne.

Podejrzewam, że nie jest to wina bezpiecznika i kabli skoro jest zasilanie... ,ale spróbuję wieczorem tam zajrzeć.

 

Czy ma ktoś inny pomysł ? ( poza kablami i bezpiecznikiem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Jeśli nie odłączysz akumulatora i "obudzisz" auto podczas odłączonych wtyczek od radia, to wtedy możesz złapać kilka błędów, które na pewno zapiszą się w pamięci ale nie koniecznie wyświetlą się na BC.

 

Szczególnie jeśli radio ma MOST. Otwarcie ringu od razu powoduje zapisanie błędów w gateway'u radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie odłączysz akumulatora i "obudzisz" auto podczas odłączonych wtyczek od radia, to wtedy możesz złapać kilka błędów, które na pewno zapiszą się w pamięci ale nie koniecznie wyświetlą się na BC.

 

Szczególnie jeśli radio ma MOST. Otwarcie ringu od razu powoduje zapisanie błędów w gateway'u radia.

 

Czyli jeśli nie włączę zapłonu i na chwilę odepnę radio to nic złego nie powinno się wydarzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

To, że kluczyk położysz obok nie oznacza wcale, że nie wybudzisz auta.

 

Proponuję Ci abyś odłączył radio bo i tak masz z nim problem, tak więc na pewno jakiś błąd się już zapisał...

 

Nie martw się, gorzej nie będzie. Nic się nie uszkodzi.

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz w samochodzie zestaw BT do telefonu?

 

Nie mam BT w samochodzie

 

Wyciagnij radio sprawdz kable i bezpiecznik z tyłu na radiuchociaż jak jest podświetlenie to nie wiem czy to pomoże ale warto spróbować nic nie kosztuje.

 

 

Bezpiecznik znajdujący się z tyłu radia jest ok. Kable również są ok...

 

Co poza radiem się mogło zepsuć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam

 

Mam ten sam problem z radiem professional. Zasilanie jest bo podswietlenie dziala, jedyny przycisk jaki dziala to wyrzut plyty reszta nie dziala. na wyswietlaczu nic sie nie dzieje. Auto stalo jakis czas i bateria umarla. naladowalem ja i zaprogramowalem nadal nic. Nie wiem czy radio dzialalo wczeniej bo auto kupilem nie na chodzie.

 

Z gory dziekuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z radiem professional. Zasilanie jest bo podswietlenie dziala, jedyny przycisk jaki dziala to wyrzut plyty reszta nie dziala. na wyswietlaczu nic sie nie dzieje. Auto stalo jakis czas i bateria umarla. naladowalem ja i zaprogramowalem nadal nic. Nie wiem czy radio dzialalo wczeniej bo auto kupilem nie na chodzie.

 

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.