Skocz do zawartości

BMW E39 528 benzyna+ gaz. Czy bierze olej?


HardyDemon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem posiadaczem od 8lat BMW E36 320i 1994r i jestem b.zadowolony. Nie długo po raz wtóry powiększy mi się rodzinka i zmuszony jestem zmienić na coś większego. W grę wchodzi tylko BMW :)

Zainteresowany jestem benzyniakiem E39 touring większym niż 2l. A w związku z cenami benzyny myślałem nad LPG.

Pytanie do posiadaczy beemek na gazie. Powiedzcie mi czy "normalną' rzeczą jest pobieranie oleju przy zagazowany silniku? I w jakich ilościach się to powinno mieścić.

Oglądałem dwie sztuki i obie popijają olej :-/ Gość przyznał, że od wymiany przejechał 7000km i dolał ok litra.

Zdziwiony jestem bo moja beemka lata na castrol RS 10/60 i od wymiany do wymiany nie dolewam nawet mililitra no ale gazu nie mam...

 

A tak nota bene na co powinienem najbardziej zwracać uwagę oglądając E39?

Pozdrawiam miłej niedzieli :-D

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie gazik i od wymiany do wymiany nie dolewam. Myślę, że to jakiś mit bo nigdy nie słyszałem, że jak jest gaz to bierze olej, a jak nie ma to nie bierze :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moja 2,8 w gazie od wymiany do wymiany nie muszę dolewać.

Poziom oleju wprawdzie spada ale starczy zawsze do wymiany.

 

Nie musi brać na gazie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie jak koledzy piszą, też mam LPG, zamontowałem po kupnie, czyli jakieś 20k km temu i nie bierze oleju między wymianami, zawsze idealnie na środku miarki. Jak szukasz samochodu, to polecam kupić bez i samemu zlecić montarz. Przynajmeniej będziesz wiedział, że Ci druciarz nie założy i na dobrych podzespołach (oczywiście jeśli będziesz tak chciał). Jak szukałem oglądałem jednego na lpg, igła, z której na miejscu się okazało, że kopci i przerywa w czasie jazdy.. Koleś mówił, że to TYLKO kwestia regulacji i będzie super, więc się go spytałem dlaczego tego jeszcze nie wyregulował, jakieś głupie wykrety robił.. :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen. Jak chcesz gazować, to kup bez i sam zagazuj. Mówię z doświadczenia, ja do tego stopnia byłem sfrustrowany, że zdemontowałem gaz.

Na co zwracać uwagę przy zakupie? NA WSZYSTKO! Samochód do ASO lub DOBREGO specjalisty od BMW (niestety, nawet "dobre i zaufane" warsztaty jak nie znają się na BMW to nie sprawdzą Ci jak trzeba!) i prześwietlenie niech zrobią. Unikniesz być może koszmarnych kosztów doprowadzania samochodu do ładu. Lepiej poszukać i zapłacić za sprawdzenie, niż później się wściekać.

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram zamontować gaz w BMW to naprawdę dobrego gazownika trzeba mieć :) w E39 jeszcze jest w miarę fajnie, ale teraz przeskoczyłem na E46 kupione od brata zamontował gaz i od razu zapalony check, wyłączało gaz przy 5 tys. obrotów i zero mocy. A jak pojechałem z gwarancją stwierdzili, że nie potrafią tego zrobić :) Na szczęście mam osobę, która stwierdziła, że zamontowali części nie patrząc, że to 2,8 tylko takie jak do 1,8. Na szczęście już prawie koniec problemów koszt ponad 400 zł i jeszcze został do wymiany przewód ciśnieniowy, który podaje gaz do parownika bo zamontowali wielkość 6, a powinna być 8 i koszt z miedzi 150 zł , i drugi jest jeszcze za 180 zł. Jeżeli ktoś z okolic Dolnego Śląska szuka pomocy z gazem to pisać priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.