Skocz do zawartości

Kasowanie inspekcji klocków przód F11 520D


Jaclaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym uzytkownikiem, mam problem, zmieniałem ostatnio klocki i czujnik, próbowałem skasować błąd interfejsem delphi ale niestety nic z tego nie wyszło. Czy istnieje inna opcja usunięcia błędu ? Wiem że można wejśc w dodatkowe menu na desce rozdzielczej i jest tam opcja typu software reset ale za bardzo nie wiem jaki reset i jakiego softu tam się dokona. Wejde w dodatkowe menu z opcjami od klocków inspekcji itp czy po prostu zrzuci mi wszystkie ustawienia do fabrycznych jak radio fotele itd. Bardzo proszę o pomoc. Jeżeli potrzeba dodatkowych info to proszę pytać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak "przytarłeś" już nowy czujnik to nie dasz rady skasować przez "ukryte" menu...

 

na przyszłość, kasuj przez "ukryte" menu, od razu po wymianie czujnika (nie przed, w trakcie, po "x" dniach...), kasujesz wtedy tylko inspekcję klocków a nowy wynik km będzie adekwatny do wpisanego przez producenta dla Twojego auta...nic nie zepsujesz, nic nie zmienisz za wyjątkiem wykasowania inspekcji dla klocków...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tego typu ze nie ma u mnie kasowania błedów w tym menu wygląda to zupełnie inaczej niz w F10 soft reset dał mi tylko skasowanie godziny daty spalania i sredniej predkosci nic wiecej czujnik nie jest przetarty bo po zmianie klocków auto stało i nie było nic ruszane kola zalozone i odprowadzone zostalo na parking 100 m dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już ten temat omawiany na forum F10 w wątku kasowanie inspekcji olejowej(jak wejść do tego menu i tam wprowadzać zmiany) - oto skrót

 

viewtopic.php?f=103&t=194968

 

Czegoś chyba nie doszukałes bo niemożliwe jest by nie mieć takiego ukrytego menu :shock:

 

jak "przytarłeś" już nowy czujnik to nie dasz rady skasować przez "ukryte" menu.....

 

Czy można rozwinąć istotę słowa "przytarcie" które powoduje że nie da się tego całkiem prosto resetować :?: Czy to oznacza jakieś mechaniczne uszkodzenie :?:

Raz u siebie zresetowałem prawie nowe klocki i drugi raz się od razu nie dało ponownie skasować - też wychodził "reset niemożliwy"

Edytowane przez antalya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego, wlasnie przeczytałem zszedłem na dół do garazu i sprawdziłem tak da się wejśc do tego menu jest opcja kasowania z tym ze jak kasuje błąd to wyskakuje napis "reset niemozliwy" i co to moze znaczyc ? Moze gdzies czujnik przetarty, jutro podjade gdzies do kolegi go sciagne i zobacze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest juz 2800 po czasie wymiany tak jakby, one w ogole nie powinny byc zmieniane bo przetarł się czujnik tylko i te jełopy w ASO tego nie zobaczyły. Ja je zmieniłem sobie sam z nadmiaru czasu bo mysle w sumie zrobiłem juz troche km a ta lampka sie swieci i swieci wiec wymienie, ledwie je zdjąłem patrze a tam praktycznie do czujnika dopiero doszło. Wyjałem odwinałem czujnik patrze a tam przetarcie. Wymieniłem na nowe podlaczyłem komputer i nie dało sie zresetowac błedu. Mam kilka aut to odstawiłem na parking i jezdze innym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jest juz 2800 po czasie wymiany tak jakby, one w ogole nie powinny byc zmieniane bo przetarł się czujnik tylko i te jełopy w ASO tego nie zobaczyły. Ja je zmieniłem sobie sam z nadmiaru czasu bo mysle w sumie zrobiłem juz troche km a ta lampka sie swieci i swieci wiec wymienie, ledwie je zdjąłem patrze a tam praktycznie do czujnika dopiero doszło. Wyjałem odwinałem czujnik patrze a tam przetarcie. Wymieniłem na nowe podlaczyłem komputer i nie dało sie zresetowac błedu. Mam kilka aut to odstawiłem na parking i jezdze innym

Temat dość prosty.

Konieczne będzie podłączenie pod diagnostykę BMW tj. ISTA/D i reset CBS dla hamulców przednich oraz ew. korekta parametrów CBS.

Uniwersalnym testerem oraz z poziomu BC niestety tego nie wykonasz bo masz przekroczony licznik wymiany o 2800 km...

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Dziekuje bardzo za odpowiedź.

 

Zna ktoś kogoś kto mi to zrobi może być w warszawie czy tylko w ASO bmw ?

 

Bez problemu mogę to wykonać.

 

Info wysłałem Ci na priv :cool2:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega PRMAX ma dużą wiedzę, doświadczenie i odpowiednie "narzędzia"...

 

jak zrobisz to napisz czy "diagnostycznie" udało się naprawić na obecnym czujniku, czy musiałeś kupić i zamontować nowy :?:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Witam

 

Po wymianie klocków oraz czujnika chciałem skasować inspekcję za pomocą ukrytego MENU, jednak po przytrzymaniu guzika i dojechaniu wszystkich kreseczek do końca wyskakuje komunikat : NIE WYKONANO RESETU.

 

Co to może być ?

 

Pozdrawiam

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nawet nie wiem, a ma to jakieś znaczenie ? Mogę ewentualnie teraz zmienić ?

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie wszystkie firmy chcą się kasować, lub słabo jest wpięty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ate, Textar ale i z nimi (bardzo rzadko) jest czasami problem, ori zawsze bezproblemowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ate, Textar ale i z nimi (bardzo rzadko) jest czasami problem, ori zawsze bezproblemowo

 

U mnie ten sam problem, założyłem czujnik ATE, ale mechanik był pewien że to wina czujnika i podpiął ORI - to również nic nie dało. Udało się wykasować dopiero po podpięciu pod komputer, ale nie potrafił mi wyjaśnić dlaczego tak się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Uniwersalnym testerem oraz z poziomu BC niestety tego nie wykonasz bo masz przekroczony licznik wymiany o 2800 km...

 

Pozdrawiam :cool2:

 

A przekroczenie o ile km powoduje, że nie da się z palca tego zrobić? Miałem przekroczoną wymianę w F10 o ponad 1000 km, może nawet 2 tys, niestety nie pamiętam teraz dokładnie i z palca udało się skasować bez problemu. To były akurat tylne klocki, ale to chyba nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

A ja mam przy okazji inne pytanie.

Czy wymiana klocków poza ASO (na oryginalne BMW, z oryginalnym czujnikiem) w czasie trwania gwarancji na samochód jest dopuszczalna?

 

P.S.

Wkurza mnie to, że klocki na jedną oś z wymianą w ASO kosztują 1 kPLN, podczas gdy te same oryginalne klocki (kupione w pierwszym lepszym sklepie poza ASO) kosztują połowę tej kwoty...

Oczywiście ktoś może powiedzieć: masz auto za 200 kPLN to cię stać. Ale nie o to chodzi, po prostu uważam, że 500 zł za wymianę klocków i umycie auta to lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.