Skocz do zawartości

Problem z visco...


Saagan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wiskozą. Chodzi o to, że zauważyłem iż chodzi ona cały czas. Idzie od niej na wierzchu śmieszny kabelek, to wygląda tak jakby ktoś ją podpiął pod elektryke i od razu po odpaleniu samochodu się włącza i chodzi. Czy jest jakiś sposób żeby to zmienić? Jakie są skutki tego, że chodzi cały czas (jakieś większe spalanie; inne niebezpieczeństwa)? Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam.

 

viewtopic.php?f=68&t=120678

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma możliwości podpięcia wiskozy pod elektrykę :duh:

Taka wiskoza nadaje się do wymiany (są magicy,którzy wlewają do środka specjalny olej wiskotyczny i nieraz wiskoza "ożywa")

Taka załączona wiskoza to większe spalanie,spadek mocy silnika i możliwość przy dużych jej obrotach połamania wiatraka i uszkodzenie chłodnicy lub innych części silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam odrazu gadacie że wiskoza nie może mieć podpięta do elektryki ,widać mało wiecie :)

 

Daj zdjęcie będzie prościej

Ktoś mógł przekombinować wisko z innego auta chociażby w mercedesie w124 często jest sprzęgło elektryczne które wygląda jak wisko ,jest zamocowane na pompie ,ale uruchamiane jest elektrycznie ,po czujniku jak elektryczny wentylator ,podobnie jak w sprężarce od klimy

 

ba a w nowszych mercedesach występują wiskozy do których idzie parę kabli ,bo te wiska mają regulowaną prędkość obrotów przez komputer ,dalej występuje tam olej ale bimetal zamiast z przodu jest w środku i podgrzewany grzałką elektryczną ,do tego czujnik temp w środku wiska ,troche mercedes przekombinował bo już wentylator elektryczny byłby prostszy ,ale za coś pieniądze muszą brać

 

tak więc daj zdjęcie to się okaże czy ktoś prztjuuunigował wisko ,czy kablem o którym mowa spiął ją na stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. Nagram jutro filmik koło południa i wrzucę na yt i podam Wam link, no a wtedy prosiłbym o odpowiedzi i rady ;p

 

A mnie się wydaje, że popszedni właściciel "naprawił" visko poprzez nawinięcie przewodu pomiędzy wisko a wiatrak (zablokowanie na stałe).

Visko kosztuje poniżej 200 pln - nie warto oszczędzać.

 

pozdr

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to w tym temacie chciałem się dowiedzieć czy mam sprawną wiskozę, czy jest z nią jakiś problem, lecz ja na ten temat nie mam zielonego pojęcia.. Kumpla ojciec zerknął pod maskę i stwierdził, że po odpaleniu samochodu wiatraczek wiskozy (ten wentylator) powinien stać w miejscu, a u mnie po odpaleniu się on kreci, ale po dodaniu gazu nie zaczyna się kręcić szybciej ani nic, dalej chodzi z tą samą prędkością (na zimnym silniku; na ciepłym nie sprawdzałem jak to chodzi wogóle). Dodam, że silnik ani się nie grzeje ani nic, temperatura jest utrzymywana cały czas w normie i tu się nasuwa moje pytanie czy mam sprawną wiskozę?

 

P.S.

Filmik dodam wieczorem, bo mam już ale robiony telefonem więc słaba jakość, wieczorem nagram to kamerą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcić siezawsze będzie. Ale nei tak szybko jak z załączonym. Jeśli po przegazowaniu do powiedzmy 4000obr słyszysz w środku takie WUUUUUU to znaczy żę wiatrak chodzi zapięty cały czas. jeśli nie to wisko nie przenosi momentu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opisujesz to wygląda ze masz sprawna wiskozę. Po rozruchu nie ma stać w miejscu tylko dość szybko wystartować i po chwili zwolnic. A na wolnych obrotach dasz radę zatrzymać śmigło ? tylko nie palcami :nienie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z visco objawił się u mnie przegrzewaniem silnika jadąc w korku, przy upale, kupiłem tanie visco i jeżdżę, z tym że w czasie upałów przyspieszając auto mruczy jakby miało v6 po maską i turbo, ale visco działa poprawnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień visco na nowe i po sprawie będziesz miał.

Ja rok temu używkę kupilem i działa, ale jak padnie to nowe kupie, ceny nie są takie duże

np.

Meyle, febi ok 140zł , behr ok 190zł.

X2 M35i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.