Skocz do zawartości

E53, 3.0d, 218KM, spalanie w mieście


Adak

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Waham się apropos kupna samochodu, stąd konkretne pytanie:

Ile Wam, praktykom-użytkownikom pali E53, 3.0d, 218KM w dużym mieście? Jeśli właśnie tyle, to jak jeździsz?

 

Furra będzie miała okazję sporo pojeździć głównie po Warszawie, więc odpowiedź na to pytanie jest dla mnie niezwykle ważna.

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

Ps. Tak, autocentrum znam na pamięć, ale jak porównuje konkretnych kierowców to każdy ma to spalanie inne, i mówi co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że będzie, dlatego nie pytam o Paryż, Kraków, czy Moskwę tylko jak najdokładniej mogę o Warszawę.

 

Co nie znaczy że nie doceniam Twojej bardzo konkretnej i rzeczonej odpowiedzi i za nią dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALez Panowie Pier ....ie.Zużycie paliwa uwarunkowane jest wieloma czynnikami ,ale jak Boga kocham pierwszy raz slysze że zalezy od miasta.Owszem zalezy od korków panujących w danym miescie ,ale czy dzieki temu odpowiedz na temat spalania bedzie rzeczowa???Spalanie bedzie rożne w zaleznowsci od stanu auta , rozmiaru kół ( a nawet cisnienia powietrza w nim), liczby osob w pojezdzie ,cisnienia atmosferycznego ,a przede wszystkim od stylu jazdy.Wiec nie gadajcie glupot że w korku warszawskim inaczej spali auto niz w korku krakowskim :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zgadam sie kolegami- troche za duzo jak na tą predkosc.Mi przy 120 km/h wskazuje chwilowe spalanie 6-7 litrow i podejrzewam ze tyle auto spali przy stalej predkosci.Sprostuje przy okazji ze w manulalu i po chipie.A przy okazji zasugeruje ze przy 120 mozna usnac wiec nie radze tak wolno jechac na autostradzie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do spalania to mi z trasy wychodzi blisko 10l. Raz po zakupie wyszło mi 8 ale wtedy uczyłem się auta. Myślałem, że przy moim stylu spokojnie się zmieszcze w 8 ale niestety tak 9,5 muszę liczyć. Po drugie kupując x5 to nie można się kierować głównie spalaniem :/ To nie focus 1,6 a 2.0. Kolego jakby X5 byłby bezobsługowy to byłbym zadowolony jakby palił nawet 12-15l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3.0 d 218 kM z 2006 roku oczywiście automat, opony tył 285. 900 km przejechane wyłącznie po trójmieście i to bez jakiegoś oszczędzania - 10,9 l. Na trasie - powrót do Gdyni z Opola nie mogłem zejść poniżej 9.5 l ale mechanik uprzedził mnie że opony jakie posiadam będą mnie kosztować trochę więcej jeśli chodzi o spalanie. Na taką brykę to i tak uważam, że spalanie jest rewelacyjne. Kumpel ma Turka z 3.0 d i niestety w jeździe miejskiej 14 l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
średnie spalanie w mieście czy też nie musisz się liczyć z 11-14 l jeżdże po warszawie jeśli to coś ci pomoże jeśli chodzi o automat takie są fakty w trasie 9-12 wiadomo jak dasz pedał w podłogę to widać jak paliwko ucieka przy spokojnej jeździe nie ma tragedii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.