Skocz do zawartości

Problem z silnikiem - jestem w trasie


Wujek22

Rekomendowane odpowiedzi

Przy zmianie A na C nie ma rzeźby jeśli będziesz szukał silnika max do końca 2009. Później są już N47N.

 

Wersja 143 i 177 niczym się nie różnią, jeśli chodzi o słupek. Różnią się wtryskiwacze i turbina oraz program. To wszystko.

 

Generalnie rozwala mnie takie ...... zdzierstwo jakie jest w tym kraju. Za diagnozę tego samego we włoskim ASO zapłaciłem 63 EUR.

 

Miałem identyczną sytuację z moją 318d 2008 z n47D20a, jechałem 160 km/h we Włoszech i kawałek za Bolonią (1500 km od Poznania) samochód zgasł i zapaliła się ikonka Check Engine. Po tym auto kręciło, ale nie chciało odpalić. Assistance zaholowało mnnie do BMW w Regio Emilia i okazało się, że silnik do wymiany :D Wycena na 8000 EUR :)

Oczywiście auto zabrałem do Polski i z holowaniem (laweta z Polski) i wszystkimi możliwymi kosztami, naprawa wyniosła mnie 10k pln.

 

Gdyby to stało się w Polsce ta zamknąłbym się w 5-6k pln.

Na jaki silnik wymieniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja wymieniłem na N47d20c z przebiegiem 80k km i tylko rurkę od EGR musiałem dokupić. Cena jakieś 140 PLN.

Uważaj tylko, abyś nie kuipił tego silnika z 184 KM bo on nie pasuje.

 

Niestety te N47d20a padają w okolicy 200k km. Mi padł przy 207k. Te silniki są po prostu niezbyt trwałe i każdego czeka naprawa/wymiana prędzej czy póżniej.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie A na C nie ma rzeźby jeśli będziesz szukał silnika max do końca 2009. Później są już N47N.

 

Wersja 143 i 177 niczym się nie różnią, jeśli chodzi o słupek. Różnią się wtryskiwacze i turbina oraz program. To wszystko.

 

Generalnie rozwala mnie takie ...... zdzierstwo jakie jest w tym kraju. Za diagnozę tego samego we włoskim ASO zapłaciłem 63 EUR.

 

Miałem identyczną sytuację z moją 318d 2008 z n47D20a, jechałem 160 km/h we Włoszech i kawałek za Bolonią (1500 km od Poznania) samochód zgasł i zapaliła się ikonka Check Engine. Po tym auto kręciło, ale nie chciało odpalić. Assistance zaholowało mnnie do BMW w Regio Emilia i okazało się, że silnik do wymiany :D Wycena na 8000 EUR :)

Oczywiście auto zabrałem do Polski i z holowaniem (laweta z Polski) i wszystkimi możliwymi kosztami, naprawa wyniosła mnie 10k pln.

 

Gdyby to stało się w Polsce ta zamknąłbym się w 5-6k pln.

Na jaki silnik wymieniłeś?

 

Możesz wymienić na N47D20c lub a, ale tak jak wyżej napisane. nie kupuj N47N, wcześniej ktoś na forum tak zrobił i miał niezłe "schody".

 

Generalnie szukaj słupka na allegro, na pewno znajdziesz.

 

Powodzenia i współczuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie elementy wchodzą w skład słupka? Czy turbo jest w komplecie? Co z wtryskami?

Bo wiem, że te elementy są inne niż w moim uszkodzonym silniku jeśli zdecyduję się na 177 KM, niż dotychczasowy z 143 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupek to goly blok bez osprzetu . Osprzet od 177 niepasuje inne turbo inne wtryski , kolektor ssacy itd . Jak coś to zadzwoń wytlumacze co i jak . Kontakt podeslalem na PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy w silnikach N47D20C rzadziej sypią się rozrządy niż w N47D20A? Powiedzcie mi Panowie czy już poprawili te częsci (ślizgi i łańcuch) jesli juz ktos zdecyduje się na wymianę na częsci z tego roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy w silnikach N47D20C rzadziej sypią się rozrządy niż w N47D20A? Powiedzcie mi Panowie czy już poprawili te częsci (ślizgi i łańcuch) jesli juz ktos zdecyduje się na wymianę na częsci z tego roku?

 

Tak, jest poprawione. Nie słyszałem, aby w C zerwał się łańcuch. Po za tym, jesli zacznie hałasować to mniej czesci trzeba wymienic, aby to naprawic.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, C były produkowane od koncówki 2008 roku? a jesli bedzie hałasowac to i tak by trzeba wymienic łancuch nawet w C ? Nasuwa mi się jeszcze pytanie czy jest dostepny zestaw częsci i ile one kosztują (łancuch, slizgi) które nie będą hałasowac i łancuch się nie zerwie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, C były produkowane od koncówki 2008 roku? a jesli bedzie hałasowac to i tak by trzeba wymienic łancuch nawet w C ? Nasuwa mi się jeszcze pytanie czy jest dostepny zestaw częsci i ile one kosztują (łancuch, slizgi) które nie będą hałasowac i łancuch się nie zerwie?

 

Tak, bodajże od 10/2008.

Ja o przypadkach zerwania nie słyszałem, natomiast o A słyszę wciąż. O ceny dowiesz się w ASO, mają specjalny pakiet i dokładną instrukcję części, które wchodzą w jego skład.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Silnik a nie sam słupek A od C różni się tylko zmianą w samym rozrządzie, czy czymś jeszcze np: osprzęt , wtryski itp ? Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem na N47d20c z przebiegiem 80k km i tylko rurkę od EGR musiałem dokupić. Cena jakieś 140 PLN.

Uważaj tylko, abyś nie kuipił tego silnika z 184 KM bo on nie pasuje.

 

Niestety te N47d20a padają w okolicy 200k km. Mi padł przy 207k. Te silniki są po prostu niezbyt trwałe i każdego czeka naprawa/wymiana prędzej czy póżniej.

Rozumiem, że kupiłeś kompletny silnik wraz z osprzętem? Czy oprogramowanie silnika również musiałeś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz drzwi od kierowcy to kod silnika powinien być na tabliczce.

http://www.azeroplus.pl

Jakby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach...

http://images38.fotosik.pl/1891/729270affbdc14bem.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/52708/icon1.png

"Inwestycje WIELKIEGO formatu"


Sprzedam moje E91 320d ... info pod telefonem 662 079 26pięć

http://otomoto.pl/bmw-320-200-zdjec-perelka-C33615250.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, sam słupek. Nic nie musiałem programować.

W związku z tym, że zmieniłeś silnik z A na C, to zamieniłeś na mocniejszy silnik, zamiast 143 -> 177 KM?

Czy silniki C były o mocy 143 KM, bo na Allegro nie widzę takich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.