Skocz do zawartości

e46 podładowanie aku


GroG

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

szybkie pytanie... chcę podładować aku, mam przekodowany samochód (kierunki przy zamykaniu + xenony + nie wiem co jeszcze). W związku z tym jak odłącze akumulator na 24 h... nie skasuje się kodowanie modułów do domyślnego np. kierunki przy zamykaniu/otwieraniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem ciekaw odpowiedzi

 

jeśli nie zrobiłeś "doposażenia" to z tego co słyszałem ustawienia się skasują i na nowo trzeba będzie programować

 

ale to pytanie powinieneś dać w innym dziale - w dziale inpa, ncs, dis programowanie

 

 

Pozdr.

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie skasuje sie nic :D można akumulator wyciagać bez problemu.

 

To jest dokładnie takie samo kodowanie jakby wyjechało z fabryki. I co wtedy jak ktoś zmienia aku ? nagle nie działa połowa funkcji ? :D

 

bez obaw wyciągnij aku i ładuj.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie skasuje sie nic :D można akumulator wyciagać bez problemu.

 

To jest dokładnie takie samo kodowanie jakby wyjechało z fabryki. I co wtedy jak ktoś zmienia aku ? nagle nie działa połowa funkcji ? :D

 

bez obaw wyciągnij aku i ładuj.

 

nie do końca jest prawdą to co napisałeś

 

żeby było jak z fabryki to trzeba zrobić tzw doposażenie

 

poczytaj w odpowiednim dziale o tym

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to też bez sensu gdyby ustawienia były zapisane w pamięci ulotnej...

 

Auto nie ma fabrycznego kodowania bo było mieszane przede wszystkim w LSZ... nie wiem czy gdzieś jeszcze.

 

Czytałem historie z rozprogramowującymi się EWS'ami, niedziałającymi światłami + oczywiście radiem zakodowanym (tu nie mam obaw).

Nie chciał bym kombinować później z xenonami i sygnałem dźwiękowym/światłami żeby działały tak jak teraz, stąd moje pytanie.

 

Jest jak sprawdzić "doposażenie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spine

mówimy tutaj o kodowaniu kierunków, świateł dziennych, ryglowania drzwi itp. rzeczy które można ustawić w NCS. Fabryka raczej nie robiła tego za pomocą NCS ale efekt jest dokładnie taki sam czyli zmiana odpowiedniego wiersza w pliku który mamy w module świateł :D Aktywowanie funkcji nie ma nic do doposażania ponieważ wiekszość tych funkcji jest w aucie na starcie, wystarczy je uruchomić.

 

wyciągałem akumulator nawet na pare dni, nic mi się dziwnego z autem nie stało bo nie mogło się stać. Nie w tym modelu, bo nowsza seria 3 już tam troche świruje jak się aku wyciągnie albo zmieni.

 

jak ktoś uważa że mu się coś skasuje to ma niezłą banie i niech da kontakt do dilera :D jedyne co się skasuje to chyba zegarek :mrgreen:

 

auta miesiącami stoją w komisach na padnietym aku, potem przychodzi ktoś żeby kupić to na szybko prostownik, przez noc naładowany żeby chociaż odpaliło i tyle.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.