Skocz do zawartości

e46 podładowanie aku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie,

 

szybkie pytanie... chcę podładować aku, mam przekodowany samochód (kierunki przy zamykaniu + xenony + nie wiem co jeszcze). W związku z tym jak odłącze akumulator na 24 h... nie skasuje się kodowanie modułów do domyślnego np. kierunki przy zamykaniu/otwieraniu?

Opublikowano

też jestem ciekaw odpowiedzi

 

jeśli nie zrobiłeś "doposażenia" to z tego co słyszałem ustawienia się skasują i na nowo trzeba będzie programować

 

ale to pytanie powinieneś dać w innym dziale - w dziale inpa, ncs, dis programowanie

 

 

Pozdr.

gg5553463
Opublikowano
Nie wiem jak w E46 ale w kilku innych auta nie ma problemu.Wszystko śmiga, bo przecież jest zapisane w modułach
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Opublikowano

nie skasuje sie nic :D można akumulator wyciagać bez problemu.

 

To jest dokładnie takie samo kodowanie jakby wyjechało z fabryki. I co wtedy jak ktoś zmienia aku ? nagle nie działa połowa funkcji ? :D

 

bez obaw wyciągnij aku i ładuj.

szukam
Opublikowano
No byłyby jaja jakby po wyjęciu aku wszystko po tych kodowaniach się kasowało :wink: :wink:
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Opublikowano
nie skasuje sie nic :D można akumulator wyciagać bez problemu.

 

To jest dokładnie takie samo kodowanie jakby wyjechało z fabryki. I co wtedy jak ktoś zmienia aku ? nagle nie działa połowa funkcji ? :D

 

bez obaw wyciągnij aku i ładuj.

 

nie do końca jest prawdą to co napisałeś

 

żeby było jak z fabryki to trzeba zrobić tzw doposażenie

 

poczytaj w odpowiednim dziale o tym

gg5553463
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Co ty piszesz?

Kemot ma rację. Żadne z zakodowanych opcji nie znikną, bo są... zakodowane.

Opublikowano
  • Autor

Dla mnie to też bez sensu gdyby ustawienia były zapisane w pamięci ulotnej...

 

Auto nie ma fabrycznego kodowania bo było mieszane przede wszystkim w LSZ... nie wiem czy gdzieś jeszcze.

 

Czytałem historie z rozprogramowującymi się EWS'ami, niedziałającymi światłami + oczywiście radiem zakodowanym (tu nie mam obaw).

Nie chciał bym kombinować później z xenonami i sygnałem dźwiękowym/światłami żeby działały tak jak teraz, stąd moje pytanie.

 

Jest jak sprawdzić "doposażenie"?

Opublikowano

spine

mówimy tutaj o kodowaniu kierunków, świateł dziennych, ryglowania drzwi itp. rzeczy które można ustawić w NCS. Fabryka raczej nie robiła tego za pomocą NCS ale efekt jest dokładnie taki sam czyli zmiana odpowiedniego wiersza w pliku który mamy w module świateł :D Aktywowanie funkcji nie ma nic do doposażania ponieważ wiekszość tych funkcji jest w aucie na starcie, wystarczy je uruchomić.

 

wyciągałem akumulator nawet na pare dni, nic mi się dziwnego z autem nie stało bo nie mogło się stać. Nie w tym modelu, bo nowsza seria 3 już tam troche świruje jak się aku wyciągnie albo zmieni.

 

jak ktoś uważa że mu się coś skasuje to ma niezłą banie i niech da kontakt do dilera :D jedyne co się skasuje to chyba zegarek :mrgreen:

 

auta miesiącami stoją w komisach na padnietym aku, potem przychodzi ktoś żeby kupić to na szybko prostownik, przez noc naładowany żeby chociaż odpaliło i tyle.

szukam
Opublikowano

 

jak ktoś uważa że mu się coś skasuje to ma niezłą banie i niech da kontakt do dilera :D jedyne co się skasuje to chyba zegarek :mrgreen:

 

 

Ale mnie rozbawiłeś :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Opublikowano
ja w zimę wyciąglem aku na 24 h, nie skasowalo mi się mruganie kierunkami przy zamykaniu i otwieraniu tak że spokojnie :D
Opublikowano
Nie ma żadnego problemu,ja po podłączeniu aku musiałem ustawić tylko godzinę :)
Opublikowano
nie zapomnij o dacie:)

Pozdrawiam

Wiktor

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.