Skocz do zawartości

320i - renowacja lakieru, czy inny kolor?


Tieu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Mam dość duży dylemat, na wakację / wiosnę (jak się uda) chcę oddać auto do lakiernika, bo jest masa rys, i zadrapań jak dla mnie. Chciałbym, żeby auto wyglądało jak nowe praktycznie.

 

Tu moje pytanie... lepiej odnowić lakier - CALYPSOROT METALLIC, czy przemalować na inny tj. czarny lub http://motokiller.pl/43517

 

Wpłynie to jakoś na cenę auta, jeśli lakier nie jest oryginalny? No i czy cena odnowy lakieru będzie o wiele niższa niż całego na nowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej na pewno odnowienie lakieru wyjdzie taniej niż malowanie, ale nowy lakier da o wiele lepszy efekt :)

A co do odsprzedaży auta po malowaniu myślę że jak ktoś kupuję autko i jak mu powiesz że całe było malowane, ogólnie samochód był odrestaurowywany przez ciebie, robiłeś go pod siebie by wrócić mu "dawny blask" :P to myślę że będzie to na plus, w większości zależy to od osoby.

Jak dla mnie malowanie w celu odnowienia to wielki plus (pod warunkiem że dobre i profesjonalne), w przeciwieństwie do malowania powypadkowego żeby ukryć nie miłą historię auta... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście czarny na e36 wogole się nie podoba. Każdy inny tylko nie czarny. Ten kolor który masz jest dużo ładniejszy niż czarny także ja bym zostawił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6tys to w miare dobrym warsztacie z komorą a nie w garażu bo tak to są osoby co i za 3tys malują

tez zalezy od miejscowości gdzie znajduje sie warsztat, jestem z okolic wroclawia i tam koszt elementu to okolo 400-500zł

a tu gdzie mieszkam tez w komorze itp warunki porównywalne i koszty sa mniejsze 250-400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej na pewno odnowienie lakieru wyjdzie taniej niż malowanie, ale nowy lakier da o wiele lepszy efekt :)

A co do odsprzedaży auta po malowaniu myślę że jak ktoś kupuję autko i jak mu powiesz że całe było malowane, ogólnie samochód był odrestaurowywany przez ciebie, robiłeś go pod siebie by wrócić mu "dawny blask" :P to myślę że będzie to na plus, w większości zależy to od osoby.

Jak dla mnie malowanie w celu odnowienia to wielki plus (pod warunkiem że dobre i profesjonalne), w przeciwieństwie do malowania powypadkowego żeby ukryć nie miłą historię auta... :mad2:

Rzadzik ja właśnie trafiłem na takie auto, łatwo się naciąć. Na szczęście był ktoś ze mną i zauważył wypukłość na rancie i podejrzane miejsce w bagażniku. Dla mnie malowany samochód do sprzedaży to ukryta rdza.

Ale na wartość zawsze wpływa tyle że zawsze wkładając tracisz przy sprzedaży. Przy częściach używanych jest nieco inaczej, jak dorwiesz tanio to też można zwiększyć wartość ale rzadko.

Sprzedam VW Corrado G60.

Kupię do E36: fotel kierowcy alcantara podgrzewany , Listwy progów wewnętrznych Mpakiet do Tour/Sedan,

Lusterka M, klapa tył cosmosschwarz

Sprzedam części od BMW E46 320d Touring.

Mój Turas


http://serwer1385585.home.pl/stefun/data/documents/bmw=20generacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł :D. Zależy kiedy będziesz sprzedawał. Jak ktoś sprzedaje po roku czasu posiadania samochodu to też dla mnie podejrzane. Po prostu go nie sprzedawaj ;p

Sprzedam VW Corrado G60.

Kupię do E36: fotel kierowcy alcantara podgrzewany , Listwy progów wewnętrznych Mpakiet do Tour/Sedan,

Lusterka M, klapa tył cosmosschwarz

Sprzedam części od BMW E46 320d Touring.

Mój Turas


http://serwer1385585.home.pl/stefun/data/documents/bmw=20generacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.