Skocz do zawartości

330Ci - zgasł i nie odpala


nastalez

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, po ponad pół roku bezproblemowej jazdy zrobił mi się taki kłopot. Auto stało na mrozie przez ponad tydzień,

postanowiłem je trochę rozruszać. Odpalił generalnie bezproblemowo, podjechałem kilometr na Shella zatankować. Zgasiłem, zatankowałem, odpaliłem drugi raz.

Dojechałem do skrzyżowania i tam nagle po minucie stania na światłach, zabujało obrotami i auto padło. Nie dałem rady odpalić, rozrusznik chyba tylko raz na pół sekundy zakręcił :( Taxi mnie sholowało z powrotem na osiedle.

Myślałem że to może aku, podładowałem przez noc ale sytuacja ta sama, jak przekręcam słychać tylko PYK! i koniec, a potem taki przeciągły dźwięk (?). I jakby wpadał w tryb awaryjny, okna same się nie domykają (z pilota domykają). Tak jakby rozrusznik był odcięty?

Jeśli ktoś myśli że to kwestia błędów w komputerze, a jest z okolic Gdyni / Karwin to zapraszam, stawiam wódeczkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ewidentnie wygląda na padnięty rozrusznik.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobne objawy gdy zamarzła mi odma. Silnik zaciągnął olej do kolektora ssącego i na tłoki przez co został zablokowany. Rozrusznik nie dawał rady obrócić wałem i elektryka wariowała (migały światła). U mnie też zafalowały obroty i silnik zgasł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik właśnie dzwonił że rozrusznik jest ok, ale nie można obrócić silnikiem :O

i mówi że może coś się stało w skrzyni i będzie musiał ją wyciągnąć...

jakieś domysły?

dopiero w czwartek wieczorem będę wiedział coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak dobrze pamietma mowiles ze twoje autko stalo 3 tygodnie chyba bez ruchu? wiec bardzo prawdopodobne ze odma zamarzla jak u kolegi Demus. powiedz to mechanikowi zeby na daremno nie sciagal skrzyni bo to na 99% nie to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko skończyło się względnie dobrze, moja ślicznotka już chodzi pięknie i stoi dumnie na parkingu...

W dużym skrócie - zamarzła odma i olej poszedł do cylindra, blokując silnik.

Tak z grubsza do wymiany poszła odma, kilka przewodów od niej i naprawiony został rozrusznik. Całość zamknęła się w 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.