Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam serdecznie :)

 

Panowie jak myślicie czy to auto jest cos warte http://olx.pl/oferta/bmw-e-36-1-6-benz-CID5-ID8mWJd.html#c8144e4356 wiem ze po zdjęciach nikt nie oceni stanu techniczne itp. ale czy za 2800 zł 316 można kupić w stanie nadającym się do użytku po jakimś wkładzie własnym po zakupie. W grę wchodzi wersja sedan. Większe pojemności też raczej nie bo nie mam zniżek OC i samochód mam być do jazdy na krótkich odcinkach do pracy/sklepu/szkoły i takie tam duża moc nie jest potrzebna.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kazdy dzwoni pyta.. a tak naprawde jedna osoba tylko przyjechala ogladac.

Zdjecia mam juz nowe zrobione.

Ciezko ze sprzedaniem bmw

 

 

Zwykła e36 to już zabytek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusza przy tak starym aucie to zawsze jest loteria... Najlepiej znaleźć egzemplarze oddalone od Ciebie o max 100km i jeździć oglądać. Oczywiście po uprzednim telefonie czy warto w ogóle jechać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście po uprzednim telefonie czy warto w ogóle jechać...

Oczywiście. Tylko patrząc na ceny na np. olx sa dość zróżnicowane od 1500-5000 zł i tu pojawia sie pytanie czy za ok 3tys czyli taki środek stawki można znaleźć coś wartego uwagi co po jakimś tam wkładzie własnym bedzie jeździć czy taki pułap cenowy około 3 tys zł + wkład około 1 tys zł co daje 4 tys zł pozwala "stworzyć" nadające sie do jazdy 316 czy lepiej zainteresować sie inna marką samochodu.

 

Troche zakreciłem :) Ale tak ogólnie i w skrócie to czy za 4 tys za rade uzyskać auto które nada sie do jazdy czy jest to za mała kasa i bedzie to skarbonka bez dna. Oczywiście tak statystycznie patrząc na 316.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym swoje 1.6 sprzedawal to nie wystawił bym więcej jak 4k mimo ze technicznie jest dobra, ale po prostu to juz stare auto a przeciętny kowalski woli corse/astre/golfa z 2000-2003 roku za 10k niż stara e36 z 95 za 4-5k smutne ale prawdziwe, e36 najłatwiej sprzedaje się młodym a oni zwykle maja średnio duzy budzet. Perelki drogie trafiają natomiast do fanów marki ktorych tez nie ma za wiele :-) w dodatku fani gustuja w różnych modelach. Perelki tez dopiero zaczną drożec wczoraj przegladalem oferty kultowego 124 to się za głowę zlapalem 3-4 lata temu chodziły po 5-8k a dzisiaj 10-20k... Edytowane przez SongoE36
Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Auta mają ceny w zależności od stanu zwłaszcza przy tak starych samochodach. Byli tacy co kupowali 316 po 7 koła i nadal są tacy. Jest gość na allegro który sprowadza tylko 1,6 ceny ma od 7 a nawet do ponad 10 i problemu ze zbytem żadnego.

Dlatego...

Jaka cena taki towar!

I nie piszcie, że za 3-4 można kupić auto och i ach bo to nie prawda. Każde używane auto wymaga wkładu tylko w zależności od tego jakie ktoś ma priorytety. Dla niektórych to co jest igłą dla innych będzie totalnym złomem.

Niektórzy w samo dopieszczenie auta i oryginalne dodatki potrafili włożyć większą sumę niż inni mają przeznaczone na zakup. Więc nie wrzucajmy wszystkiego do jednego wora bo tak się nie da.

 

Może się da kupić może nie nikt tego nie przewidzi. Tysiąc na wkład to mało.Nie starczy na samą rejestrację, ubezpieczenie i wymianę oleju, filtrów, świec i płynów eksploatacyjnych.

 

 

Właśnie to jest przyczyną, że większość aut to ścierwa bo ludzie myślą, że 1000 zł na naprawy to już wielka suma.

Tak też można. Wytłuc pół roku, rok, a może i dłużej potem zezłomować lub postawić na parkingu osiedlowym na wieczny spoczynek.

 

Aut w przyzwoitym stanie nie jest dużo, a jeżeli już ktoś ma ładne na sprzedanie to nie odda za grosze. Dlatego ceny ładnie utrzymanych sztuk z silnikami R6 zaczynają przewyższać ceny E46 i niestety ale już cena ich będzie wzwyszkowa. Gwarantuję, że za jakieś 5 lat zostanie nas tu garstka tak jak zrobiło się już w dziale E30.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiąc na wkład to mało. Nie starczy na samą rejestrację, ubezpieczenie

Na to jest osobny fundusz :D

 

Tysiąc na wymianę oleju, filtrów, świec i płynów eksploatacyjnych, może coś jeszcze tam wpadnie jakieś klocki, tarcze, wycieraczki itp.

 

jakie ktoś ma priorytety.

Moim priorytetem jest żeby się nie psuło za często poza rzeczami eksploatacyjnymi :mrgreen: Temu raczej prosta konstrukcja auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
e36 najłatwiej sprzedaje się młodym a oni zwykle maja średnio duzy budzet. Perelki drogie trafiają natomiast do fanów marki ktorych tez nie ma za wiele w dodatku fani gustuja w różnych modelach.

Sprzedają się młodym te tanie za niewielkie pieniądze bo po 1. prestiż znaczka z szachownicą, 2.Banan na twarzy kiedy się przyszpanuje na parkingu i jest się figo fago przed kolegami.

Są jeszcze jedni pod punktem 3 ale tych jest zdecydowanie najmniej.

3.Ktoś marzy o BMW, ale nie ma pieniędzy więc kupuje to na co go stać i stara się dbać. Jednak w wielu przypadkach koszty utrzymania są duże (Będziesz Miał Wydatki) a że auto służy do przemieszczania od pkt. A do pkt. B to stan jego jest coraz gorszy.

Aut już robi się mało na allegro jest wszystkich nieco ponad 400szt.

 

Szczerze jako osoba która uważa auta BMW za coś więcej jak środek transportu to uważam, że dobrze utrzymane E36 już szkoda jest niszczyć w codziennej jeździe. Poza tym moja ma już 20 lat :D

Perelki tez dopiero zaczną drożec wczoraj przegladalem oferty kultowego 124 to się za głowę zlapalem

No. Sam kiedyś myślałem o takim, ale czy taka osoba jak ja mogła by nie mieć BMW? :mrgreen:

A E36 już są drogie. Pomijam te w chorych cenach bo naprawdę chyba ktoś uderzył się w głowę. Ale np. http://allegro.pl/bmw-e36-328-m-pakiet-skora-climatronic-sportsize-i4956585358.html

Mam słabość do takich kolorów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .I jeżeli jest w takim stanie jak widać i to co jest w opisie to sprzeda się. Tylko nie kupi tego osoba która szuka auta do codziennej jazdy do pracy.

 

Co do wydatków to w rzeczywistości to wygląda zupełnie inaczej niż to sobie kalkulujemy. Czasami rzeczywistość okazuje się bardzo brutalna.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pakiet startowy objal 2000 amortyzatory przod i tył, 100zl 2 używane opony, 100zl felgi na zime - opony czekały, 100zl uszczelka kolektora wydechowego, 250zl olej i świece, 500zl szyba czołową, zaraz po kupnie jak wracalem kamien strzelil... 400 OC, 100 przegląd 60 nowy dowód, 600zl tarcze i klocki na przod, 80zl filtr kabinowy, 30zl podszybie, 40zl filtr powietrza.

 

Czyli na start warto mieć 3k :-) tylko ze ja kupilem auto tanio i wiedziałem ze amory wybite, 2 opony trup i ze będzie trzeba oplcacic bo za 2 dni wychodzi wszystko. Zaskoczyla mnie tylko szyba i hamulce, dlatego warto mieć cos jeszcze na ewentualne usterki które mogą wyjść :-)

 

Nigdy nie marzylem o BMW zawsze jezdzilem mercedesami 124 czy tam a klasą, ale 124 zaczęła umierać przydarzyla się okazja na e36 i się zakochalem i juz pozostane przy BMW na zawsze :-D tesknie tylko za komfortem 124 gdzie na naszych drogach nie dało się odczuc żadnej dziury :-P ale BMW ma to cos ze jak się wchodzi i wjerzdza w zakręty czuje się człowiek pewnie a jednocześnie rośnie adrenalina we krwi :-P uzależnić się można :-D

Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kazdy dzwoni pyta.. a tak naprawde jedna osoba tylko przyjechala ogladac.

Zdjecia mam juz nowe zrobione.

Ciezko ze sprzedaniem bmw

 

 

Zwykła e36 to już zabytek...

 

Uważasz ze moje e36 jest zwykłe? niby dlaczego tak uważasz?

Co Twoim zdaniem oznacza zwykła? i jaka niby była by niezwykła?

Nie oszukujmy się nie znajdziesz 2,5 litrowej e36 za mniej niż 10k.

Chyba ze ktoś chce swapa lub innego rodzaju gadżetami.

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz ludzie wolą takie bardziej spokojne linie nadwozia takie cywilizowane :D Tak jak np. porównasz golfa mk2 i mk3, 2 taka kanciata i nie wszyscy dostrzegają jej "piękno" a 3 taka okrągła ( nie krzyczcie za porównanie do golfów :oops: ) :mrgreen: Koniec offtopu :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Dobra e46 w coupe tez trzeba zaplacic.

Nie oszukujmy się.

Dla jednego podoba się to dla drugiego tamto.

Jeden powie że jak ma dac 14k za e36 to woli kupic w tej cenie e46.

Ale są tacy co za dobre e36 i 20k zapłacą.

Każda potwora znajdzie swojego amatora.

Moim zdaniem e46 juz nie ma duszy.

Za kilka lat jak ktos bedzie chciał kupic e36 w serii w dodatku z minimum silnikiem 2,5 bedzie musiał wyłożyć dużo kasy.

Ja sprzedaję tylko dlatego że nie stać mnie na utrzymywanie trzech samochodów. Beemka praktycznie stoi cały czas w garazu i w ubiegłbym roku (2014) zrobiłem okolo 6-7k km. A nie oszukujmy się samochód ma 20lat.

Teraz jest praktycznie bez wkładu... jakieś bzdury do porobienia.

Ja podjąłem decyzję i przesiadam się na e38.

A co do golfów... to dwójeczka jak najbardziej jest :cool2:

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.