Skocz do zawartości

530d kombi problem z amortyzatorami


Łukasz1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam następujący problem dzisiaj wymieniłem amortyzatory z tyłu na nowe wszystko ładnie się zapowiadało ale po zamontowaniu i złożeniu wszystkiego do kupy pojechałem na jazdę próbna i jest masakra samochód dziwnie pockakuje jak by miał sportowe zawieszenie czuje się jak bym jechał taczka. Możecie panowie powiedzieć co jest tego przyczyną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zapewne bez sensu zmieniłeś amortyzatory bo na przeglądzie tester pokazał słabe wyniki.

 

A trzeba było znaleźć prawdziwą przyczynę. Ja tak w ciemno stawiam na tuleje belki. Niestety znana przypadłośc tych aut.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyzio, przestan z tymi tulejami belki.

Turas zawsze bedzie miał niskie wartosci na szarpakach, na nowych tulejach bedzie to max 40%, po usztywnieniu podkladkami dopiero ~75%, choć wywalone calkiem faktycznie 15-20%.

Czemu? Bo tak jest skonstruowane zawieszenie, ze tylko stacja w ASO potrafi to poprawnie mierzyć

 

 

do autora watku:

nie napisales jaki masz zawias i jakich amorow uzyles i co konkretnie zmieniles, czy tylko amory, czy coś jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wymieniłem amory na sachs ale gumy są pozrywane i efektu nie widać tej wymiany,

ponieś auto i zobacz te gumy, chyba że jak koledzy pisali amory masz do bani.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nic nie mów o tych gumach bo tu sie czepiaja....

Jestem gotowy na krytykę :norty:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale na wywalonych tulejach auto nie będzie podskakiwać przecież. A amortyzatory nie wiem jak musiałyby mieć spieprzone tłumienie żeby auto aż skakało.

 

Ja wprawdzie we wróżenie się nie bawię i jednoznacznie nie będę stwierdzał bez przejechania się autem, ale proponuję koledze jeszcze sprawdzić czy aby na pewno nivo działa poprawnie i auto stoi na odpowiedniej wysokości oraz czy w tylnych kołach jest odpowiednie ciśnienie.

 

Ciśnienie jest na słupku, a wysokość można znaleźć w serwisówce. Mi się szukać nie chce, ale kolega może popatrzeć na oko bez mierzenia czy auto stoi odpowiednio.

 

Chyba, że kolega ma na myśli coś innego niż podskakiwanie, bo ludzie czasami wytłumaczyć nie potrafią. Auto wyraźnie podskakuje? Czy może tylko czuć mocno nierówności? I jakie nierówności? Może po przejechaniu poprzecznego garbu na drodze tył mocno siada? Może sprawia wrażenie mocno twardego? Albo gumowego? Albo bardzo miękkiego - sprężystego? No jakoś to trzeba opisać..

 

Sam wybór SRL pomijam, bo są rzeczy, które faktycznie się chińczykom udają, ale akurat amortyzatory do nich nie należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założone zostały amortyzatory olejowe czy gazowe ?

Jeśli olejowe to istnieje możliwość że olej mógł nawet zamarznąć na mrozie, stąd takie zachowywanie się tyłu auta

"Możesz mieć każde auto, M5 i tak jest szybsze..." - Jeremy Clarkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.