Skocz do zawartości

e46 granatowa. czarna nerka?


wazkamax

Rekomendowane odpowiedzi

przecież tobie ma się podobać. Masz listwy w chromie a nerke zrobisz czarną ?

 

jedni lubią takie chromowe listwy, inni mniej (ja osobiście nie cierpie takich dodatków na aucie). Zrób jak uważasz bo tobie ma się podobac. Pomaluj sobie w photoshopie nerke na zdjeciu na czarny mat czy jaki tam chcesz i zobacz czy ci sie podoba czy nie.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dlatego jak chcesz na ciemno to oddaj listwy do lakiernika albo sam maluj jak umiesz. Wydasz na to ze 100zł i masz odmienione auto. Według mnie warto jeszcze listwy zderzaków i drzwi walnąc w kolor auta. Ja taki zabieg wykonałem u siebie i jestem bardzo zadowolony z efektu. Ale mam jasne auto.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg mnie będzie lepiej niż teraz, nigdy nie podobały mi się całe w chromie, ja bym zrobił w macie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lakier nie metallic nie dajemy claru.

 

Kolor wg uznania. Odtlusc powierzchnie i mozesz klasc bezposrednio zwykly lakier - on zwykle jest uniwersalny i nadaje sie do wszystkiego.

Ale jak chcesz tylko srodek czarny to za grosze kupisz takie nerki od jakiegokolwiek E46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wymalowalem, na czarny mat. najpierw lekko przyszlifowalem nalot na nerkach, pozniej odtluscilem i nanioslem podklad, wyszlifowalem podklad i prysnalem czarnym matem na 3 razy. Mysle ze nie bedzie mi to odpryskiwac. Ewentualnie dla wiekszej twardosci prysne jeszcze bezbarwnym matem, ale to jak cos odprysnie to dopiero poprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a czy ktoś z was obklejał nerki czarną matową folią 3m? Tylko gdzie kupić tą folię i w jakich wymiarach...

 

moim zdaniem wygląda to super, poniżej zdjęcia kolegi z sąsiedniego forum :

 

http://dawid.otonet.pl/Coupe/zima2011_12.jpg

http://dawid.otonet.pl/Coupe/zima2011_13.jpg

http://dawid.otonet.pl/Coupe/zima2011_30.jpg

http://dawid.otonet.pl/Coupe/zima2011_29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego co robi hydrografikę to tym by się elegancko nery zrobiło. Problem jest taki, że nie ma folii w jednolitych kolorach, więc jedynie co to w carboniku może komuś zrobić jak lubi :D

 

Ogólnie to też mam auto w kolorze orientblau i noszę się z oklejeniem nerek na czarny mat. Teraz mam nerki w takiej kolorystyce jak sobie pomalowałeś, czyli obrzeża chrom, a środek czarny mat. Chcę je walnąć na czarny mat bo auto mam w shadow linie. Jednak nie posiadam zdolności artystycznych do oklejania, malowania i zlecę to firmie co robi oklejanie elegancko. Jednak będzie musiało to trochę poczekać bo idą do mnie części za 2,5 tys. zł... Kosmetyka musi poczekać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc całe story odnośnie oklejania nerek:

 

Podjechałem do najbliższego Sklepu z foliami, dokładniej w Słupsku firma Akces Plexi na ul. Poznańskiej 83 tel. 59 841 01 86. Pokazałem do czego potrzebuje, a facet dał mi za darmo folie i życzył miłej zabawy z oklejaniem A normalnie facet za metr tej folii z rolki kasuje chyba z 12 zł (szerokość bardzo duża), także cena mega spoko, polecam. Wystarczy na wiele prób i błędów zanim się dojdzie do perfekcji

 

Polecam najpierw wyciąć z folii troche większy kawałek niż nerka, potem wyciąć w środku jajko, zacząć oklejać od zewnątrz, potem od wewnątrz, na rogach nagrzewając i naciągając folię za pomocą suszarki żony / dziewczyny :P Na koniec ostrym nożykiem do tapet obciąć nadmiar folii. Nerke składamy w całość z żeberkami i wciskamy w maskę. O ile mamy całe zaczepy to sprawa załatwiona. Jeśli mamy połamane zaczepy jak w moim przypadku to polecam silikon bezbarwny od środka.

 

Najlepszą opcją jest zatrudnić do tego jakąś kobietę, ponieważ ilość rzuconych kur* przy oklejaniu jest niezliczona Także nie robić tego przy dzieciach :D

 

Na Allegro jest firma GJK Styling sprzedająca folię czarny mat 3m, ale 13 zł za wymiary 152cm x 10cm to nieporozumienie. Takim kawałkiem nie okleimy nerki, ponieważ będzie widać łączenie paska folii. To kalkulując 3x13 zł = 39 do tego 13 zł wysyłka, daje nam 52zł czyli kosmiczne koszta za taką operację. Potrzebujemy mieć taki kawałek żeby zmieściła się na nim cała nerka i jeszcze z lekkim 1cm-2cm zapasem.

 

http://img802.imageshack.us/img802/9673/nerki1.jpg

Edytowane przez Shaft28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Dobra robota. Ja jednak pomalowałem u siebie chrom w kolor mat i jest git,czas pracy łącznie ze schnięciem lakieru max 15,h. Koszt sprayu kilkanaście zł, i jest git, Muszę tylko przygarnąć nową nerkę,gdyż ktoś mi wsadził podróby i juz były nadpękane zatrzaski i nerka odstaje :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.