Skocz do zawartości

Moja E91 335d Oferta nieaktualna;)


Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz mała aktualizacja tematu :) Po przeglądzie auta i przeczyszczeniu paru elementów w aucie m.in. przepływki i czujników sterowania (nie wiadomo czy miało to jakiś wpływ) zmierzone dziś kilka razy wyszło niby 8KM i 35Nm więcej

http://i63.tinypic.com/34phlxk.jpg

 

Jacek mała aktualizacja tematu:) Po zhamowaniu auta byłem delikatnie mówiąc rozczarowany bo wydawało mi się że auto jest mocniejsze a tu zonk :shock: :o

Auto jest słabsze i brakuje kilka koników i niutków :shock: :o

 

http://images78.fotosik.pl/145/be6a72abb34969af.jpg

 

Jedyne co jest zdecydowanie bardziej odczuwalne i co zauważył sam Wojtek z Dynosoftu to auto zdecydowanie lepiej wkręca się z niskich obrotów i ma większego kopa z dołu co zresztą widać w porównaniu z wykresem mocy jaka była po pierwszej modyfikacji, strasznie ciekawiło Wojtka jedna rzecz dlaczego po dodaniu większej dawki paliwa samochód wcale nie był mocniejszy i po podpięciu manometra przed pompa wysokiego ciśnienia w celu zmierzenia ciśnienia jakie daje pompka wstępna w zbiorniku paliwa okazało się co boli mój wózek otóż pompa w zbiorniku ma regulowaną wydajność i wraz ze wzrostem przyspieszenia powinna zwiększać ciśnienie do nawet 5 barów a ona na wolnych obrotach jak i w pełnym zakresie obrotów cały czas dawała ciśnienie 3,5 bara co przy wysokich obrotach jest niewystarczające do zasilania w odpowiednią ilość paliwa pompy wysokiego ciśnienia przez co nie jest możliwe zwiększenie cisnienia na listwie CR, gdzie max uzyskany na listwie to był 1650 bara a ostatnio było 1700 bara, także nie pozostaje nic innego jak wymienić pompę w zbiorniku paliwa i ponownie zhamować auto w celu sprawdzenia przyrostu.

Mam już patent na osiągnięcie 400KM z DPF-em i bez hybrydowych turbin ale ten temat dopiero zostanie ogarnięty na wiosnę jak wszystko będzie przygotowane :) :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ciekawi mnie wynik po wymianie pompki i to bardzo, ale wydaje mi się, że da to tyle co nic, lecz mogę się mylić dlatego jestem ciekaw. :roll:

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz Mariusz teraz wiadomo czemu nasze auta jechały równo bo mamy praktycznie taką samą moc :) :handshake:

Bardzo ładnie poprawił ci charakterystyke i wypłaścił wykres, przy 2tys obrotów masz 700Nm a ja mam wtedy "tylko" 600

Co do twojego pomysłu który planujesz robić na wiosnę, może w styczniu/lutym zaaplikowałbyś to do mojej furmanki ? DPFa nie mam więc powinno być łatwiej osiągnąć te magiczne 4paczki a znając twoją fachowość i zaangażowanie w temat to szansa na sukces jest spora :-D

Ale zobacz że kolega grzesiek nie bawi sie w jakieś tam marne 400koni tylko z rozmachem celuje odrazu w 550, godne podziwu taka odwaga, ja bym się bał takiego hardcorowego przedsięwzięcia :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych wag pojazdów wg mnie najlepiej jechac na złom ;) z autem tak jak jezdzicie codziennie i poproastu na wadze go zważyc ... dodatkowe wyposazenie / inne felgi opony hamulce zawieszenie zmieniaja wage pojazdu czasem w + czasem w - ;) a dokładność 10-20 kg wg mnie jest wystarczajaca. moje byłe 1er bylo np ciezsze o okolo 30 kg w stosunku do tego co podał producent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ciekawi mnie wynik po wymianie pompki i to bardzo, ale wydaje mi się, że da to tyle co nic, lecz mogę się mylić dlatego jestem ciekaw. :roll:

Mnie również ciekawi wynik bo pompka jest regulowanej wydajności i powinna dawać ciśnienie od 3,5 do 5,0 barów a daje w całym zakresie obrotów tylko 3,5 bara więc voś jest na rzeczy ale dopiero jak pompkę kupię i wymienię to się okaże, na pewno dam znać.

 

No to widzisz Mariusz teraz wiadomo czemu nasze auta jechały równo bo mamy praktycznie taką samą moc :) :handshake:

Bardzo ładnie poprawił ci charakterystyke i wypłaścił wykres, przy 2tys obrotów masz 700Nm a ja mam wtedy "tylko" 600

Co do twojego pomysłu który planujesz robić na wiosnę, może w styczniu/lutym zaaplikowałbyś to do mojej furmanki ? DPFa nie mam więc powinno być łatwiej osiągnąć te magiczne 4paczki a znając twoją fachowość i zaangażowanie w temat to szansa na sukces jest spora :-D

Ale zobacz że kolega grzesiek nie bawi sie w jakieś tam marne 400koni tylko z rozmachem celuje odrazu w 550, godne podziwu taka odwaga, ja bym się bał takiego hardcorowego przedsięwzięcia :shock:

Dziękuję Jacku :cool2:

Na pewno będę próbował osiągnąć 4 paczki z DPF-em a na razie udało mi się coś nowego ogarnąć :) :wink:

 

co do tych wag pojazdów wg mnie najlepiej jechac na złom ;) z autem tak jak jezdzicie codziennie i poproastu na wadze go zważyc ... dodatkowe wyposazenie / inne felgi opony hamulce zawieszenie zmieniaja wage pojazdu czasem w + czasem w - ;) a dokładność 10-20 kg wg mnie jest wystarczajaca. moje byłe 1er bylo np ciezsze o okolo 30 kg w stosunku do tego co podał producent

Podjadę dla ciekawości na złom zważyć swojego turasa, jestem ciekaw jaka jest waga :)

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka dni temu udało mi się trafem zakupić deskę rozdzielczą z otworami na kubki :) :wink:

Bardzo mnie irytowała ta sytuacja że posiadam dość mocno wyposażone BMW a nie mam ori uchwytów na kubki :duh: :mad2:

Deska jest w bardzo dobrym stanie i nie jest po wystrzale i nie ma nic połamane :)

Tak wygląda na dzień dzisiejszy:

 

http://images75.fotosik.pl/275/1de2ae7a3e76dff1.jpg

I teraz pytanie do kolegów mam zamiar obszyć deskę alcantarą lub dać do flokowania, co myślicie o tym?

Nadmienię że przy okazji wymiany deski jeszcze coś ulegnie zmianie ale o tym wkrótce :)

Oglądałem deski z flokowania i wyglądają bardzo ciekawie a w szczególności koszt jest bardzo atrakcyjny takiej usługi w dobie kryzysu JSW trzeba zacząć oszczędzać :cry:

Czy ktoś miał robione flokowanie deski i może napisać jak to się zachowuje z biegiem eksplaatacji?

Za wszystkie sugestie dziękuję :)

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie denerwowało w e91 brak miejsca na kawe/colę ;)

Alkantara wygląda zdecydowanie lepiej i z pewnością bardziej pasuje do Twojego samochodu, natomiast flokowanie dużo tańsze ale moim zdaniem będzie się gryzło z kierownicą w alkantarze...

Ja tam czekam na ten drugi mod :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu udało mi się trafem zakupić deskę rozdzielczą z otworami na kubki :) :wink:

Bardzo mnie irytowała ta sytuacja że posiadam dość mocno wyposażone BMW a nie mam ori uchwytów na kubki :duh: :mad2:

Deska jest w bardzo dobrym stanie i nie jest po wystrzale i nie ma nic połamane :)

Tak wygląda na dzień dzisiejszy:

 

http://images75.fotosik.pl/275/1de2ae7a3e76dff1.jpg

I teraz pytanie do kolegów mam zamiar obszyć deskę alcantarą lub dać do flokowania, co myślicie o tym?

Nadmienię że przy okazji wymiany deski jeszcze coś ulegnie zmianie ale o tym wkrótce :)

Oglądałem deski z flokowania i wyglądają bardzo ciekawie a w szczególności koszt jest bardzo atrakcyjny takiej usługi w dobie kryzysu JSW trzeba zacząć oszczędzać :cry:

Czy ktoś miał robione flokowanie deski i może napisać jak to się zachowuje z biegiem eksplaatacji?

Za wszystkie sugestie dziękuję :)

 

Najwazniejszy mod uchwyty na kubki !!! szczegonie jak robisz troche trasy

Ja mialem flokowana deske jakies 10 lat temu... jezeli technika nie poszla na przod to bedziesz zawiedzony jak chodzi o trzymanie sie floku, to sie co chwile poprawia. To raczej mod do autosportu wedlug mnie. Za to moze faktycznie to fajnie wygladac w twoim brutalnym wnetrzu. Biorac pod uwage za to twoje siedzenia ja bym poszedl w alkantare, taki moj feeling.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie alcantara, biały szew i haft BMW PERFORMANCE. :cool2:

 

Mam na siedzeniach alcantare i dałem do obszycia sztuczną alcantarą mieszek zmiany biegów oraz mieszek hamulca ręcznego

i niestety odróżnia się ciut kolorystycznie jak i strukturą. :(

I tak może być właśnie z flokowaniem że może się za bardzo odróżniać od siedzeń itp. i będzie cię to irytować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie flok,tylko i wyłącznie skóra,widziałem deskę po flokowaniu,moim zdaniem porażka,będziesz żałować

 

Ale to tylko moje zdanie,twoje auto zrobisz jak uważasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na siedzeniach alcantare i dałem do obszycia sztuczną alcantarą

 

Alcantara to jest PCV... bedzie trudno o naturalna :) a jezeli masz siedzenia obszyte zamszem... to dales za kazde jakes 15 tys zL i ci sie poci tylek :)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie denerwowało w e91 brak miejsca na kawe/colę ;)

Alkantara wygląda zdecydowanie lepiej i z pewnością bardziej pasuje do Twojego samochodu, natomiast flokowanie dużo tańsze ale moim zdaniem będzie się gryzło z kierownicą w alkantarze...

Ja tam czekam na ten drugi mod :D

Chciałbym obszyć coś na wzór kolegi Dex55 który na stronie 84-tej tego wątku zamieścił kilka zdjęć :)

Drugi mod już niedługo :wink:

 

Najwazniejszy mod uchwyty na kubki !!! szczegonie jak robisz troche trasy

Ja mialem flokowana deske jakies 10 lat temu... jezeli technika nie poszla na przod to bedziesz zawiedzony jak chodzi o trzymanie sie floku, to sie co chwile poprawia. To raczej mod do autosportu wedlug mnie. Za to moze faktycznie to fajnie wygladac w twoim brutalnym wnetrzu. Biorac pod uwage za to twoje siedzenia ja bym poszedl w alkantare, taki moj feeling.

Może nie najważniejszy ale jak nie ma uchwytów na kubki to ta deska taka jakaś goła wygląda, co do flokowania to nie wiem jak teraz jest z tym trzymaniem się do powierzchni ale facet który to wykonuje powiedział że teraz są takie kleje że nic się nie odklei, ma mi pokazać deskę zrobioną flokiem to sobie przeanalizuję sprawę ale jednak bardziej skłaniam się ku alkantarze :)

 

Zdecydowanie alcantara, biały szew i haft BMW PERFORMANCE. :cool2:

 

Mam na siedzeniach alcantare i dałem do obszycia sztuczną alcantarą mieszek zmiany biegów oraz mieszek hamulca ręcznego

i niestety odróżnia się ciut kolorystycznie jak i strukturą. :(

I tak może być właśnie z flokowaniem że może się za bardzo odróżniać od siedzeń itp. i będzie cię to irytować...

Dziękuję kolego za sugestię, właśnie też się obawiam tego kontrastu :?

Mariusz flock to koszmar w utrzymaniu czystości. Stanowczo odradzam, bierz alcantarę albo cokolwiek innego ale nie flock..

Jurek, piszesz że flock jest ciężki w utrzymaniu a alkantara jest łatwiejsza w utrzymaniu? Zastanawiam się co łatwiej można utrzymać w czystości: Flock, alkantarę czy skórę?

 

Odpuść sobie flok,tylko i wyłącznie skóra,widziałem deskę po flokowaniu,moim zdaniem porażka,będziesz żałować

 

Ale to tylko moje zdanie,twoje auto zrobisz jak uważasz :wink:

Marek, dziękuję za sugestię, skoro uważasz że flok to porażka, to jedynie po obejrzeniu na żywo deski po flokowaniu uświadczy mnie w twojej opinii.

 

Mam na siedzeniach alcantare i dałem do obszycia sztuczną alcantarą

 

Alcantara to jest PCV... bedzie trudno o naturalna :) a jezeli masz siedzenia obszyte zamszem... to dales za kazde jakes 15 tys zL i ci sie poci tylek :)

Rivasi czy to prawda że alkantara to PCV czy sobie tylko żartujesz? Bo ja myślałem że alkantara to skóra od wewnętrznej strony :?

 

Taki twór z ultramikrowłókien gatunkowo jest dużo lepszy niz to czym mi obszyli mieszki :-P

A gdzie ja napisałem ze mam obszyte całe siedzenia :-?

 

EOT. ;-)

O jakim tworze z ultra mikro włókien piszesz?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mario alcantara normalnie się odkurza a flock jak zaczniesz odkurzać to się niszczy, trzeba używać chyba rolki takiej jak do czyszczenia ubrań bo każdy paproch widać :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alcantara to 100% syntetyczny materiał ale i tak jest super połącz sobie skórę może z Alcantara do kompletu z fotelami performance :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłbym deskę taką jaka jest. Czasami mniej znaczy więcej. Jak wybierzesz skórę i nierówno Ci obszyją deskę to będziesz żałował. Takie rzeczy to moim zdaniem w s-klasie, tutaj powinno być bardziej surowo, sportowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario alcantara normalnie się odkurza a flock jak zaczniesz odkurzać to się niszczy, trzeba używać chyba rolki takiej jak do czyszczenia ubrań bo każdy paproch widać :?

Dziękuję Jurku za twoje spostrzeżenia, jednak alcantara i skóra by ze sobą ładnie współgrały :)

 

O jakim tworze z ultra mikro włókien piszesz?

 

I mi się wydawało że alcantara to skóra od wewnętrznej strony ale z definicji wynika co innego :?

Aczkolwiek nie zamienił bym ją na naturalną skórę :lol:

Też kiedyś myślałem, że to skóra od wewnętrznej strony a to zwykły materiał tekstylny... ;)

No to teraz dopiero zostałem uświadomiony że alcantara to sztuczny twór, tylko nie rozumiem dlaczego jest droższa od skóry aż dwukrotnie :duh:

 

Alcantara to 100% syntetyczny materiał ale i tak jest super połącz sobie skórę może z Alcantara do kompletu z fotelami performance :)

Bartek o tym cały czas myślę, czy oglądałeś takie zestawienie na 84-tej stronie mojego wątku? Kolega dex55 wrzucił dwie fotki jak to wygląda.

 

Dla mnie to idą łeb w łeb a tym filmiku :>

Mariusz bo w rzeczywistości tak było, teraz twoja kolej na próbę :) :wink:

 

Zostawiłbym deskę taką jaka jest. Czasami mniej znaczy więcej. Jak wybierzesz skórę i nierówno Ci obszyją deskę to będziesz żałował. Takie rzeczy to moim zdaniem w s-klasie, tutaj powinno być bardziej surowo, sportowo.

Dziękuję za sugestię ale deska będzie na 100 procent obszyta bo nosiłem się z tym zamiarem od dawna a jak teraz okazyjnie kupiłem deskę z kubkami to jest możliwość to ogarnąć przed wymianą, jestem wymagający i jak usługodawca schrzani robotę to nie zapłacę i będzie poprawiał.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanie może nie na temat ale być może nikt się nie doczepi a mianowicie moje pytanie brzmi ile teraz ważę po świętach i sylwestrze?

Na pewno wpłynie to na osiągi auta :) :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam okolice 75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanie może nie na temat ale być może nikt się nie doczepi a mianowicie moje pytanie brzmi ile teraz ważę po świętach i sylwestrze?

Na pewno wpłynie to na osiągi auta :) :wink:

 

72kg :)?

kurcze Mariusz zaklinasz rzeczywistość, turas troche cięższy od sedana ale jak tak dalej pójdzie to przy moich 95kg zrównamy się masami pojazdów :D

PS. od połowy lutego zaczynam jeździć na Krk to wpadne do ciebie na serwis olejowy, montaź IC i pare innych rzeczy to się zdzwonimy a przy okazji można przewietrzyć nasze furmanki :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanie może nie na temat ale być może nikt się nie doczepi a mianowicie moje pytanie brzmi ile teraz ważę po świętach i sylwestrze?

Na pewno wpłynie to na osiągi auta :) :wink:

 

Przy jakim wzroście ? :? ..............

7d4c19ecfc3db.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.