Skocz do zawartości

centralny zamyka za 2 razem


TWISTER

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie ... jakis miesiac temu grzebalem z zamku od bagażnika bo kompletnie nie chcial sie zamknąć, okazalo sie ze zamek jest lekko "wylamany" i mocno przesuniety dowewnatzr samochodu, wiec regulacja nie pomaga (we wloszech przed sprowadzeniem betka byla lekko klupnieta w klape wiec stad te problemy) i zaczalem rozkrecac zamek zeby cos podłozyc, ale jakos nie bylo dojscia .. w koncu zakrecilem wszystko i uzywająć sily ;) wygialem zamek i teraz sie zamyka .... od tego czasu centralny za pierwszym razem zamyka samochod i odrazu otwiera a po drudim wcisnieciu dopiero zamyka ...

 

p.s. jak zdjac czarną pokrywe pod klapą bagaznika ?? bo nie chcialbym czegos urwac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twojego problemu nie umię rozwiązać ale ja mam coś takiego czasem ,że niekiedy centralny nie otwiera mi bagazniki mausze poprubować z 20 razy owierac poszczególne drzwi itp i czasami zaskakuje i otwiera się wtedy leciutko i idelanie. Problem zdarza sie raz na ok 2 miesiące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem jak ty.Centralny zamykal mi za drugim razem.Podjechalem do goscia ktory zajmuje sie elektrykę i alarmami i zlokalizowal mi usterke w 30 sek.Okazalo sie ze naderwany czy przetarty byl jakis kabelek w klapie bagaznika sterujacy centralnym.Wymienil przetarty przewod w kilak minut, skasowal pare zloty i wszystko git.Na pewno tak jest u Ciebie tym bardziej jesli mowisz ze robiles cos przy bagazniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zktorego roku masz twister betke bo w niektórych poprostu tak bylo ze jezeli nie zamkniety byl bagaznik to dzwi zamykalo za 2 razem,a jak zamakasz kluczykiem bagaznik to dziala za pierwszym razem ??? nie wiem czy wyrazilem sie zrozumiales ale mam nadzieje ze tak :lol:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podlącze się pod temat centralnego...

 

Odebralem auto od mechanika i alarm nie chce mi zamknac drzwi, tzn. jak wciskam na pilocie "zamknij" to zamyka i momentalnie otwiera zamki. Alarm jest uzbrojony a auto stoi otwarte....(nie chodzi cycek od strony kierowcy, reszta idzie w dol na krotko i do gory). Zamykanie i otwieranie z kluczyka działa, ryglowanie zreszta tez (ale z ta opcja nie szaleje bo wyczytalem ze sporo z tym problemow..). W srodku jak wcisne kołek to centralny chodzi bezproblemowo,tak samo jak klikne pilotem "zamknij" i ulamek sekundy pozniej zakolkuje cypideusz po stronie kierowcy to tez dziala idealnie. Przy otwieraniu z pilota otwiera wszystkie drzwi oprocz drzw kierowcy... UFFFFF

 

a teraz pytania:

1) na zdrowy rozsadek to padl silownik od strony kierowcy, czy tak??? (Ale poczytalem troche forum i zglupialem, bo jakby padl silownik to nie mozna otwierac i zamykac z kluczyka????? chyba, ze czytam bez zrozumienia :roll: )

2) jezeli pyt. 1=TAK to czy to przypadek za padl akurat u mecha???

3) jezeli pyt. 1=NIE to co jeszcze moze byc przyczyną...???

 

Dodam, ze powoli mi juz rece opadaja, raz w miesiacu u mecha, jak nie pompa wody to naciag paska, jak nie amortyzatory to sterownik swiec albo wahacze.. A kierownica jak przy 80-100 wibrowala tak wibruje dalej, kola wywazone, sworznie w porzadku... :jawdrop: A $$ coraz mniej..... To chyba zemsta za zdrade MB... Albo beti czuje, ze powoli trace sentyment... :modlitwa: - na razie obiecalem jej wymiane tych swiatel/swieczek z przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow moze i ja sie podepne do tego watku.Mam problem z centralnym otoz zamykam z obydwoch stron drzwi ale otworzyc moge autko tylko od strony pasazera :mad2: w czym moze tkwic problem prosze o porady.dzieki pozdro Karol :8) A zapomnialem dodac autko to E-36 91r
NIE MA JAK 192 KM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlącze się pod temat centralnego...

 

Odebralem auto od mechanika i alarm nie chce mi zamknac drzwi, tzn. jak wciskam na pilocie "zamknij" to zamyka i momentalnie otwiera zamki. Alarm jest uzbrojony a auto stoi otwarte....(nie chodzi cycek od strony kierowcy, reszta idzie w dol na krotko i do gory). Zamykanie i otwieranie z kluczyka działa, ryglowanie zreszta tez (ale z ta opcja nie szaleje bo wyczytalem ze sporo z tym problemow..). W srodku jak wcisne kołek to centralny chodzi bezproblemowo,tak samo jak klikne pilotem "zamknij" i ulamek sekundy pozniej zakolkuje cypideusz po stronie kierowcy to tez dziala idealnie. Przy otwieraniu z pilota otwiera wszystkie drzwi oprocz drzw kierowcy... UFFFFF

 

a teraz pytania:

1) na zdrowy rozsadek to padl silownik od strony kierowcy, czy tak??? (Ale poczytalem troche forum i zglupialem, bo jakby padl silownik to nie mozna otwierac i zamykac z kluczyka????? chyba, ze czytam bez zrozumienia Rolling Eyes )

2) jezeli pyt. 1=TAK to czy to przypadek za padl akurat u mecha???

3) jezeli pyt. 1=NIE to co jeszcze moze byc przyczyną...???

 

Jakies pomysly :roll: ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poczytalem troche forum i zglupialem, bo jakby padl silownik to nie mozna otwierac i zamykac z kluczyka????? chyba, ze czytam bez zrozumienia.

 

Nie, jak padł siłownik, to właśnie z kluczyka zamkniesz, a z pilota nie.

 

Po drugie, jak jesteś za często u mechanika, to może warto się zastanowić, żeby zostawić auto na tydzień w DOBRYM warsztacie na przegląd.

 

Dziwnym jest to, że na temat samego centralnego pisałem już parę (jak nie paręnaście) razy i NIKT już na tym forum SEARCH nie używa? Ludzie - postarajcie się trochę.

 

W skrócie napiszę tylko, że odbijanie centralnego za pierwszym razem jest oznaką błędnego działania któregoś z trzech monitorowanych siłowników (drzwi kierowcy, pasażera i zamek klapy).

Powody:

1. zimno - ciężkie działanie nienasmarowanych latem mechanizmów,

2. uszkodzony silnik siłownika (jeżeli w ogóle nie reaguje),

3. przetarcie/złamanie przewodu do siłownika (jednego z trzech),

4. zła regulacja zamka - ustawienie,

5. uszkodzone czujniki krańcowe siłownika,

6. uszkodzenie modułu centralnego zamka.

Powodów należy szukać w wymienionej kolejności.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Kai - a co może być jeśli:

 

zaraz po otwarciu - kluczykiem, lub pilotem - zamyka mi auto ?

I wcale nie za drugim razem, tylko cały czas ?

 

Jeśli między otwarciem, a zamknięciem centralnego zdążę otworzyć drzwi, to nie zamyka. Ale blokuje mi bagażnik (nie zawsze).

Zaczęło się po odwilży wielkich mrozów i trwa do dziś :?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kai - a co może być jeśli:

 

zaraz po otwarciu - kluczykiem, lub pilotem - zamyka mi auto ?

I wcale nie za drugim razem, tylko cały czas ?

 

Jeśli między otwarciem, a zamknięciem centralnego zdążę otworzyć drzwi, to nie zamyka. Ale blokuje mi bagażnik (nie zawsze).

Zaczęło się po odwilży wielkich mrozów i trwa do dziś :?

 

Ja bym zaczął od sprawdzenia czujników krańcowych wspomnianych trzech siłowników (jego zwarcie, skrzywienie może powodować, iż sterownik dąży do zamknięcia reszty). Może to być również, aczkolwiek dziwne, uszkodzenie sterownika.

 

To były przypuszczenia, a pewność? Komputer prawdę powie... wskaże na niepewny element.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
To były przypuszczenia, a pewność? Komputer prawdę powie... wskaże na niepewny element.

Jak się cieplej zrobi, lub przymusi użycie bagażnika :wink: , to się za to wezmę. Póki co ćwiczę refleks w otwieraniu drzwi :mrgreen:

 

Od weekendu auto będzie garażowane w ciepełku - ciekawe czy coś się zmieni :?:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Search uzywalem ale objawy w innych watkach to zamykanie dopiero za drugim razem... dlatego nie rozpoczynalem nowego watku tylko sie podpialem...

 

U mnie problem sie juz rozwiazal... Wszystko zaczelo dzialac po kilkunastokrotnym otwarciu i zamknieciu auta z kluczyka.... :roll:

 

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem. Czy ktos moze to zdiagnozować?!

- zamek zamyka i otwiera całość od strony pasażera za drugim razem (łącznie za bagażnikiem).

Natomiast od strony kierowcy da się cały samochód zamknąć (też łapie za drugim razem) ale przy otwieraniu działają tylko drzwi kierowcy?!?!

- i jeszcze jedno pytanko - szyba kierowcy pewnego dnia opadła przy otwieraniu ! Słyszałem ze tam są tylko jakies plastiki które mogły sie złamać. Czy to prawda? - dodam ze szyby na korbke.

Dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem. Czy ktos moze to zdiagnozować?!

- zamek zamyka i otwiera całość od strony pasażera za drugim razem (łącznie za bagażnikiem).

Natomiast od strony kierowcy da się cały samochód zamknąć (też łapie za drugim razem) ale przy otwieraniu działają tylko drzwi kierowcy?!?!

- i jeszcze jedno pytanko - szyba kierowcy pewnego dnia opadła przy otwieraniu ! Słyszałem ze tam są tylko jakies plastiki które mogły sie złamać. Czy to prawda? - dodam ze szyby na korbke.

Dzieki i pozdrawiam.

 

Diagnoza niejedna pewnie będzie :)

 

Ja rozgrzebałbym te drzwi i dorwał się do siłownika centralnego. Sprawdziłbym łączniki krańcowe i kable (czy nie złamane na zawiasie drzwi). Przy okazji możesz zerknąć, co z szybą of corse :)

 

Twój opis wskazuje właśnie na uszkodzenie tego elementu, ponieważ centralny reaguje poprawnie na zamek pasażera, a na kierowcy nie. To, że zamyka za drugim razem z zamka pasażera wskazuje na jakiś błąd, o którym pisałem wcześniej, ale to już do sprawdzenia (nie wykluczone, że właśnie będzie chodzić o siłownik zamka kierowcy).

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.