Skocz do zawartości

Jak ma trzymac w zimie temperature 530D


hanymany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie bo sam nie wiem jak ma w zimie lapac temperature moje bmw . Mam webasto szybko lapie temperature ale jak jade pod gore i sie zagrzeje ze wskazowka tem. jest na srodku czyli prawidlowo to ok ale jak jest zimno i zjezdzam przy odciazonym silniku zaczyna silnik sie studzic i wskazowka spada ze srodka na miedzy pierwsza a srodkowa kreske . Moje pytanie brzmi czy to normalne czy termostat trzeba sprawdzic. Doda ze termostat egr juz jest wymieniony. Pozdrawiam i czekam na pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skazówka w pionie nie zawsze oznacza że silnik ma właściwą temperaturę, pion jest dla przedziału temp. 75-chyba 99 st C., najlepiej obserwować w teście 7

Pytałem też o to w innym temacie u mnie gdy jest pion to w teście nr 7 jest 76-78 stopni

czy to jest prawidłowo, dodam że wskazówka cały czas trzyma pion.

Pozdrawiam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w innym poście. Jest to prawidłowe zachowanie wskazówki. Ponieważ "rozpiętość" pionu jest od 75st. Więc gdy jest 75st jest już pion czyli teoretycznie temp robocza silnika, ale w rzeczywistości tak nie jest bo może być silnik niedogrzany przy pionie jak i przegrzewany. ponieważ górną granicą pionu jest 115st a dla R6 benzyn i wszystkich diesli jest to za dużo. Wyjątkiem są v8 które pracują w temp ok 110st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem bo u mnie nie działa webasto i temp. jest dopiero po około 10 km w bardzo zimne dni, ale później

temp. jest już stała i nie spada, jest to ważne dla mnie bo w wakacje mam zamiar przejechać Trasę Transfogaraską

w Rumuni z przyczepą kempingową a tam sprawny układ chłodzenia to podstawa.

Pozdrawiam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75st - musisz wymienić termostat, w lecie może i Ok ale w zimie nie bardzo, ja mam 76st i tez będę wymieniał termostat, prawidłowo termostat otwiera się przy 88st C, niższa temp. skutkuje tym iż części pracujące ze sobą nie osiągają swoich moninalnych do pracy wymiarów, wiadomo przy wysokiej temp. metal się rozszerza. Oczywiście jest to moje wytłumaczenie, a prawidłowa temp. ma też znaczenie dla innych procesów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skazówka w pionie nie zawsze oznacza że silnik ma właściwą temperaturę, pion jest dla przedziału temp. 75-chyba 99 st C., najlepiej obserwować w teście 7

Czyli mimo tego że temp. jest w przedziale który podałeś to termostat do wymiany ? I oczywiści tylko oryginał ale może poczekać

do następnej zimy bo to może być pomocne przy holowaniu przyczepki w Rumuni a są tam strome podjazdy?

Pozdrawiam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW ustawiło głupi przedział dla pionu własnie od 75, nie wiem czym sie kierowali, na termostacie pisze że jego temp. otwarcia czyli pracy to 88stC, czyli silnik powinien pracować w temp ok 90stC. Termostat nie musi być ori BMW, ważne by był znanego producenta (np. Behr, Ruville) a nie chińczyk, bo tutaj rozchodzi sie o obudowę a nie wkład, kupisz no name i podczas przykręcania plastik pęknie, a jak się nagrzeje to rozwali całkiem. Wiele osób stosuje ww. wymienione i już parę lat i sobie chwali, nie ma problemów.

 

ori termostat warto kupować do V8 gdzie temp 110stC i tak jest "zabójcza" dla silnika, przewodów itp (ale wymagana by zachować czystość emisji spalin)

Edytowane przez Bartos81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tom. Sprawny termostat puszcza na duży obieg wtedy kiedy trzeba i czy jedziesz na pusto czy załadowany i ciągniesz przyczepę nie ma prawa się zagrzać. Właśnie z takim wadliwym termostatem jaki teraz masz może być problem. W zimę jest otwarty i masz niedogrzany silnik, ale w lato może się okazać ze się maksymalnie nie otwiera i możesz przegrzać silnik. Nie ryzykował bym jechać z takim termostatem jaki masz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK a więc będzie wymiana na nowy.

Dzięki jeszcze raz :cool2:

Pozdrawiam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lecie nie powinien miec stresu, w zimie wadliwe termostaty powoduja niedogrzanie dlatego, ze nie zamykają dobrze i niepotrzebnie puszczany jest troszke duży obieg przez cały czas, stąd też dłuższe nagrzewanie silnika, a otwierać się bedzie nadal przy 88st.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się nagrzeje to trzyma już temp. i nie spada, a spalanie mam około 8l/100km w mieście

czyli uważam że nie ma to wpływu na spalanie.

Pozdrawiam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto wspomaga nagrzewanie. Auto powinno się szybciej nagrzać, ale z niesprawnym też powinien osiągnąć poziom 90st, ale dłużej. poniżej 85st nie ma prawa pracować

 

 

tylko tzw mokre webasto wspomaga nagrzewanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nikt tu nie napisał o tym że tylko mokre webasto dogrzewa silnik i jęśli ma opcje również dogrzewa kabinę.

nawet ty . a pisząc o webaście należy nie wprowadzać ludzi w błąd jeśli się nie wie jak działa mokre i suche webasto.

Edytowane przez driverv8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.