Skocz do zawartości

Dosyć duże spalanie 523i m52b25


David18b

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Mam dziwne wrażenie, że moja e39 coś za dużo spożywa trunku jakim jest pb95. Za 50zł (ok. 9l) robie ok. 70km (przy takich temperaturach, jak cieplej to tak koło 80km). Nie piłuje jej często, raz na jakiś czas tylko wskazówka dobije do 6tyś. obr. a tak to staram się jeździć, żeby ekonomizer nie przekraczał 10l. Podłączałem pod kompa i żadnych błędów. Może to być związane, że łapie lewe powietrze? Skrzynia manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankuj do pełna a nie za 50zł. Bez sensu jest takie tankowanie i nie da się z tego wyliczyś średniej.

 

Masz silnik 2,5 i masz trochę powyżej 12l więc wszystko ok. To nie tdi.

 

Nawet nie napisałeś czy to trasa czy miasto. Chociaż wątpie, że trasa bo byś nie tankował za 5 dych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa rzadko. Przeważnie pare razy w tyg. Do miasta 9km, po mieście z 5-7km i powrót 9km. Trase robie jedynie tak raz na 2tyg. 80km.

 

Jak ją kupiłem to wracałem trase 140km to wyszło 10l w trasie i jazda tak do 100/110km/h.

 

edit. Jeszcze raz miałem sytuacje, że jak spadł śnieg to z kumpami pośmigać bokiem po parkingach i mieście to za 50zł wyszło 20km... ale to wtedy 3 rzadko była, tylko 1-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to co piszesz te 13-16 to normalne spalanie dla tego samochodu nawet z moim silnikiem. Ja bym się cieszył gdyby 2,5 R6 w takiej budzie paliło by średnio te 12l.

 

Tylko się nie zdziw jak zatrzesz pompe tankując po 9l paliwa i sobie jeździsz praktycznie do końca. Wtedy spalanie+eksploatacja auta Cię wyniesie więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za 50zł (ok. 9l) robie ok. 70km (przy takich temperaturach, jak cieplej to tak koło 80km).

No i gra gitara :cool2: Czego chcesz więcej :?:

Masz dobre spalanie.

Poczytaj tutaj: http://www.autocentrum.pl/spalanie/bmw/seria-5/e39/silnik-benzynowy-523-i-170km-1995-2000/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic kolego Się nie martw, w podobnych warunkach robiąc tylko krótkie trasy po mieście moja bestia zżera również około 13l/100km, ale to norma bo 6 garów chce jeść :mrgreen:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to co piszesz te 13-16 to normalne spalanie dla tego samochodu nawet z moim silnikiem. Ja bym się cieszył gdyby 2,5 R6 w takiej budzie paliło by średnio te 12l.

 

Tylko się nie zdziw jak zatrzesz pompe tankując po 9l paliwa i sobie jeździsz praktycznie do końca. Wtedy spalanie+eksploatacja auta Cię wyniesie więcej :)

 

 

 

Pisze aby uświadomić kolegę, że mi tak samo pali jak jemu... czyli to jest normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzięki koledzy za odpowiedzi, macie racje. Trochę może jestem przewrażliwiony, bo na necie czytałem opinie innych jak im nigdy nie spaliła więcej niż 10 i myślałem, że z moją już jest coś nie tak :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można wierzyć we wszystko co pisze się w internecie. Ja już nie raz czytałem, że takim silnikiem jak moim można w mieście do 10l zejść więc o czym tu mowa :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 523 i moge powiedzieć że wszystko zależy od Ciebie ile będzie palił..

jak będziesz starał się jak najmniejsze obroty utrzymywać...i oszczędnie z gazem czyt. bez zbędnego wachlowania gazem

dasz rade nawet poniżej 10 zejść ale jeżeli wolisz cieszyć się jazda bmw to raczej musisz sie zadowolić tymi 12-13 l

u mnie rożnie od 9 do 14l w mieście... przeważnie kolo 12

wiec spokojnie wszystko masz w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2.5l, 1600 kg, 6 garów . Jaki sens jeździć do 2 tys obrotów, toczyć się jak wóz drabiniasty i liczyć paliwo co do kropelki :|

Spalanie 12l /100 przy takim aucie jest i tak bardzo przyzwoitym wynikiem.

Dla mnie to jest głupota tak jeździć , liczyć każdy kilometr i jeździć e39.Pomyłka przy wyborze auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden lubi zapier...a drugi się bujać wygodnie, a jak już się toczyć to lepiej BeMką z większą pojemnością niż cieniasem-więc to żaden błąd wyboru.

Popieram w pełni !

http://img831.imageshack.us/img831/5108/c266261948.jpg

http://forum-lines.ru/rez/ab230811.gif

To JA HA HA HA u cioci na imieninach

http://www.youtube.com/watch?v=i2IxI38tfYA

Moja ŻABKA http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=212074

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden lubi zapier...a drugi się bujać wygodnie, a jak już się toczyć to lepiej BeMką z większą pojemnością niż cieniasem-więc to żaden błąd wyboru.

Odróżnij toczenie się ''bo tak lubię'' od toczenia się '' bo tak cierpię'' że mi spali i gapienie się na ekonomizer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przeczytaj post "gabe"

 

Nie wyobrażam sobie tak katować auta na niskich obrotach. Silnik tak eksploatowany może i prali litr mniej ale to jest mordęga dla np panewek i wału.

 

No i spalanie w mieście identyczne jak u mnie przy ogromnie spokojniej długiej trasie. Ale jak widać wszystko możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh zawsze znajdzie sie ktoś kto podciągnie moje słowa pod swoja teorie...czytanie ze zrozumieniem się kłania i zawsze znajdzie się osoba która chce błysnąć tym że ma lepsza teorie i to jego jest bardziej prawdziwa...

podaje moje spalanie a raczej jego przedział...

tak jak pisałem da rade zejść poniżej 10 l (niech nie krzyczą krzykacze że się nie da )

weźcie pod uwagę trasę, umiejętności i stan techniczny auta ( ja by ktoś nie zauważył to nie każdy mieszka w wwa i staje co 100m na światłach lub w korku ;]

krzyczcie że jedyna wartość to 12 l i tylko tyle pali ten samochód...bzdura...nie wprowadzajcie ludzi w błąd...pali tyle ile chcemy żeby palił...jest przedział w którym powinny mieścić się wartości spalania...

napisałem przeważnie 12 l ale to jest średnia wartość...miasto to nie laboratorium że każda jednostka będzie palić tyle samo...

mi pali tyle średnio no i niestety możecie próbować mi wmówić inne wartości ale weźcie pod uwagę że nie wiecie jak jeżdżę i gdzie jeżdżę

a te 9L da rade zrobić jadąc jak emeryt :P taka prawda...i jak ktoś chce jezdzić jak emeryt to niech jeździ jego sprawa

bądź co bądź podałem średnie moje spalanie z miasta około 12 l bez patrzenia na ekonomizer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się zdecyduj co piszesz uważasz że mam 9 czy 12 ? bo ja jasno napisałem jakie mam średnie spalanie nie patrząc na ekonomizer

ja pisząc miasto mam na myśli postoje/zwalnianie na światłach 2-4 razy na trasie jakiś 4-6 km

nie wiem ile pali na trasie jak jechałem w góry na dystansie jakiś 500 km plus jakieś 100km w zakopanym wyszło około 12/100 licząc podjazdy pod góry...policz sobie

z chęcią dowiem się ile Twój pali wiec napisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wróciłem do Twojego posta gdzie było napisane że różnie Ci pali. Od 9-14 W mieście

Dlatego jestem ciekawy ile jesteś w stanie zejść najmniej w trasie skoro w mieście da radę zejść do 9l. Mówię o minimalnym spalaniu.

 

U mnie spalanie różne. Zima krótkie odcinki po 3-5km to nawet i 17l. Trasa ok 11-12. MIasto w lato+klima 13-15

 

Długa trasa bez wahania lewarkiem ok 10l

Do 9l w mieście bym nie dobił. Nie ma takiej opcji. W trasie pewnie bym dał radę jadąc na 5 biegu cały czas 90km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz w zime to w ogóle nikt chyba nie patrzy na spalanie...

 

 

jak juz przeczytałeś mój pierwszy post to tez wyczytałeś że jak sie chce cieszyć z jazdy to trzeba zaakceptować te 12 L spokojnie :)

 

a jakie miałeś najmniejsze i największe spalanie miasto/trasa nie pytam o chwilowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze patrze ile mniej więcej spalił. Nawet i w zimę.

Pewnie, że przeczytałem. Wszystko rozumie. Tylko jeśli jadąc po emerycku w mieście jesteś w stanie zejść do 9l to jestem dalej ciekawy ile wyniesie spalanie 2,5l motoru w trasie. I dalej mi nie odpowiedziałeś.

 

Najmniejsze w trasie troszkę poniżej 10l Największe pewnie ok 14, ale nigdy nie jechałem agresywnie w trasie na całym odcinku by tyle osiągnąć bo ogólnie nie jeżdzę szybko i nie zamykam nigdy ani prędkościomierza, ani obrotomierza.

 

Miasto najwyższe miałem coś koło 17 gdy robiłem non stop krótkie dystanse. Bardzo rzadko mi się to zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ja wróżka jestem...z kad mam wiedziec

podałem Ci ile w trasie mi spalił jak jechałem w góry..

to było wyliczone po zatankowaniu a nie z kompa :)

 

bo na starcie jak pokazuje 39,5 to starczy kawałek pojechać żeby spadło do 20 więc komputer to tak naprawdę to chwilowe spalanie pokazuje a nie faktyczna ilość spalanego paliwa na 100km ale to już na pewno wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.