Skocz do zawartości

E46 Ori Xenony słabo i nisko świecą


BoloBenio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przeczytałem wiele postów na temat słabo świecących xenonów, lecz nie rozwiązałem mojego problemu.

Mianowicie chodzi o to że miesiąc temu na trasie Niemcy- Polska światło idealne świeciło, o dobrej długości.

Natomiast od paru dni szczególnie po zmierzchu zauważyłem że światło od strony kierowcy bardzo krótko świeci, od pasażera połowę odległości dalej. W nocy przy 70 km/h cieżko jechać. Na pulpicie żadnych info o błędzie żarnika. Samo poziomowanie świateł działa jak należy, po zapaleniu auta światła ustawiają się same. Zajrzałem do odbłyśnika po wyjęciu żarnika od strony kierowcy i wygląda w porządku, bez rdzy itp.

Jadąc np. wczoraj trasę 40 km lampa od strony kierowcy jakby mrógła tz. zgasła i zapaliła się podczas jazdy- nie pierwszy raz od miesiąca już.

Kolor tego żarnika z porównaniem do drugiego jest bardziej lekko róż. Wiem że prawdopodobieństwo zaraz padnie na żarnik, ale na pewno?

Te światło świeci na krótką odległość i słabo. Co może być tego przyczyną jeszcze? Przetwornica?

Dzięki za pomoc i Pzdr :wink:

Edytowane przez BoloBenio

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale słabo tz. że krótko świeci ta strona xenona na odległość maks 25 metrów.

Jutro przemienię żarniki z lewej na prawą i zobaczę czy jest jakaś różnica.

Co do przetwornicy to jest możliwość ich regeneracji tz chodzi mi o to że np. pada tam np. lut czy coś i da się to zrobić i nie trzeba kupować innej?

Dodam jeszcze, że to wszystko dotyczy się głównie jednej strony od kierowcy- krótko świecące światło, inna barwa od drugiej lampy. Czy nie jest temu wszystkiemu winny sam żarnik?

 

Niech się ktoś wypowie co miał podobny problem z krótko świecącymi xenonami

 

Z innej beczki. Ile jest czujników poziomowania lamp w e46 2.0d po lifcie touring? Wiem że jeden na pewno od strony pasażera na wahaczu, a inne? Bo te czujniki mogą powodować niskość światła od strony kierowcy.

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Ile jest czujników poziomowania lamp w e46 2.0d po lifcie touring? Wiem że jeden na pewno od strony pasażera na wahaczu, a inne? Bo te czujniki mogą powodować niskość światła od strony kierowcy.

Sa dwa, jeden tam gdzie piszesz i drugi po tej samej stronie tylko ze na tylnym wahaczu.

Nie jestem pewny, ale zadaniem czujnikow jest "poziomowanie" obu lamp jednoczesnie, a do regulacji gora/dol poszczegolnych lamp jest mechanizm do regulacji lamp znajdujacy sie w samych lampach (chyba jakos od gory lampy jest dojscie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny, ale zadaniem czujnikow jest "poziomowanie" obu lamp jednoczesnie, a do regulacji gora/dol poszczegolnych lamp jest mechanizm do regulacji lamp znajdujacy sie w samych lampach (chyba jakos od gory lampy jest dojscie)

 

U mnie poziomowanie działa, gdy załączę światła to "ustawiają się". Nikt raczej nie grzebał w ustawieniu ręcznym lampy, więc moje przekonania dalej padają na kończący żywot żarnik, który słabo świeci praktycznie bez mocy i czasami na trasie zgaśnie i zapali się ponownie. Co wy na to?

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osrama zarowki . czujnik jest z tulu auta . ale nie mozez podregululocac pokretlami przy lapach ja tak raz ustwailem ze na krotkich swicilo jak na dlugich i kazdy mi migal i troche zmniejszylem zasieg . przetwornice to wina ze slabo swieca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czy jest mozliwośc w INPA sprawdzenia tych czujników tzn jaie maja wartości coś w stylu LIVE DATA czy tylko wywala błąd ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie jest to tak do końca jak gadacie, sam sprawdzałem u siebie.

Mam ori xenony. przełożyłem żarnik do drugiej lampy i zaraz widać jak żarnik jest słabszy od drugiego, wniosek tylko jeden- żarnik umiera.

Poza tym od tygodnia nie zauważyłem żadnych migawek lamp czy czegoś podobnego.

Co do ustawienia wysokości xenonu jest regulacja ręczna, na śrubokręt. U mnie wszystko w lampie, regulacje itp chodzą jak należy bo wiem co mam, po prostu ori wszystko i nie tykane :mrgreen:

Samo poziomowanie natomiast służy do obniżania i dźwigania strumienia świetlnego z uwzględnieniem wagi samochodu tz. im więcej wagi pasażerów bądź nacisku na hak lampy obniżają swoją wysokość- u mnie to chodzi bajerancko. Więc czujniki sprawne i wogóle.

Obecnie jestem na etapie wyboru żarników nowych bo nie są pierwszej młodości.

Dziękuję za wszelkie porady wszystkim i Pzdr :wink:

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.