Skocz do zawartości

[E39] 520 97' Długie odpalanie


mateuszm

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy wyeliminowałem problem gaśnięcia auta podczas postoju - okazało się że czujnik położenia wału

po wymianie wszystko okay ( czujnik nowy zamiennik)

 

Jednak mam nowy problem - auto po postoju kilkugodzinnym bardzo długo odpala ( nowy akumulator BOSCHa kupiony miesiąc temu)

 

Muszę kręcić z 5-8 sekund i dopiero odpala samochód / później odpala "na dotyk" w momencie

w czym może być problem ?

z góy dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi długo odpalał właśnie przez czujnik, który w końcu zdechł.....jak czujniki to tylko ori ( w tym wypadku Siemens VDO) po wymianie na siemensa pali na dotyk. Jesli chodzi o elektronike w BMW to kupując zamiennik zapłacisz 2 razy....kupisz ori....masz święty spokój

---------------------------------------------------------------------------------

e39.jpg

---------------------------------------------------------------------------------

http://forum-lines.ru/rez/ab194510.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zamienniki są beee...

 

Ale nie koniecznie to jest tu przyczyną.

Możliwe , że umiera pompa paliwa.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja walczylem z odpalanie na zimnym z 2 lata na poczatku odpalal za 1 ale trzeba bylo pokrecie z 4-5 sekund a pozniej sie pogarszalo odpalal za 1 po 8 sekundach albo przy mrozach -10 za 20 razem!!!! odpalal tragedia byla.No i musialem auto oddac do fachowcow i okazalo sie ze czujnik polozenia walu i czujnik temperatury silnika byl do wymiany ktory przy -5 pokazywal +5.Po wymianie auto odpala jak nowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.