Skocz do zawartości

E36 2.0 M50B20 Falowanie, duże spalanie


throinpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z moją BMW e36 2.0 Vanos która faluje na obrotach i mam wielki apetyt na paliwo(dużo pali) . Gaśnie podczas jazdy po puszczeniu gazu , nieraz obroty się blokują . Co było robione ? :

 

- uszczelniony dolot

- sprawdzony silniczek krokowy

- wymienione świece

- sprawdzone cewki

- wyczyszczona przepustnica ( auto po wyczyszczeniu chodzi gorzej )

- przepływomierz sprawdzony

 

mechanicy rozkładają ręce , auto podłączone pod kompa nie pokazuje żadnych błędów . Co może być przyczyną , gdzie szukać problemu ? Czy to wina przepustnicy ? walcze z problemem juz z 1.5 miesiąca i już mnie szlag trafia . Liczę na jakaś pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z mechaników jak podłączał pod kompa to wyskoczył mu błąd 53 i za nic nie moglem znaleźć konkretnej informacji czego dotyczy , drugi zaś jak podłączył to nic nie wyszło, a poprzednik nie kasował błędu.

 

jutro może uda mi się załatwić przepustnice do sprawdzenia .

Sonda nie była sprawdzana ale chyba na kompie powinno wyjść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety przepustnice będe miał dopiero jutro , gadałem z mechanikiem mówi ze odpinał sondę i było bez zmian

Ja jak miałem 316i to też odpinałem sondę i nie było różnicy a jednak to ona była przyczyną problemów i w Twoim przypadku na 99% też tak będzie. I tak jak kolega pisał wyżej nie kupuj tanich zamienników. Tylko Bosch albo NGK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę tą przepustnice tak czy siak z racji tego ze po przeczyszczeniu auto zaczęło jeszcze gorzej chodzić więc myślę ze to nie zaszkodzi . Co do sondy to na weekend się tym zajmę chyba że znajdę czas wcześniej .

Możecie podpowiedzieć jak to najlepiej sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.