Skocz do zawartości

[E39] 525i - dziwny zapach na postoju


pioneer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, od jakiegoś czasu borykam się z problemem dziwnego zapachu z wentylatorów po jeździe i zatrzymaniu się np. na światłach. Po zwykłym jeżdżeniu po mieście i zatrzymaniu się jest on lekko wyczuwalny, natomiast bardzo mocno gdy się pojedzie autostradą ze 140-150kmh (auto wejdzie wyżej na obroty) i następnie zatrzyma np. na parkingu, wtedy zaczyna tak śmierdzieć że potrafi głowa rozboleć. Zapach jest dość dziwny, początkowo obstawiałem że to olej silnikowy (została wymieniona uszczelka pod pokrywą zaworów, było trochę widać wycieków na sondę lambda ) jednak teraz się zastanawiam czy to nie jest jakaś guma (uszczelka? czy to może ta gumowa pod pokrywą zaworów się jakoś przegrzewa? czy może jakaś inna?). Byłem już w 2 warsztatach, czyścili od spodu, wycieków żadnych nie widać ani oleju ani innych płynów i nic nie mogą znaleźć i ciągle tylko wróżenie z fusów - może to, może tamto, może zdechła mysz gdzieś jest... :)

Dodam również, że jak wymieniłem tą uszczelkę pod pokrywą zaworów to był spokój na jakieś 2-3 miesiące.. :o Uszczelka zmieniana z pół roku temu. Dodam jeszcze, że nie ma jakichś problemów z temp. silnika i wskazówka stoi równo w połowie

 

Ktoś wie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się dobrze przyjżeć, czy aby napewno nie wycieka gdzieś olej spod pokrywy. Wyciek pewnie występuje przy wysokej temperaturze, a taki rozgrzany olej nie zostawia śladu (może kapać prosto na wydech).

Druga opcja to taka, że masz w kiepskim stanie któreś z dwuch odpowietrzeń kabiny, ale zapach inny niż czyste spaliny występuje przy spalaniu oleju w silniku i braku katalizatora(co też może mieć miejsce w szczegulnie, ze piszesz o ostrzejszej czy dłuzszej jeździe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że jak po wymianie uszczelki się poprawiło na 3msc i potem znowu puściło to możesz mieć krzywy dekiel zaworów i wywala uszczelkę ale tak że olej wydobywa się dopiero przy bardzo obciążonym silniku gdzie olej staje się o wiele rzadszy i wycieka gdzieś np na kolektory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie odpowiedzi

 

jutro jadę do warsztatu, więc do sprawdzenia będzie:

 

- uszczelka i pokrywa zaworów, nie wiem tylko czy to się da sprawdzić czy jest prosta, bo to pewnie nie do zauważenia gołym okiem nierówności są :(

- separator oleju

- kanały powietrza do kabiny, ale tu nic nie było ruszane, zmieniałem tylko filtry kabinowe

- na google znalazłem że mogą to być też spaliny z kolektora/uszczelek, ale to tak tylko dla pewności bo też raczej obstawiam uszczelkę pokrywki...

 

Jak problem się nie rozwiąże dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłe właśnie od mechanika. Silnik na górze wydaje się być suchy. Na dole jest olej na misce olejowej. Po oględzinach mechanik powiedział "Tak jak mi się wydaje, to olej puszcza na uszczelce podstawy obudowy filtra oleju gdzie łączy się z blokiem." Powiedział też że kupa roboty przy tym, cały dzień na pewno żeby tam się dostać - 50zł za godzinę sobie liczą

 

Czy objawy które pisałem pasowałoby do tej uszczelki?

 

W sklepie z częściami ustaliliśmy, że to chyba nr 6 na rysunku poniżej. (30zł ta uszczelka)

 

http://img571.imageshack.us/img571/5368/686x484.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez mam ta uszczelke do wymiany

troche roboty bedzie ale ja czekan na lepsza pogode i sam ja wymienie.

co do zapachu w kabinie to raczej nie bedzie to przez ten wyciek,

raczej obstawialbym pod deklem zaworow czasami ciezko zlokalizowac bo cieknie z tyłu pod podszybiem czego nie widac.

ja z przodu miałem sucho a czasami sie kopciło z tylnej czesci silnika gdyz olej kapał na wydech

jakk juz bedziesz wymieniac uszczelke podstawy filtra oleju wymien odme odrazu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Miałem i nadal mam podobny problem.lekki zapach spalonego oleju.

U mnie też poszla uszczelka od obudowy filtra.i pewnie nie domyty mam dokładnie blok silnika.

Co do wymiany uszczelki .!!!!!!!!

Kolego nowa uszczelka w ASO 19 zł nie wiem skąd masz cene 30zł.

druga sprawa to wymiana nie trwa aż tak długo .ponieważ nie miałem czasu dałem do mechanika wziął 100zł . jakby nie patrzeć to 2 godziny Twojego mechanika .Nie dał bym wiecej za wymianę tej uszczelki.

Kierowca BMW bez punktów karnych? Nie ma takiego... no chyba że uciekł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód zaprowadzony do innego zaufanego mechanika

 

silnik jest mokry zaraz pod uszczelką obudowy filtra, z tego co mechanik obejrzał mówi że żadnych więcej wycieków nie widać, również tam bliżej podszybia

 

Cena za uszczelkę faktycznie z kosmosu, ale pytałem też w drugim sklepie i tam 35zł, pewnie biorą je w aso i narzucają 100% marży... A ja do najbliższego aso mam niestety za daleko. Uszczelka będzie jutro wymieniona.

 

Co do odmy oleju - sam nie wiem, żadnych objawów zapchania nie zauważyłem takich jak opisują w necie (nierówna praca silnika, maź na korku, przy bagnecie, kopcenie teraz jest ale zimą to chyba normalne...). Poczytałem też o tym i piszą, że przy ściąganiu tej starej żeby sprawdzić czy jest zatkana bardzo często pękają węże od niej idące i mechanik też boi się tego ruszać żeby nie pękło... Odma (135zł) i węże (koło 50-60zł) też tylko w oryginale i 3 dni czekania :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u siebie jak wymieniałem Odmę to razem z węzami bo stare w najlepszym stanie już nie były. Najwyżej kup odmę i węże i dopiero jedź, żeby Ci wymienił choć moim zdaniem sam powinieneś dać sobie radę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

ja u siebie miałem robione uszczelnienie podstawy filtra oleju, za nim to zrobiłem to jeździłem ze 4 miesiące od zakupu i nic w kabinie nie było czuć, więc nie wiązał bym jednego z drugim , robił mi to Adam z Raszyna , nie pamiętam ile dokładnie to kosztowało bo robili kilka rzeczy , ale wiem że nie jest to szybka sprawa.

natomiast wyraźnie było czuć w kabinie jak zaczęło mi podciekać z pod pokrywy zaworów, tak że tutaj bym celował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie miałeś objawy?

 

Objawy tego, że zapomniałem odmy wymienić? Hmm gwizd z silnika słyszalny z ok. km, zasłona dymna za mną i bardzo duży pobór oleju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.