Skocz do zawartości

Montaż HUD HEAD UP e60


alcomfilm

Rekomendowane odpowiedzi

Montaż HUD w E60 mam już za sobą. Zamontowałem HUDa bądź Head Up jak kto woli i muszę obalic parę mitów.

Przede wszystkim bez zdjęcia deski się tego ustrojstwa nie wsadzi. Oprócz tego w podszybiu są otworu do mocowania uchwytów montażowych ale chyba tylko fabrycznie jest to do założenia. Zastosowaliśmy kołki rozporowe do karton gipsu. Doradzam kupić oryginalny komplet uchwytów montażowych bo inaczej nie będzie regulacji w pionie i w poziomie. Koszt ok. 200 zł za cały komplet. Ja wymieniłem deskę na taką z dziurą i z ramką. Swoją deskę już sprzedałem. Różnica między jedną a drugą 300 zł więc da się strawić. Bilans kosztów: dopłata do deski - 300 zł, HUD - 500 zł, uchwyty - 200 zł, gumowa uszczelka - 100,- zł, montaż - 400 zł. Efekt ??? Średni :-) Wieczorem ok ale w dzień nic nie widać :-) Tak było przy starej szybie bez opcji HUD. Dostałem w szybę kamykiem i poszła do wymiany na Auto casco. Zrobili mi to w autoryzowanym serwisie. Szyba jest oryginalną z funkcją wyświetlacza przeziernego (tak się to po naszemu nazywa :-) Efekt, zdziwicie się - nic się nie zminiło. Wieczorem ok ale w dzień nic nie widać. Serwis mówi że trzeba skalibrować HUDa. Nie zrobili mi tego bo w moim e60 jest tyle zmian w doposażeniu że bali się że wszystko się wysypie. Szczerze mówiąc nie bardzo wiem co można tam skonfigorować. Oni uparcie twierdzą że bez konfiguracji HUD działa. Podobno dopiero po kalibracji jest super. Czy ktoś z kolegów wie o co chodzi z tą kalibracją???

HUD nie ma żadnych sterowników. Chciał bym ten temat zamknąć a jak narazie to efekt jest żałosny.

Proszę o pomoc kogoś kto zna temat bo serwis sam nie bardzo wie o co chodzi. Podłączają się jedynie pod pełne oprogramowanie z Monachium i leci bez ich udziału. Co trzeba zmienić bądź dograc żeby to działało poprawnie?

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odpowiadam sam sobie bo jak widac w tym wątku nikt się nie wypowiedział :-)

 

Sterownik rls jest inny, trzeba go tez wymienic :)

 

Capaz JESTEŚ WIELKI. Dziękuję za pomoc. Założyłem RLS dedykowany do Head Up i w końcu wszystko jest OK !!!

W jasny dzień widać na szybie wszystko wyraźnie i ostro. Jest super!

Autoryzowany serwis wymieniający szybę wprowadził mnie nieco w błąd i byłem przekonany że sensor RLS również wymienili.

 

Reasumując zestaw doposażeniowy do zamontowania Head Up składa się z:

 

- deska rozdzielcza z otworem i ramką (kupiłem za 900,- zł. swoją sprzedałem za 500,- zł.),

- wyświetlacz Head UP (kupiłem za 500,- zł.),

- włącznik światel z funkcją Head Up (kupiłem za 200,- zł. swój sprzedałem za 150,- zł),

- uchwyty montażowe ( kupiłem w ASO za 60,- zł.),

- elementy do regulacji ustawienia ( kupiłem w ASO za 49,- ),

- szyba przednia przystosowana do Head Up ( nowa w ASO 2300,- zł zamiennik 1.900,- zł.),

- RLS przystosowany do Head Up (kupiłem za 150,- zł swój sprzedałem za 150 zł.),

- okablowanie i montaż ( wykonał elektronik koszt 500,- zł. na priva dam namiary).

 

Łączny koszt: 3890,- zł

 

Można samodzielnie wyciąć dziurę w desce rozdzielczej ... ale nie polecam :-)

Można nie wymieniać szyby i ocenić samemu jak to wygląda na zwykłej :-)

ubezpieczyć szyby i poczekać aż się uszkodzi. Szególnie zimą o to nie trudno.

Ja dostałem kamieniem spod piaskarki.

 

Oczywiscie zdecydowanie jestem za oryginalnym HUDem

Wcześniej: 2 x e39 SUPER :-) e38 SUPER :-) e65 PORAŻKa :-( e60 535d rewelacja F01 750i - nie polecam :-( F01 750d - rewelacja :-)


Doposażenie: M-pakiet, Monitory tył, Nawigacja NBP, I-Tuch

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, jestem po montażu HEAD UP , koszt to około 700zł (350zł-projektor,100zł-przełącznik świateł, 100zł RLS, ramka -70zł). Szyby nie zmieniałem , widać w dzień super. Gadżet ten jest warty tych pieniędzy. Otwór wycinałem sam, ale miałem na wzór drugą deskę rozdzielczą, bez wzoru raczej nierealne wyciąć prawidłowo aby wszystko pasowało. Reasumując nie trzeba na siłę wymieniać szyby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

ja w tej chwili właśnie mam montowany HeadUp w Niepołomicach (jak również komforty z aktywnymi boczkami, roletkę na tylną szybę), jeśli będzie potrzebny kontakt to proszę na priv.

Czy ktoś się orientuje jakie światłowody są używane w e60 ? (jednomodowe/ wielomodowe) oraz jakie są końcówki zarobione (nazwa/oznaczenie) ? musze położyć nową instalację do MULFa a nie wiem które światło pospawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

w razie w posiadam caly zestaw na sprzedaz

rzutnik

ramka

modul RLS

włącznik swiateł

koszt ok 700 zl do dogadania+ pomoc w zamontowaniu/ kodowaniu

światłowod mozna podpiac ze zmieniarki jak ktos nieuzywa.

do tego kilka metrow kabla jeden bezpiecznik i kilka konektorow koszt 10zł

prosta sprawa do zmontowania.

 

pisac na priv posiadam dwa zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ja w tej chwili właśnie mam montowany HeadUp w Niepołomicach (jak również komforty z aktywnymi boczkami, roletkę na tylną szybę), jeśli będzie potrzebny kontakt to proszę na priv.

Czy ktoś się orientuje jakie światłowody są używane w e60 ? (jednomodowe/ wielomodowe) oraz jakie są końcówki zarobione (nazwa/oznaczenie) ? musze położyć nową instalację do MULFa a nie wiem które światło pospawać.

 

 

 

po co spawac swiatlowody ?? mozesz kupic caly przewod na metry w bmw 7 metrow okolo 160 zl plus koncowki z zarobieniem.

 

nie lepiej kupic stara wiazke z e60 i masz problem z glowy

 

jesli ktos potrzebuje mam kompletne swiatlowody do bmw z wtyczkami- bez ciecia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam mam zamiar zamontować HUD-a i tak się zastanawiam czy po montażu trzeba coś kodować, czy uaktywni się sam?

naturalnie kodowanie 15 minut

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

wymiary z e60 dla tych co sami chcą wyciąć otwór pod huda

https://goo.gl/images/P1yY72

1: 55 mm

2: 25 mm

3: 3 mm

4: 3 mm

5: 35 mm

6:195mm

7: 208mm

Edytowane przez malysz1976
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Tez zamierzam zalozyc hud mam tylko pare pytan

 

Jak z elektryka pod wyświetlacz ? dużo jest roboty ? Ma ktoś może jakas rozpiske podlaczen schematy ?

Zastanawiam się czy wyciac dziure na wyświetlacz czy kupic deska już z dziura. Niestety mam deske gdzie gora jest czarna a dol bezowy i taka deske pod head up bardzo ciężko znaleźć. Czy ktoś się orientuje czy jeśli kupie deske cala czarna to da się rozdzielić na 2 części ? to znaczy oddzielić dolna czesc (bezowa) i podmienić ja w nowej desce ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

 

Tez zamierzam zalozyc hud mam tylko pare pytan

 

Jak z elektryka pod wyświetlacz ? dużo jest roboty ? Ma ktoś może jakas rozpiske podlaczen schematy ?

Zastanawiam się czy wyciac dziure na wyświetlacz czy kupic deska już z dziura. Niestety mam deske gdzie gora jest czarna a dol bezowy i taka deske pod head up bardzo ciężko znaleźć. Czy ktoś się orientuje czy jeśli kupie deske cala czarna to da się rozdzielić na 2 części ? to znaczy oddzielić dolna czesc (bezowa) i podmienić ja w nowej desce ?

 

Pozdrawiam

Deski nie rozdzielisz bez widocznego cięcia ,moim zdaniem lepiej wyćiąc ,kupujesz ramke przykładasz,rysujesz i wycinasz.

wieczór wkleje schemat elektryczny :) tylko musze wiedzieć do czego- jaki masz model i rok produkcji ?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

światłowód i zasilanie wpiołem do jednostki nawigacji -jest najbliźej około metra ,linie can pod kierownicą 10 cm ,i kable do włącznika .

Nie zapomnij o zmianie czujnika RLS

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.