Skocz do zawartości

ile jest głośników w e60


mistrz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

W przypadku opcji S676A w przednich drzwiach masz 4 głośniki: 2 wysokotonowe (28mm) i 2 średniotonowe (100mm)

Z tyłu na podszybiu to samo, czyli kolejne 4 głośniki takie jak z przodu

Pod fotelami 2 głośniki niskotonowe, czyli subwoofery (160mm)

 

Głośniki wysokotonowe zasilane są z wzmacniacza mocą 25W, średniotonowe też z wzmacniacza mocą 40W i subwoofery też 40W z wzmacniacza.

 

Razem 10 głośników, ale raczej niskiej jakości i jak widać zasilane lipnym wzmakiem. Zamieniłbym je przynajmniej na Logic7, czyli opcja S677A (tu masz więcej głośników lepszej jakości, większe subwoofery 217mm oraz mocniejszy wzmacniacz, który daje po 40W na głośniki wysokotonowe i średniotonowe oraz po 70W na subwoofery), choć przyznam, że na mnie Logic7 też już szału nie robi i zastanawiam się nad ulepszeniem tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie moge się z tobą zgodzic w kilku punktach:

 

Pod fotelami 2 głośniki niskotonowe, czyli subwoofery (160mm)

Przy opcji HiFi głośniki mają 200mm, 160mm to glośniki w wersji bazowej

 

Głośniki wysokotonowe zasilane są z wzmacniacza mocą 25W, średniotonowe też z wzmacniacza mocą 40W i subwoofery też 40W z wzmacniacza.

Przy HIFI dodatkowy wzmacniacz zasila jedynie subwoofery pod fotelami, reszta idzie z radia jak w standardzie, pozatym średnie maja 25W a nie 40W(tyle to jest w Top HiFi). I nie jest to "zasilanie mocą", lecz poprostu moc nominalna glosników.

 

Wiem, czepiam się ale po co kogoś wprowadzać w błąd.

 

BTW

Subwoofery w Top HiFI tez mają 200mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

cdxa, ja również nie mogę się z Tobą zgodzić (poza tym, że się pomyliłem i średniotonowe w opcji HiFi faktycznie są zasilane mocą 25W a nie 40W). Na czym opierasz swoją wiedzę? Bo ja na oficjalnych materiałach BMW i tym co u siebie widzę w aucie. Polecam zapoznanie się z tymi materiałami:

 

S676A: http://www.1addicts.com/forums/attachment.php?s=43bf6f0bcb6f7ff13bc3b4f6c5b32657&attachmentid=224023&d=1204094124

4 tweeters, silk dome, D=28mm

4 midrange speakers, D=100mm

2 woofers, D=160mm

Treble range 4 x 25 watt

Midrange 4 x 25 watt

Bass range 2 x 40 watt

 

Nawet w tej słabszej opcji 676 (HiFi) nie jest możliwe uzyskanie 25W na kanał z samego radia - tutaj głośniki też masz zasilane wzmacniaczem. Z samego radia (nawet jak masz niefabryczne radio 4x50W to na wyjściu masz w porywach 17-19W), więc, żeby uzyskać 25W na kanał to i tak potrzebujesz wzmacniacza.

 

 

S677A: http://www.1addicts.com/forums/attachment.php?s=43bf6f0bcb6f7ff13bc3b4f6c5b32657&attachmentid=224024&d=1204094124

Loudspeakers

4 treble loudspeakers, aluminium coating,

ceramicised, D=28mm

1 centre loudspeaker, aluminium membrane,

D=100mm

6 midrange loudspeakers, aluminium membrane,

D=100mm (E60/61, E63, E65)

2 central bass loudspeakers, Neodym driver,

D=217mm

Amplifier:

9-channel power amplifier with active crossover

network and vehicle-specific equalising

Power output: (for 10% distortion)

Midrange/treble range 7 x 40 Watt

Bass 2 x 70 Watt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już wiem gdzie problem. Ty opisujesz konfiguracje LCI, a ja pre LCI i wszystko się zgadza.

 

Zobacz sobie jak to jest zorganizowane w pre LCI http://www.car-pc24.de/autoindex/e60/E60Sound.pdf

 

To żaden problem wyciągać z tego radia moc 4X25W, tyle nominalnej mocy ma wzmacniacz tam zastosowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

to masz system standardowy,

2 w drzwiach z przodu,

2 pod siedzeniami

2 z tylu w suficie (kombi) lub w pulce

 

a tutaj jeszcze takiego linka trafiłem

nagłośnienie przed liftem

http://www.m5board.com/vbulletin/attachments/e60-m5-e61-m5-touring-discussion/228089d1366042030-m5-m6-s85-recall-tech-service-bulletin-service-information-bulletin-technical-docs-thread-one-stop-shop-11-e60-communication-systems.pdf

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.