Skocz do zawartości

F25 tylna kanapa 3 foteliki?


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

...ale zupelnie nie pakowne wg mnie dlatego wszystkie kufry juz analizuje :roll: .

Moje poprzednie kombi mialo wg katalow o 91 litrow mniejsza pojemnosc bagaznika niz obecne X3.

Pakujac sie w trase standardem bylo 2 duze walizki i 1 mniejsza w bagazniku + wozek dziecka typu parasolka (ladnie sie sklada) i ladnie sie ukladalo i miejsca bylo dosc.

Teraz biorac ten sam zestaw do X-a duza walizka jechala na siedzeniu tylnym... kompletnie nie pakowny ten kufer dla Nas

 

Podejrzewam ze jak dojdzie jeszcze jeden maluch do druzyny to w X3 nie wyjdzie wyjazd typu w gory na tydzien - no ale mam jeszcze troszke czasu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiadomo, w SUVach pojemność bierze się po części z wysokości przestrzeni ładunkowej, kiedy w kombiakach/sedanach przede wszystkim z powierzchni czyli głębokość x szerokość. Stąd 550l w X3 nie równa się z 550l w np. Mondeo Kombi;)

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzucisz fotkę? Jaki model i jakiego producenta foteliki posiadasz?

Dziś rano zrobiłem fotkę telefonem. Jakość zdjęcia do bani ;) ale trochę widać.

To jest Fischer Price 9-36 kg. Strona producenta: http://www.nania.com/produit.php?id_produit=220&groupe=0#

 

http://images38.fotosik.pl/1902/caab2514ca5b4f8fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie ja polecam w dobrej cenie i sa b.waskie foteliki maxi-cosi xp http://www.maxicosi.pl/pl-pl/produkty/foteliki-samochodowe/fotelik-samochodowy/rodi-xp/opis.aspx

ja mierzylem w bmw x1 2 takie foteliki plus 1 Romer King 9-18kg i tak jak kolega ma na zdjeciu wyzej wyglada identycznie o ilosc miejsca - dlatego przy x3 bedzie spokojnie z obsluga 3 takich fotelikow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu zajmuje mocowanie? :)

Przyznaję, że wyciąganie i ponowne mocowanie przy trzech fotelikach to masakra :mad2: bo trzeba przeciągać pasy z tyłu za fotelikiem przez wszystkie otwory i zaczepy, a miejsca nie ma zbyt wiele :duh: Staram się przez to unikać wożenia kogokolwiek z tyłu poza dziećmi ;)

O ile pamiętam montaż 3 fotelików zajął mi około 20 minut za pierwszym razem. Wcześniej miałem Kiddy, a jego się poprostu kładzie na kanapie i później zapina pasami razem z dzieckiem ;) Przy tych musiałem się nauczyć poprawnego montażu bo na razie montaż jest pasami z tyłu, ale później będzie podobnie jak w Kiddy pasami z przodu. Przy kolejnym montażu myślę, że było krócej o parę minut ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja polecam w dobrej cenie i sa b.waskie foteliki maxi-cosi xp http://www.maxicosi.pl/pl-pl/produkty/foteliki-samochodowe/fotelik-samochodowy/rodi-xp/opis.aspx

ja mierzylem w bmw x1 2 takie foteliki plus 1 Romer King 9-18kg i tak jak kolega ma na zdjeciu wyzej wyglada identycznie o ilosc miejsca - dlatego przy x3 bedzie spokojnie z obsluga 3 takich fotelikow:)

Patrząc na szerokość fotelika 46 cm to myślę, że mogą być kłopoty z montażem takich 3 obok siebie. Radzę przed zakupem dokonać próby.

U mnie mają 42 cm szerokości i jest na prawdę "na styk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale finalnie musisz wpiąć pas samochodu w klamrę, a na fotce to nie widzę za bardzo miejsca na wsadzenie ręki między foteliki. Muszę zmierzyć szerokość Recaro YS w najszerszym miejscu.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale chciałem powiedzieć między wierszami że montaż fotelika nie różni się w zasadzie czy dziecko przypinasz pasami auta czy fotelikowymi, z tą małą różnicą że na foteliku już siedzi dziecko :wink:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooj i tu pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić, bo sprawdzałem obydwie sytuacje na własnej skórze ;)

W foteliku Kiddy Comfort PRO z półką z przodu fotelik kładziemy na siedzeniu, sadzamy na nim dziecko i zapinamy pasy z przodu przeciągając je w łatwy sposób przez półkę i gotowe.

W pierwszej fazie, gdy dziecko jest do 15 kg w obecnych fotelikach gdy umieszczę fotelik na siedzeniu to parę minut trwa samo przeciąganie pasa za fotelikiem przez otwory i zaczepy i zapięcie w klamry. Później sadzamy dziecko i zapinamy pasami fotelika (5 punktowymi). Dlatego, tak jak wcześniej pisałem unikam wyjmowania zapiętych fotelików z samochodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba się nie zrozumieliśmy- odnoszę się do sytuacji kiedy musisz wpiąć 3 foteliki na tylną kanapę. Niezależnie od wieku dziecka jest moment kiedy musisz wcisnąć rękę między foteliki żeby je przypiąć do zapięcia w kanapie. I rozumiem że ten moment jest najtrudniejszy :mrgreen: I chyba przez to lepiej jest przypiąć fotelik do auta, a potem dziecko posadzić i zapiąć pasami 5-punktowymi. Ze starszymi dziećmi każda jazda będzie się wiązać z utrudnionym dostępem do zapięć samochodowych. Mylę się?

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki - nie zrozumieliśmy się :( masz rację to będzie później najtrudniejszy moment gdy zdemontuję wkładki i pasy w fotelikach. Przy poszukiwaniach modelu fotelika szerokość siedziska była priorytetem i nie znalazłem żadnego węższego niż 42 cm. Poza tym odpadały wszystkie, które rosły oprócz w górę również wszerz. Pisząc, że jest na styk miałem na myśli właśnie możliwości manewrów przy zapinaniu fotelików w klamry , a nie możliwość położenia ich obok siebie na kanapie. Dlatego, jeśli musicie zapiąc 3 foteliki obok siebie na kanapie sprawdzajcie zapinając je wszystkie obok siebie w Waszym samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie gdy mieszczą się foteliki na styk (choć wątpię w 3 szt.) jest możliwe praktycznie tylko do czasu kiedy pas zapina osoba dorosła (rodzic).

 

Kanapa w BMW (niezależnie od modelu) jest wyprofilowana, powoduje to samoczynne lekkie przesunięcie fotelika do środka, jak dzieciak będzie miał lat ~4 i będzie chciał/będzie zmuszony sam się zapinać to jest masakra…w przypadku 3 fotelików NIE jest możliwe aby dzieci same się zapięły (nawet jak dwoje z nich będzie już na tyle duże aby myśleć „logicznie”).

 

Maja22 nie rozumiem. Piszesz, że masz F10/F11. Możesz dokładnie sprawdzić w każdych warunkach, przez dowolny czas czy wejdzie Ci: 3, 4 czy 5 fotelików...X3 jest węższa od "Twojego" auta, X1 jest węższa od X3…

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

...jak komuś ciasno w X3 - to 3 foteliki zmieści w VW Tuaregu... wprawdzie to VW, ale silnik V6 TDI (3 Litrowy) daje radę.

 

Na tylnej kanapie jest tyle miejsca, że 3 szerokie foteliki spokojnie wchodzą.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Dzis w AS pojawil sie ciekawy artykol dla wszystkich ciekawych zamieszczam scan:

 

http://img534.imageshack.us/img534/1948/ccf2013012800000.jpg

 

moja zona posiada Nissana Qashqaia i miejsca na zamontowanie 3 fotelikow jest ciezko prawie tak samo jak w BMW serii 5 -a w tabeli Nissan slabo a BMW nie da sie - nie wiem jak oni to robili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mają pewne skrzywienia i tendencje do faworyzowanie pewnych marek, ale jak to się mówi "na bezrybiu i rak ryba"...

 

Generalnie widać, z tabeli, że mało który samochód spełnił normę 3 fotelików - zastanawiające dla mnie jest to że nawet Q7 się nie załapało (!)

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.