Skocz do zawartości

Holowanie automatu


Vanilla9999

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem e46 coupe 2.2 w manualu i nie czuję różnicy. Teraz w e39 skrzynia na tryb manualny, zapięta 2 i można się bawić ile dusza zapragnie. Trzeba tylko uważać, żeby 3 się nie wpięła bo szkoda skrzyni :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
A co jesli ktoś ma bmw e60 xdrive? Nie wiem jak u was ale niestety u mnie jest tak ze jesli nie uruchomię silnika to nie da się wrzucić na pozycje N z P i pytanie jak odholować takie auto??? Pytam bo podobno nawet na holownik nie da się ściągać bo jesli jest w pozycji P to na lince ściągając auto można uszkodzi sksrzynie bo jest blokada na wszystkie kola i w takiej sytuacji jakie rozwiązanie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są holowniki z dźwigiem. Auto do góry i na lawetę, żadne holowanie, żadne ciągnięcie, żadne wciąganie...

A jakby co to zawsze pod koła można podłożyć wózki...

 

Sent with handy.

 

A ktoś z was może skorzystał z usług takiego holowania??? Pytam bo niestety niedawno miałem taka sytuacje ze wracam do auta i koniec jazdy nie odpala i za odholowanie do serwisu na tzw.wózku czy jak to tam sie nazywa zapłaciłem 250 zl (odległość do serwisu ok 3-4 km) bo podobno to dużo droższa opcja niż zwykle holowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak masz wykupiony assistance to powinni w cenie zorganizować, w końcu wiedzą co ubezpieczają. Ja bez tej opcji ubezpieczenia już nie kupuję, od akcji jakieś 7 lat temu jak mi się fura rozkraczyła na autostradzie i za podwiezienie 20km 500pln laweciarz targnął (bo niedziela, bo 2 nad ranem, bo zimno i mu się nie chce, a jak się nie podoba "to se Pan dzwoń po kogoś innego").

 

Ale ubezpieczalnie też kombinują na maxa, kiedyś na autobanie mi się pasek się skończył. Zaproponowali mi hol na lince, bo blisko do zjazdu. Wyjaśniłem im, że to niezgodne z przepisami, ani z zaleceniami producenta (automat) - to się znalazła laweta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autostrada to inne prawa i ceny, tam każdy holownik ma swój rewir i nikt przypadkowy raczej Cię nie będzie holował, chyba że zawołasz swojego i podasz lokalizację, ceny też są autostradowe, zresztą wjedź na dowolną stację benzynową i zobacz ile kosztuje paliwo, zawsze jest droższe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do starszych samochodów niż 10 lat ciężko dorwać to w opcji - kiedyś brałem liberty direct, ale teraz AXA ich kupiła i raz, że ceny z kosmosu, to jeszcze Assistance nie ma.

 

W końcu w warcie ubezpieczyłem najtaniej z tą opcją, byłem przekonany, że ceny pokroju PZU będą mieć, ale wyszło rozsądnie - chociaż i tak drożej niż w liberty było.

 

A co do autostrad - jak mi się nie spieszy to coraz częściej lecę normalnymi drogami, to co się dzieje ostatnio na autostradach o pomstę woła - ceny, korki, hamstwo i wszelkiej maści idioci uważający się za nieśmiertelnych. Teraz jak fura się rozkraczy to aż strach się zatrzymać, coraz częściej widzę mistrzów kierownicy wyprzedzających zakorowane kolumny awaryjnym :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

holowałem z Krakowa do Katowic dwa automaty jeden był w omedze z TDSem a drugi w e34 też z TDSem i auta śmigają do dziś a jedynym problemem były baby na bramkach bo zaraz wrzeszczą że holować na autostradzie https://19216801.onl/ https://routerlogin.uno/ może tylko ich pomoc drogowa ...

w obu instrukcjach jest opcja holowania z tego co pamiętam opel pozwala do 100 kilometrów a BMW chyba do 70 km i oba auta z prędkościami przekraczającymi pędkości holowania z kodeku drogowego (chyba 70km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.