Skocz do zawartości

Zagłówek f10, f11


Nvidia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam Pytanie co do zagłówków w f11 wiem ze są pirotechniczne.

 

1)W jaki sposób mam wyjąć te zagłówki z fotela ponieważ sie blokują na samym końcu i nie wiem jak je wyjąć

2) jak naprawić te zagłówki , abym mógł je normalnie regulować.

 

Dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model fotelu sportowy

zepsuły sie zie zagłówki gdyż w czasie wypadku wystrzelily naboje pirotechniczne w zagłówkach. i taraz jest pytanie:

A) jak wyjąc zagłówki

B) czy da sie je naprawić aby normalnie chodziły przód i tył ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu
Nie trzeba wyjmować zagłówków, żeby wymienić ładunek - nalezy odpiąć tapicerkę zagówka. Proponuję tego nie robić samemu, gdyż będzie problem z naciągnięciem sprężyny.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Chłopie, jak Cię spotkał strzał w tył to zakładam, że nie z Twojej winy. A jeżeli tak jest to tylko auto do ASO i wymiana wszystkiego na nowe z OC sprawcy + auto zastępcze tej samej klasy na jego koszt :)

 

Uwierz mi, ASO doskonale wiedzą jak się zachować w takim przypadku :)

 

PS- u mnie przy strzale w tył był tylko zderzak do wymiany, czujniki PDC, zagłówki- ASO skasowało z OC sprawcy ok 15tyś za naprawę i ok 16 tyś za wynajem mi samochodu zastępczego (nowe F10) - trwało całość ok miesiąca (najpierw tydzień oczekiwania na rzeczoznawcę, potem 2 tyg. na wycenę, potem dopiero właściwa robota) - cały czas jazda autem zastępczym, ponieważ po wystrzale zagłówków był komunikat o niesprawnej biernej ochronie, więc auto było nienadające się do jazdy, ASO dostało moje upoważnienie do załatwienia sprawy, więc moja rola ograniczyła się do wymiany samochodu z mojego na zastępcze i podpisania kwitów i odwrotnie po miesiącu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli niesprawne- było wezwać lawetę na koszt OC sprawcy i na lawecie do ASO, potem już z górki ;)

 

EDIT: a teraz to przynajmniej na czas naprawy weź sobie zastępczą piąteczkę w ASO i nie baw się w chałupnicze naprawy jeżeli masz sprawcę i jego OC za to płaci :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...
Mam po uderzeniu w tył dwa sztywne nieruchome zagłówki , chce to rozbebeszyc i zobaczyć co i jak i zmienić ten nabój jak się da je gdzieś kupić albo to badziewie wywalić żeby chociaż moc je z powrotem złożyć . Z tym ze czytam tu o jakieś złowrogiej sprężynie , niemożności wyjęcia ich z foteli itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby je wyciągnąć z fotela trzeba zdjąć tylną osłonę fotela. Zagłówek jest mocowany za pomocą 2 spinek, które trzeba rozebrać i wyjąć. Jest tam też wtyczka do naboju, którą trzeba wypiąć.

Zagłówek o ile pamietam jak wystrzeli to jest wysunięty do przodu. Sprawdzę to jeszcze ale o ile pamietam po prostu trzeba go rozebrać, wymienić nabój i wcisnąć z powrotem na miejsce.

Ściąganie poszycia tylnego fotela nie na siłę. Trzeba włożyć rękę od góry najpierw z jednej potem z drugiej strony jednocześnie mocno uderzając w bok. Powinno odskoczyć. Jak tego nie robiłeś to poszukaj na YouTube powinno być nagrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam po uderzeniu w tył dwa sztywne nieruchome zagłówki , chce to rozbebeszyc i zobaczyć co i jak i zmienić ten nabój jak się da je gdzieś kupić albo to badziewie wywalić żeby chociaż moc je z powrotem złożyć . Z tym ze czytam tu o jakieś złowrogiej sprężynie , niemożności wyjęcia ich z foteli itp.

 





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.