Skocz do zawartości

Jak przyśpiesza twoje E9x? - kalkulator przyśpieszenia


wujekwaldus

Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu, "wujekwaldus zakłada nic nie wnoszące tematy" ale można sobie sprawdzić i porównać z rzeczywistością.

Znalazłem w necie kalkulatorek do przyśpieszenia, defacto prosty ale na pewno spędzicie przy nim miłe minuty np: w pracy ;)

http://www.060calculator.com/

 

Możecie wpisywać tutaj jak te obliczenia mają się do waszych - rzeczywistych.

 

Jeszcze tylko krótka instrukcja obsługi:

Zaznaczamy jednostkę mocy PS, masy KG i czas 0-100.

Masę jaką podajemy proponuje ta z dowodu + pół baku + swoja masę.

 

np:

U mnie w dowodzie 1615 kg + pół baku, + ja daje to 1720kg

i dla 330 koni, tylnym napędzie i automatycznej skrzyni wychodzi mi 5,78 (gdzie na Race logicu wyszło 5.9

a pomiar licznikowy 0-100 ok 5,2s.) Więc u mnie gdzieś tam ta wartość z tego kalkulatora +- tolerancja błędu zgadza się z rzeczywistością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

335d e91 / 335PS - masa z dowodu 1720 więc liczę 1800.

5,79s... :lol: :lol: ...osobiście udało mi sie zrobić chyba 6,2s na aplikacji Car Performance - ale bylo pod gó :lol: rkę

 

Waldek ale masa w dowodzie to jest EU: •EU Weight = Weight of Car with 90% fuel, 68 kg driver, 7 kg cargo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0-100 6,3

z lekkim dżokejem typu PabloM ok 6.15 by było ;)

 

masa w dowodzie to jest EU: •EU Weight = Weight of Car with 90% fuel, 68 kg driver, 7 kg cargo

licząc w ten sposób to wychodzi 6.01 i to ze mną jako dżokejem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zabawa jest dobra :cool2:

Wiadomo że aby zmierzyć realne przyśpieszenie do setki trzeba zrobić z 10 startów lub więcej aby wyczuć jak najlepiej ruszyć.

W moim przypadku CHYBA (bo nie zawsze mi sie udaje) z miejsca lepiej najpierw pedał wcisnąć energicznie do połowy, potem jak wejdzie na obroty to ogień. Wtedy CHYBA jest najlepsze przyśpieszenie, mając RL jednak tylko na dwie próby to zrobiłem metoda klasyczną "stoisz i but":D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
335d e91 / 335PS - masa z dowodu 1720 więc liczę 1800.

5,79s... :lol: :lol: ...osobiście udało mi sie zrobić chyba 6,2s na aplikacji Car Performance - ale bylo pod gó :lol: rkę

 

Waldek ale masa w dowodzie to jest EU: •EU Weight = Weight of Car with 90% fuel, 68 kg driver, 7 kg cargo

Nieprawda.

U mnie wyszło dokładnie tyle ile podaje fabryka. 7,11 dla 204 PS i 1420 kg.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite. Sprawdzam kilka swoich poprzednich samochodów i dosyć dokładne to jest.

BMW:

HP: 218

Weight: 1500

Drive Type: jedyny słuszny

Transmission: Automatic

0-100 7,049 sek a według danych katalogowych jest chyba 7,1.

Ale co w tym niesamowitego ? Wynik musi z dokładnością do 10 procent sie zgadzać. To jest fizyka. Owszem rożne auta maja trochę rożne straty mocy, opór aero, zestopniowane biegi. Ale to sie zwykle znosi wzajemnie.

 

Ciekaw jestem tylko jak zwolennicy momentu wytlumaczą ten Kalkulator.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem tylko jak zwolennicy momentu wytlumaczą ten Kalkulator.

 

tak jak jest w wzorze na podstawie, którego liczy się przysieszenie...ja wzór znam, wiem też jak wygląda w nim zależność KM a Nm...

 

jak będziesz go wklejał (ten podstawowy z którego najważniejsze są KM) dla zaintersowanych to wklej też ten dłuższy/analogiczny z rozwinięciem dla Nm...

 

dla działań matematycznych w ludzkiej pamięci czy przy pomocy liczydła jest znaczenie czy używasz wzoru z 4 zmiennymi, dla "maszyny" nie ma znaczenia jak go zapiszesz np. jako pochodną od Nm bo wynik "wyskoczy" jak wciśniesz "enter"...

 

wiem też, że diesle z dużym Nm nie jeżdżą w F1...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.