Skocz do zawartości

Internet w e90


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam u siebie w e90 zakładkę internet , jak w nią wchodzę wyświetla się komunikat o skończonym jakimś abonamencie i aby skontaktować się z ASO

Telefon to iPhone 4s i mam aktywny hotspot osobisty

Byłem z ASO ale problem się nie rozwiązał .

Auto wyposażone jest w moduł do intrnetu .

Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Witajcie

Mam u siebie w e90 zakładkę internet , jak w nią wchodzę wyświetla się komunikat o skończonym jakimś abonamencie i aby skontaktować się z ASO

Telefon to iPhone 4s i mam aktywny hotspot osobisty

Byłem z ASO ale problem się nie rozwiązał .

Auto wyposażone jest w moduł do intrnetu .

Jakieś pomysły ?

 

W Twoim aucie jest moduł TCU z tzw. telematyką (BMW Assist). Karta sim operatora T-Mobile DE zainstalowana jest wewnątrz modułu. Aby działały Ci wszystkie teleserwisy, które posiada auto fabrycznie, wymagany jest aktywny kontrakt w BMW. Domyślam się, że auto masz z rynku DE. Jeśli tak to nie ma możliwości uruchomienia m. in. funkcji Internetu na tym module. Wymiana karty SIM też nic nie da.

 

Jedynym rozwiązaniem jest wymiana TCU na moduł COMBOX. Wtedy będziesz miał Internet i inne usługi przez tel. komórkowy połączony przez Bluetooth. Na TCU nie ma takiej funkcjonalności.

 

Samo doposażenie w COMBOX jest dość proste. Polega na instalacji COMBOX'a w miejsce TCU (wymagana drobna modyfikacja instalacji przy module), modyfikacja VO, zaprogramowanie/kodowanie auta pod ten moduł.

Ja to ogarniam w 1 dzień :D

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
To raczej chodzi o kartę, którą możesz zainstalować w module auta a nie o net w telefonie.

 

W TCU karta zaszyta jest w module. Aby się do niej dobrać trzeba wymontować moduł i go rozebrać.

 

Wymiana karty SIM i tak nie przyniesie żadnego efektu, ponieważ konfiguracja zaszyta w module TCU odrzuci Ci inną kartę. W buforze błędów będzie wpis SIM_CARD_REJECTED...

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Auto z rynku Niemieckiego

Podobno mam moduł COMBOX

 

Będę 1 Grudnia w Wawie może się spotkamy zobaczył byś co i jak ? ew. mogę kupić potrzebne elementy

 

Spoko nie ma problemu. Tylko przypomnij się wcześniej...

 

Mozesz mi podać też 7 ostanich VINu to powiem Ci czy masz TCU czy COMBOX...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Witam. Czy do E90 z małą navigacją (Business) można dodać dodatki typu TV / Internet ?

 

Aby miało to sens to pierwszym krokiem powinien być CIC. Ma zdecydowanie więcej możliwości i oferuję prawie prawdziwy Internet. Piszę prawie bo nie obsługuje flasha czy też javy... ale do szybkiego przeglądania wystarczy... na bussines (MASK) czy pro (CCC) korzystać możesz tylko z serwisów przygotowanych przez BMW czyli jest ograniczony do tego co Ci BMW wystawi...(wymagany aktywny kontrakt w BMW)…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli auto ma combox z lub bez tcu można zaktywowac net w BMW Polska poprzez swój tel . Jednak trzeba przejść drogę komunikacyjna :D

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.