Skocz do zawartości

Asystent świateł drogowych.


antalya

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Przecież nawet w tym wątku (na wcześniejszych stronach) temat był przerabiany...

Oj... niedzielne lenistwo :wink:

 

P.S.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=298394

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Temat dosyć mocno mnie zainteresował. Posiadam u siebie opcje S522 Xenon Light, S524Adaptive Headlights. Jeśli chodzi o kamere to S5AD Lane departure warning, S8TH SPEED LIMIT INFO oraz S5DF Active cruise control+stopgo function, ale tutaj chyba opiera sie to tylko na radarze. I moje pytanie, czy mogę aktywować u siebie asystenta świateł drogowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby coś zadziałało musisz zawsze kodować.

Oczywiście trzeba wpierw zmienić taśmę pod kierownicą tzw. pająka na taki z 2 przyciskami w dźwigni kierunkowskazów ( dla bc i asystenta świateł ) oraz zmienić przycisk na kokpicie. Jeśli go nie masz to problem. Brak wytłoczenia/dziury z lewej strony kierownicy na przyciski podnosi koszty ew. zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak chcesz Lane Assist - to musisz go jakoś włączyć, stąd ten przycisk o którym wspomina kolega @bbmw.

Przycisk jest na panelu pod przełącznikiem świateł (na poniższym zdjęciu trzeci od lewej).

Również kolega @gucioslaw ma rację pisząc o silniczku wibry w kierownicy.

 

http://www.bmwblog.com/wp-content/uploads/530d-F10-Portugal-9111.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale wtedy to trochę druciarstwo :wink:

 

Poza tym brak włącznika w manetce to moim zdaniem słabe rozwiazanie.

Raz że asystent nie działa w 100% idealnie, dwa że są takie sytuacje, w których trzeba ręcznie wyłączyć światła drogowe. Przykład - zbliżamy sie do wzniesienia, z przeciwnej strony wyłania się TIR lub autobus. Widać juz ponad wzniesieniem światła obrysowe kabiny i cześć szyby a my nadal „walimy” kierowcy po oczach długimi, bo asystent wyłączy światła drogowe dopiero jak zza wzniesienia wyłonią sie reflektory TIRa czy autobusu.

 

Z fizycznym włącznikiem asystenta łatwiej i wygodniej zapanować nad jego działaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, żeby włączyć asystenta pokrętło musi być na Auto.

 

Ale czy warto tak kombinować? To nadal niewygodne...

Przecież manetka to niewielki koszt, a będzie jak ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Asystenta długich można tak zakodować, że się go uruchamia z idrive z działu Światła, można też zakodować always on, czyli po włączeniu świateł będzie włączony. Wtedy manetki nie trzeba zmieniać.

 

Kolego podpowiesz jak to zakodować? Właśnie z opcją uruchamiania z idrive.


Chciałem sprawdzić jak ten system się sprawuje, niestety, ale mi się nie udało. Po zakodowaniu tych dwóch pozycji

FRM/3050/FLA_VERBAUT/aktiv

FRM/3050/FLA_AUTO_AKTIV/automatisch

auto wywala błąd. Nie zapisałem go, a teraz mi uciekło to z głowy. Błąd ten mówił mniej więcej o awarii systemów korzystających z kamery. Błąd miał ikonę kamery i był wyświetlany na pomarańczowo. Druga sprawa jest taka, że u mnie nie ma lini KAFAS/3015/, jest za to KAFAS2/3050

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ponieważ manual na stronie jest dla starszych F10,

Dzisiaj doszedłem jak zrobić to w NBT i kamerą kafas2


HU_NBT => 3000 => HIGH_BEAM_ASSISTANT => aktiv

KAFAS2 --> 3050 --> FLA_ON_OFF --> aktiv)

FRM/3050/FLA_VERBAUT/aktiv

FRM/3050/FLA_AUTO_AKTIV/automatisch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja u siebie mam zakodowanego i działającego asystenta świateł w idrive i chciałbym jednak doposażyć auto w dedykowaną manetkę z przyciskiem. Pytanie, czy podejdzie dowolna manetka z Alle.. czy jednak szukać dokładnie po numerze VIN, z tego okresu produkcji. Z wyglądu niczym się nie różnią, może jednak elektronika lub złącza są inne? Jakieś podpowiedzi. Mam preLCI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kupiłem manetki niby wg vin i po instalacji lawina błędów mi sie posypała. Nie wiem w czym problem. Mechanicznie wszytko pasuje. Po powrocie do starej manetki brak błędów. Zastanawia mnie jedna rzecz. Mam rocznik 2011 a manteka była z 2016. Czyli sa jednak różnice albo manetki uszkodzona. Jakieś podpowiedzi z forum? Będę wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kupiłem manetki niby wg vin i po instalacji lawina błędów mi sie posypała. Nie wiem w czym problem. Mechanicznie wszytko pasuje. Po powrocie do starej manetki brak błędów. Zastanawia mnie jedna rzecz. Mam rocznik 2011 a manteka była z 2016. Czyli sa jednak różnice albo manetki uszkodzona. Jakieś podpowiedzi z forum? Będę wdzięczny.

Może adaptacje SZL trzeba zrobić

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie błędy z modułów.

ICMQL

D014D6 kąt skrętu od SZL

D01732 regulator prędkości FEM / SZL/ BDC-ZGM

D017F0 kąt skręcenia od SZL

D02C67 nieprawidłowy sygnał od DSC

KOMBI

E11456 obsługa KOMBI od SZL/BDC

EPS

D3543A układ DSC od ICM

D354EE kąt skrętu od ICM

D35B34 odchylenie skrętu od ICM

D35444 wycieraczki od SZL


Myślisz że kodowanie ponowne pomorze w temacie?

Bo przecież asystent działa przez iDrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.