Skocz do zawartości

Asystent świateł drogowych.


antalya

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Swiatla bede mial takie jak w standardzie, ale takze speed limit info. Widze ze ten asystent to doplata ok. 600 pln. Czy w moim wyposazeniu zadziala on tak jak opisujecie, tzn swiatla beda sie przyslanialy aby nie przeszkadzac czy tylko wlaczaly/wylaczaly ?

Musisz mieć światła adaptacyjne. Bez tej opcji asystent będzie działał tylko na zasadzie włącz/wyłącz.

Najbardziej opłacalny jest chyba zakup pakietu "Sight".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Za wcześnie pochwaliłem asystenta - z nieznanego mi powodu zaciemnienie przestało trafiać w jadące z naprzeciwka auta. Pozostaje umówić sie w ASO :(

Swoją drogą to jadąc dziś nocą mało uczęszczanymi drogami bardzo mi brakowało sprawnego asystenta.

Miałem to samo.

W pewnym momencie mój asystent dostał "przesunięcia w lewo" - tzn. cała automatyka działała, maskowanie itd., ale obszary przesłaniane były przesunięte ok. 10-20% w lewo co powodowało, że momentami oślepiałem kierowców.

Konieczna jest kalibracja systemu - w ASO mają do tego specjalny system do ustawiania, z tablicą testową i dodatkowymi znacznikami laserowymi.

Szczerze mówiąc jak widziałem tą kalibrację, to mi trochę szczęka opadła... :mrgreen: to już nie jest zwykły reflektor z dwoma tylko śrubkami do regulacji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem w konfiguratorze że nie mogę wybrać samego asystenta świateł drogowych.

Musze wybrac pakiet "Sight" w takim wypadku.

To niestety muszę odpuścić bo przekracza mój budżet :(

Mam nadzieję że nie będę zbytnio żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Będziesz żałował.

Ja na Twoim miejscu, przy braku budżetu, odpuściłbym sobie (o czym pisałeś w innym wątku) choćby szyby przyciemniane czy nawet 6WB (nota bene fajna opcja), ale z pakietu "Sight" (524+5AC) nie zrezygnowałbym na pewno... To tak z użyteczności poszczególnych opcji "w praktyce" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

mam pytanie, czy w przypadku braku pakietu "Sight", przy zwykłych lampach biksenonowych w F11 te wewnętrzne soczewki (te bliżej nerek) wogóle działają?

Jeśli tak to kiedy, bo probowałem je ostatnio włączyć i mi się nie udało?, czy w standardowych światłach są tam wogóle żarówki?

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ten temat był już przerabiany wielokrotnie...

Wspomniane soczewki to światła doświetlające zakręty, przy zwykłych bikseononach nie ma tam żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ktoś pytał wcześniej, asystenta pasa aktywujemy tak:

FRM -> LIN_PUBU_TLC, aktiv

 

KOMBI:

3003, TLC_VERBAUT, aktiv

3004, ST_TLC_TIMEOUT, aktiv

3004, ST_TLC_ALIVE, aktiv

3004, ST_TLC_APPL, aktiv

 

KAFAS:

3000, TLC_START_VERSION, default_on

3000, TLC_ON_OFF, aktiv

3000, SEND_MESSAGE_327, aktiv

3000, SEND_MESSAGE_345, aktiv

3006, ACTUATOR_ON_OFF, aktiv

 

HU_CIC:

3001, LANE_DEPARTURE_WARNING, aktiv

 

następnie kupujemy panel przycisków (nr. 61319220148), są tam wszystkie możliwe przyciski, wybieramy te potrzebne. Montujemy i mamy bezużytecznego asystenta :) Aktywowałem, użyłem ze dwa razy, wyłączyłem. Przyda się przy sprzedaży do wpisania w ogłoszeniu "full opcja".

 

http://parts.bmwofsouthatlanta.com/images/parts/bmw/fullsize/169721.jpg

 

 

Monogramus, koledzy a powiedzcie mi proszęjak to wygląda w F11 po lifcie LCI ? bo tam deska rozdzielcza jest inna i nie ma już tych przycisków na niej. Czy bez nich da się zakodować włączanie i wyłączanie długich ? Podejrzewam, że wciśniecie guzika można również zakodować na stałe jako ON.

 

Czy moja kamerka z czujnikiem zmierzchu/deszczu może działać tak, że jak włączę długie to gdy kamerka zobaczy światła pojazdu z przodu to na chwile wyłączy długie ? Niesowicie mi tego brakuje. Lampy mam nie skrętne. Zwykłe bixenony.

 

tak to wygląda u mnie.

 

http://www.speccar.malopolska.pl/bmw/bmw1.PNG

http://www.speccar.malopolska.pl/bmw/bmw2.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz tego panelu bo nie masz żadnej opcji wymagającej tego panelu. W lci nic się nie zmieniło, ten panel jest dalej montowany.

 

Natomiast ty chcesz mieć asystenta świateł który włącza się na manetce. Jeśli chcesz go aktywować możesz ustawić zawsze włączony, wtedy nie zmieniasz manetki.

FRM/3050/FLA_VERBAUT/aktiv

FRM/3050/FLA_AUTO_AKTIV/automatisch

HU_CIC/3000/HIGH_BEAM_ASSISTANT/aktiv

KAFAS/3015/FLA_ON_OFF/aktiv

musisz sam przetestować, ja już nie mam f10, a jak miałem to miałem tą opcję z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dziękuję ci ślicznie. Przetestuję i dam znać.

 

A aby działało konieczne jest specjalne ustawienie świateł np włącznik na AUTO [całkiem w lewo] czy włącznik na ON [całkiem w prawo] czy nie ma to znaczenia ? Po prostu zapinam długie na manetce i samo będzie się wyłączać.

 

Rozumiem, że nie muszę mieć na lusterku tego jak by to nazwać "łapacza światła" bo sama kamera czy też czujnik światła załątwia sprawę tak ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy masz włączone światła (AUTO po zmroku lub ON) powinna zapalić się dodatkowa zielona ikona na zegarach, wtedy nie musisz nawet włączać długich, same się włączą gdy będzie możliwość i wyłączą jak będzie ktoś z naprzeciwka.

Nie wiem właśnie jak to jest z tym czujnikiem na szybie w lci. Przetestuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gdy masz włączone światła (AUTO po zmroku lub ON) powinna zapalić się dodatkowa zielona ikona na zegarach, wtedy nie musisz nawet włączać długich, same się włączą gdy będzie możliwość i wyłączą jak będzie ktoś z naprzeciwka.

 

... po uprzednim włączeniu na manetce funkcji auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Nic z tego. Zakodowalo sie poprawnie. Jednak nie wylacza dlugich. Nie pokazuje sie tez auto na zegarach. Zrobilem tak ze swiatla na ON pojawila sie zielona ikona swiatel zalaczylem dlugie pojawila sie niebieska okona swiatel dlugich i w droge. Nie wylaczaly sie. Zrobilem tez tak ze swiatla na auto wtedy zielona ikona swiatel auto sie pojawia na zegarach po czy jak wlaczylem dlugie znika info o auto i pojawia sie niebieska ikona swiatel dlugich. Ale tez sie nie wylaczaja ;(

 

Chyba brakuje tego czujnika przy lusterku niestety ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos takiego na innym forum zagranicznym.

 

Enable High Beam Assist. HBA will turn on automatically when the headlights

are turned on or automatic headlights are enabled. Once HBA has been turned off

via the high beam switch it requires “cycling” of the headlights (on->off->on) to

re-enable them). This can be “fixed” by installing the steering column stalk which

includes the HBA switch (part # 61 31 9 297 78 and retrofitting option 5AC to your

vehicle order)

 

Kurcze juz wykodowalem. No ale sprawdze moze trzeba wlaczyc wylaczyc i ponownie wlaczyc swiatla by to zadzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monogramus bardzo wielkie dziękuję. Działa.

Błędem było to ze sobie ubzduralem ze musze długie włączyć by to działało. A przecież one same się włączają.

Twoje kodowanie zadziałało. Działa to idealnie.

 

Idąc dalej mając można pewnie też włączyć LDW również tak by było domyślnie włączone.

Znasz może kodowanie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam nie da sie. Szukalem tez dlugo.

Monogramus masz chyba racje. Odpuszcze sobie LDW. A juz chcialem kupowac wibrator do kierownicy i zakodowac ta funkcje. Podczas szukania infa o LDW natknąłem sie na cos ciekawszego. Ostrzerzenie o kolizji. Sa 2 opcje jedna z hamwaniem i tu poza kafas trzeba aktywnego tempomatu a druga chyba bez hamowania wystarczy kafas. Slyszales o czyms takim ?

 

http://f10.5post.com/forums/showthread.php?t=904799

 

Chetnie bym sobie te funkcje camera base colision warning wlaczyl wymaga tylko kafasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie pojmuje tego

Kodowanie, o którym mówimy wykonuje się przez E-Sys - to soft napisany na potrzeby R&D BMW (ASO z niego nie korzystają, przynajmniej nie polskie).

E-Sys sczytuje mapę ustawień dla każdego z komputerów auta (a w F1x jest ich - o ile dobrze pamiętam - ponad 20; każdy z komputerów odpowiada za co innego - jeden za sterowanie silnikiem, drugi za obsługę świateł, trzeci za systemy bezpieczeństwa, etc.).

 

Tak więc jeśli programista (który pisał program dla danego komputera) w ww. mapie ustawień zawarł możliwość zmiany jakiejś opcji, to da się ją przestawić przez E-Sys.

Przez analogię - jeśli edytujesz tekst w Wordzie i twórca programu Word dał Ci możliwość pogrubienia tekstu (zrobił do tego przycisk "Bold") - to możesz pogrubić tekst.

Ale już nie będziesz mógł np. przekreślić tekstu trzykrotnie (tzn. linią z 3-ma kreskami), bo w Word masz tylko możliwość przekreślenia linią pojedynczą albo podwójną.

Co nie oznacza, że tego tekstu nie da się przekreślić trzykrotnie. Da się, ale z "głębszego" poziomu edycji kodu - czyli np. grzebiąc wewnątrz pliku "doc".

 

Tak samo z AH.

W mapie ustawień danego komputera nie ma opcji, którą dałoby się włączyć funkcję AH na stałe.

Albo inaczej - na razie nikt nie znalazł flagi, którą dałoby się to zrobić.

Piszę "nikt nie znalazł" - bo mapa ustawień sczytana przez E-Sys zawiera tysiące opcji (zwłaszcza dla tych "większych" komputerów F1x), które na dodatek nie są opisane w przejrzysty sposób i bardzo często stosowane są skróty, które nic nie mówią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.