Skocz do zawartości

[E46] Cyfrowa zmieniarka Xcarlink


zielo

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykłe mp3. Tak jak pisałem, te same katalogi wraz z plikami działają bez problemu na karcie SD..
Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O kurde, poważnie już powyżej 2GB jest problem? A już miałem kupować karty, tylko zastanawiałem się czy brać 4 czy 8.. Aktualnie mam jedną 2GB i jedną 1GB. Dzięki za info, teraz zwątpiłem czy jeden z tych pendrivewów to na pewno 2gb a nie jednak 4.. Może dlatego nie działa.
Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc potwierdzam, że nie działa z żadnym pendrive, nawet 2GB i 1GB.. Zadzwonić do serwisu ciągle nie mam kiedy, może jutro mi się uda.

A system plików to oczywiście fat.

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwolę się podpiąć do tematu. Zakupiłem zmieniarkę Yatour ale schemat połączenia podobny więc może ktoś będzie w stanie coś doradzić.

Dogrzebałem się do tunera w bagażniku i jest tam taka wtyczka jak w tej zmieniarce. Niestety nie wiem jak to podłączyć, żeby działało. Wtyczka wygląda tak (ta duża główna z okrągłymi pinami i taka mniejsza biała wtyczka):

http://images49.fotosik.pl/1837/cfd32a5866d5f30cm.jpg

Zmieniarka też oprócz tej głównej wtyczki posiada taką małą czarną o ilości pinów takiej jak ta biała, jeżeli jednak podepnę ją zamiast tej białej to niestety nie pojawia się na wyświetlaczu cd i zmieniarka nie działa:

http://images42.fotosik.pl/805/3a22496748b2836bm.jpg

Nie wiem czy trzeba odpiąć tą białą wtyczkę i wpiąć ją obok czarnej? (nie wiem jak ją zdemontować za bardzo). Jeżeli ktoś może podrzucić jakieś wskazówki byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie podepniesz zmieniarki z przodu do radia?

W xcarlink jest tak, że wpinasz wtyczkę od zmieniarki bezpośrednio w radio, a następnie w tą wtyczkę wpinasz wtyczkę która była wcześniej w radiu.

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wyłumaczcie mi proszę, można ją zamontować w oryginalnym miejscu tam gdzie miałem zmieniarkę?

Tak można. Z tego co wiem to potrzebne są inne kable. W sklepie, w którym ja zamawiałem można było wybrać między instalacją do montażu w kokpicie lub bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

zakupiłem zmieniarke yatour po podłączeniu wszystko działa poprawnie do momentu gdy włączę silnik, wtedy w głośnikach słychać szum obrotów silnika. Dodam ze w samochodzie była instalacja pod zestaw głośnomówiący, kable były podpięte pod piny z wtyczki radia (masa(minus zasilania); +12v po stacyjce; +12V bezpośrednio z akumulatora) do tych samych pinów w kostce z zmieniarki są poprowadzone kable z zmieniarki. Kable od zestawu głośnomówiącego zostały odcięte, lecz nie przyniosło to efektu.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem ? co byście proponowali zrobić ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Odgrzeję temat.

Mianowicie: Czy posiadacze forumowi zmieniarek Yatour/Xcarlink mogą potwierdzić lub zanegować dwa stwierdzenia:

1) Zmieniarka mp3 gra ciszej od radia

2) Po wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki, radio automatycznie przestawia się na FM i trzeba każdorazowo przełączać na zmieniarkę przyciskiem "MODE"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie zauważyłem różnicy (xcarlink)

2. U mnie po wyjęciu kluczyka / przekręceniu w pozycję 0, w ogóle nie widać zmieniarki i nie da się na nią przełączyć.

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, radio zapamiętuje wybór, przynajmniej u mnie. Po ponownym włączeniu zaczyna odtwarzać od momentu w którym wyciągnąłem kluczyk.

Jest inny problem (drobny) w takiej sytuacji: odtwarzanie zaczyna się od momentu przerwania, ale nie ma wyboru "płyt". Zawsze jest tylko jedna "płyta" do wyboru: 5. Dopiero po przełączeniu na radio i z powrotem na zmieniarkę widać wybór wszystkich "płyt".

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadacze forumowi zmieniarek Yatour/Xcarlink mogą potwierdzić lub zanegować dwa stwierdzenia:

1) Zmieniarka mp3 gra ciszej od radia

2) Po wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki, radio automatycznie przestawia się na FM i trzeba każdorazowo przełączać na zmieniarkę przyciskiem "MODE"?

Ja posiadam xCarlink.

1. Minimalna różnica jest. Trzeba by sprawdzić na takim samym utworze jak leci w radiu. Tak czy tak jak weźmiesz na max muzykę to głośniki seryjne będą się drzeć jak stare prześcieradło. Jak np. słuchasz na xCarlinku i przełączysz sobie na radio to minimalną różnicę w głośności da się wychwycić. Nie jest to na pewno taki efekt, że po przełączeniu ze zmieniarki na radio wystraszysz współpodróżujących :P Jest to różnica minimalna.

 

2. Radio zapamiętuje wybraną funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie radio od początku użytkowania zmieniarki jej nie zapamiętuje (xcar). A sprzedawca zdaje się nie wiedzieć, dlaczego tak jest.

 

Co do głośności, to odsyłałem urządzenie, bo grało tak cicho, że po przełączeniu na radio, sąsiedzi dzwonili do NASA, że ufo wylądowało. Sprzedawca podobno wgrał jakiś inny soft/update (?). Od tego czasu gra tak samo, jak radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam zmieniarkę cyfrową firmy Dension i radio z małą monochromatyczną nawigacją. Po przełączeniu na FM nie ma dużej różnicy w głośności, ale mam problem z tym, że po wyłączeniu zapłonu i ponowny włączeniu automatycznie przestawia się na FM pomimo faktu, że wcześniej odtwarzało muzykę ze zmieniarki (pisałem w tej sprawie do sprzedawcy i przez ponad dwa miesiące zapewniał mnie, że rozwiążą ten problem i czekają na odpowiedź producenta, ale odpowiedzi się nie doczekałem i zostałem z problemem). Zauważyłem tylko, że jeśli odtwarzam muzykę ze zmieniarki i przed wyłączeniem zapłonu wyłączę radio, to gdy przekręcę kluczyk ponownie na zapłon i włączę radio to wtedy kontynuuje odtwarzanie muzyki z pendrivea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wejścia pod zmieniarkę pomylić nie mogłeś, bo masz jedno wejście. Sprawdź czy nie pozaginałeś jakiś PINów w tym wejściu bo są one tam bardzo cienkie. Mi się coś kojarzy, że w moim xCarlinku były jakieś kable pomieszane i elektryk coś tam zmieniał. Ale nie jestem teraz pewien na 100% czy w końcu zmieniał, czy się pomylił wcześniej i nic nie ruszał. Było to prawie rok temu, więc nie pamiętam szczegółów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.