Skocz do zawartości

BMW Navigation DVD Road Map Europe PROFESSIONAL 2013!


bekon74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.Plik ściągnąłem ,wypakowałem ,ściągnąłem też program ImgBurn, zainstalowałem i teraz pojawił się problem gdyż nie wiem co dalej z tym zrobić.Czy mam nagrać po prostu ten obraz na płytę czy poprzez funkcję write to zgrać na płytę .Pomoże ktoś??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę ściągać pierwszą płytę. Nagram ją i mogę od razu sprawdzać w aucie czy muszę pierwsze nagrać wszystkie trzy i dopiero potem aktywować je po kolei w samochodzie? Sory za głupie pytania ale w tych tematach jestem zielony. :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie!

Nagrałem wszystkie trzy płyty verbatim +R najmniejszą prędkością. Aktywowałem płyty tak jak pisaliście, jednak teraz pomimo tego za każdą zmianą płyty każe zamknąć system i czekać 5 min. jest to trochę nie ciekawe. Da się coś z tym zrobić?

Druga pytanie. Wkładam po kolei płyty i nie wyświetla mi listy państw które są nagrane na płycie. Jak kupiłem auto była tam jakaś płyta, i te państwa co były na niej nagrane po włożeniu jakiejkolwiek płyty są wyświetlane.

I jeszcze po włożeniu płyty z Polską nie pokazuje mi takich mniejszych ulic tylko praktycznie drogi krajowe i wojewódzkie.

Proszę pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie napisane jak to uaktywnić. Sprawdzałem wszystko działa z radarami.

A pomoże mi ktoś w moim problemie? Wcześniej już ktoś pisał, że ma taki problem z tymi płytami ale nikt nie odpisał. :cry2:

Wielkie dzięki za chęci i wstawienie tej navi na forum :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem od razu, przeprosić. Bo pewnie mnie zjedziecie za to pytanie. Ale jutro wyruszam w traskę i chciałbym przetestować nawigację. Tylko nie wiem jaką mam sciągnąć. Nie wiem czy mam MK3 czy MK4. Nawigację mam według wyposażenia: S606A - System nawigacji Business. Auto e91 z 2006 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z tematami wypalania takich płytek dobrze obcykany, więc pytanko:

Po rozpakowaniu ściągniętych 9-ciu części, pojawił się kolejny plik rar i plik tekstowy.

Po wypakowanu tego z kolei, jest kilka folderów:

- config

- db

- dbal

- telemat

- tpd

- cdrom.toc

- files.cfg

oraz dwa pliki tekstowe

- info.txt

- info_map.txt

Czy na płycie należy umieścić wszystie te foldery i pliki, czy tylko niektóre ?

Czy pliki znajdujące się w folderach należy przekopiować na płytę tak jak są - zgrupowane w foldrach, czy też przekopiować tylko same pliki znajdujące się w poszczególnych folderach, pomijając foldery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj z żadnymi plikami, po prostu wypal OBRAZ płyty.

Nie pisz tym żargonem komputerowym, bo nic mi nie pomogłeś.

Co to jest obraz płyty ? Przecież nie mam żadnej płyty, tylko pliki poukładane w foldrach.

Czy trzeba przeciągnąć do projektu wszystkie te foldery, które pojawiają się po drugim wypakowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego, ja nawet nie zacząłem jeszcze pisać w "żargonie komputerowym". Inteligentny człowiek po mojej podpowiedzi zamiast dalej niepotrzebnie drążyć temat plików i folderów wpisałby w google hasła typu "obraz płyty" i "jak wypalić obraz płyty" i po 5 sekundach miałby:

 

http://it-pomoc.pl/komputer/obraz-plyty

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1218591.html

 

Zamiast pisać, że nic nie pomogłem zacznij myśleć, że może jednak pomogłem tylko Ty nie wiesz jak z tej pomocy skorzystać a to już nie jest moja wina. Skąd masz te pliki zamiast jednego obrazu? Przecież tu są podawane linki właśnie do obrazów płyt z mapami. A jeśli już masz pliki rozpakowane z obrazu to je nagraj tylko ja Ci gwarancji nie dam, że to będzie działać, bo nie wiadomo co to za pliki, czy są wszystkie i czy mapy będą działać po zwykłym nagraniu plików. Znacznie pewniejsza sytuacja jest w przypadku nagrania obrazu płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja nawet nie zacząłem jeszcze pisać w "żargonie komputerowym". Inteligentny człowiek po mojej podpowiedzi zamiast dalej niepotrzebnie drążyć temat plików wpisałby w google hasła typu "obraz płyty" i "jak wypalić obraz płyty" i po 5 sekundach miałby:

 

http://it-pomoc.pl/komputer/obraz-plyty

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1218591.html

 

Zamiast pisać, że nic nie pomogłem zacznij myśleć, że może jednak pomogłem tylko Ty nie wiesz jak z tej pomocy skorzystać a to już nie jest moja wina.

No więc przyjmijmy, że jestem tumanem.

Szukam więc w tekstach pod podanymi przez Ciebie linkami i jest tam cała masa informacji zupełnie niezrozumiałych dla laika. Nie tylko nie wystarczy 5 sek. ale i kilkadziesiąt minut byłoby nie za dużo.

A przecież można po prostu napisać:

"przeciągnij do okna projektu, które ukazuje sie po odpaleniu programu do wypalania płyt DVD, wszystkie foldery i pliki, które pojawią się po rozpakowniu."

Czy też inaczej, jeżeli to nie jest prawda.

I rzeczywiście wystarczyłoby 5 sek i Tobie też zajęłoby mniej czasu.

Ale co zrobić. Nie brakuje chyba i na tym forum oburzających się na każdą uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Niestety Business to nie Professional i.... .

 

Pozdrawiam,

No właśnie, ja też mam kłopot - nie jestem pewien, co rzeczywiście jest w moim aucie. Próbuję od jakigoś czasu uruchomić tę nawigację ale bez efektu. Pokazuje się komunikat: "Read error"

Od dawna kołacze mi się w głowie nazwa Professional ale nie wiem, czy powiedział mi to diagnosta, czy gdzieś wyczytałem.

Jest to auto E60 wersja USA ale z serwisu RealOEM wynika, że te roczniki były z nawigacją Professional i Business.

Mam oryginalną płytę nawigacji na Amerykę Północną, z którą współpraceje ten system - może na podstawie jej wyglądu ktoś pomoże określić, które pliki trzeba ściągnąć aby ją uruchomić

http://img35.imageshack.us/img35/1399/skanowanie0001rp.jpg

Jest na niej m.in. napis: (DVD-CCC). Widziałem ten symbol w tabeli Twojego pierwszego postu, w kolumnach dotyczących właśnie systemu Professional. Nie bardzo wiem o co z tym CCC chodzi. W tej tabeli są trzy kolumy: DVD High, DVD Professional i DVD + FSC Premium a nad nimi napisy: MK4, CCC i CIC High. O co chodzi ?

Sorry, że pytam pewnie o podstawowe sprawy ale nie mogę nic w sprawie wyjaśnienia wielu szczegółów w tym temacie znaleźć.

Już mnie przed chwilą w tym wątku jeden user opieprzał za "brak inteligencji" ;)

Jak sprawdzić, co się ma na pokładzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Skąd masz te pliki zamiast jednego obrazu? Przecież tu są podawane linki właśnie do obrazów płyt z mapami.

No właśnie ! Pisałem przecież, ze po rozpakowaniu pojawił się folder, w którym był plik rar i plik tekstowy.

Nie mogłem przecież magrać na płytę folderu, w którym jest plik rar. Z takim trickiem jeszcze się nie spotkałem. System nawigacji musiałby mieć program do rozpakowywania ? Byłoby to nieco dziwne.

Rozpakowałem go więc i pojawiły się następne foldery, które wymieniłem w moim tekscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ruszyła !

Okazało się, że pomimo iż plik pojawiający się po rozpakowaniu był plikiem rar, był jednak właściwym dla wykonania płyty. Już po napisaniu poprzednich postów zauważyłem, że miał on rozszerzenia "iso". Nagrałem go na płytę i grafika nawigacji działa.

Jest jednak następny problem. Nie ma komunikatów głosowych. Nie pojawia się też żadne menu pozwalające wybrać język !

W "Display settings" głosy w nawigacji są włączone.

Podejrzewam, że to wpływ manipulacji diagnosty. Jakiś czas temu wgrywał mi europejskie oprogramowanie i przy okazji zniknęly komendy głosowy. Po naciśnięciu przycisku komend powinien być komunikat a jest cicho.

Pewnie trzeba będzie znowu uszykować trochę gotówki i pojechać na przeprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wystarczy raz odpalić i fotoradary będą widoczne za każdym razem. Co masz na myśli pisząc "jak korzystam z navi"? Generalnie wystarczy mieć uruchomioną mapkę choćby na tej prawej, mniejszej części i tam też będzie pokazywał fotoradary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich przy swoim pierwszym wpisie.

 

Uwaga, będę zadawał głupie pytania na które nie znalazłem odpowiedzi.

 

Płytka wypalona prawidłowo, samochód ją widzi każe czekać 5min i zrestartować system. Co oznacza restart systemu?

Generalnie chodzi mi o pełną procedurę wgrywania nowej mapy tzn. czy silnik ma być uruchomiony, czy drzwi mają być otwarte, zamknięte, czekałem dosyć długo z informacją "5min.." czy powinno się coś wydarzyć , skąd mam wiedzieć kiedy zrestartować system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.