Skocz do zawartości

Zakup radia Professional zamiast Bus.


damianz

Rekomendowane odpowiedzi

To poczytaj na forum a znajdziesz wszystkie dane. Osobiscie też to sam rozpracowalem, więc może i ty dasz radę.

 

No i git :)

Najpierw muszę rozpracować jakie radio zakupić, potem będę czytał o kodowaniuJ. Jak masz jakieś rady albo linki, z których korzystałeś,

to będę wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
ja mam polift. Najlepiej to 2009r to masz moduł Bluetooth wbudowany. Co prawda nie masz mikrofonu, ale jak byś chciał w przyszłości to tylko mikrofon i okablowanie.

 

Mam autko z 2004 roku, radio jest Professional. W bagażniku nie mam modułu Bluetooth, kierownica jest z opcją słuchawki. Czy kupując radio z 2009 roku, to jest tam już moduł Bluetooth ? Czy mogę podmienić radio, co trzeba zrobić żeby korzystać z zestawu głośnomówiącego ?

 

Jeszcze jedno pytanie czy żeby słuchać Mp3, to tylko przez wejście AUX czy można jakoś rozkodować radio Professional ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prawdopodobne, że po wymianie będzie grało bez dodatkowego kodowania (zależy jak bardzo auto dawcy będzie się różniło).

 

Ale żeby to zrobić zgodnie ze sztuką, trzeba zakodować VIN nowego pojazdu, informacje o nowym wyposażeniu itp. ale co i jak wiedzą tylko ci, którzy się tym zawodowo zajmują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam, mam e90 z 2005 r. bez Navi. i radio bus., chcę je zmienić na porfessional najlepiej po lifcie. Zauważyłem że w moim złączu iso nie ma kabla światłowodu , a radia professional mają wejście na światłowody. Czy aby działało mi takie radio potrzebuję "doposażyć" samochód w kabel optyczny (światłowód)? Dodam że już kupiłem jedno radio na allegro i okazało się że komputer samochodu go nie wykrywał (czarny ekran, zero reakcji). Proszę o jakieś sugestie na jak najprostsze (najtańsze) rozwiązanie tego problemu, czyli podłączenie radia prof. najlepiej po lift.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupować z tego samego rocznika, wtedy jest największe prawdopodobieństwo, że będzie pasowało bez żadnych zmian.

Zgodnie z zasadami sztuki, po podmianie i tak trzeba będzie je zakodować (zaktualizować wyposażenie),

więc nawet jak go "nie widzi" to może ten sam spec od kodowania Ci go ożywi ;)

 

Są różne wersje radia Prof. Z tego co pamiętam, te, które mają niebieskie gniazdo, to są wersje ze złączem optycznym.

Ew. dołożenie tego złącza optycznego też nie powinno być problemem. Na babybmw jest gdzieś opisane jak gość to robił.

 

Przy zakupie radia najlepiej szukać takiego z najlejką bluetooth, wtedy będziesz miał dwie sprawy za jednym razem załatwione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, sprawdziłem że nie mam złącza MOST w samochodzie, czy to oznacza że muszę szukać radia też bez wejścia optycznego? Z oferowanych na allegro cze ebayu radyjek wszystkie prof. (nawet z 2005 rocznika) mają wejścia optyczne czy to oznacza że nie będą mi działać? Pocieszające jest tylko to że znalazłem jedno radio z 2011 roku z bluetoothem i bez wejścia na światłowody wiec jest szansa że zadziała... tylko cena ponad 1500 zł :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, sprawdziłem że nie mam złącza MOST w samochodzie, czy to oznacza że muszę szukać radia też bez wejścia optycznego? Z oferowanych na allegro cze ebayu radyjek wszystkie prof. (nawet z 2005 rocznika) mają wejścia optyczne czy to oznacza że nie będą mi działać? Pocieszające jest tylko to że znalazłem jedno radio z 2011 roku z bluetoothem i bez wejścia na światłowody wiec jest szansa że zadziała... tylko cena ponad 1500 zł :-/

 

Nie wiem do czego dokładnie to wyjście optyczne jest potrzebne (do wzmacniacza? bluetooth?), ale każde radio ze złączem optycznym, na pewno będzie miało też normalne wyjście. Głośniki bezpośrednio do radia nie są podłączane światłowodami :)

 

A cena - dlatego pisałem, że kto ma szczęście, ten kupi radio z bluetooth ;) Używane są bardzo rzadkie = drogie, a w dealera na pewno powyżej 3500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Tak Panowie wszystko się zgadza oczywiście, tylko pojawia się zasadnicze pytanie. Czy warto i czy ma sens wymiana samego radia buissnes na professional. Jakie korzyści za tym idą? Mówię tutaj o samym radio i reszcie podzespołów nie zmienionych.

 

Czy do radia professional były fabrycznie montowane inne głośniki? Jeżeli tak to jakie mają oznaczania? Czy subwoofer jest inny i czy wzmacniacz również jest inny?

 

Rozumiem, że w Naszych samochodach wyróżnia się 3 opcje jakości nagłośnienia?

Buissnes

Professional

Harman Kardon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja kupiłem E87 przed lift ale ktoś z niej robił po lift ( światła, zderzaki itp) i znajduje się u mnie radio professional ale jest bardzo kiepska jakość dźwięku, brak bassu, pod siedzeniami głośniki nie grają. Czy to przyczyna ze radio jest nie zakodowane? I czy jest możliwość wyprowadzenia z tego radia wyjścia pod wzmak? Żeby dodać sub?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
wydaje mi sie, ze glosniki pod fotelami (niby suby) sa i sa podlaczone tylko wtedy gdy mamy w wyposazeniu Hi-Fi (676 HIFI LOUDSPEAKER SYSTEM)

Nie sądzę... mam zwykłe wyposażenie audio i mam tam głośniki, które normalnie grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozkodowaniu vin auto było wyposażone w

HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM (to dość dobre głośniki?)

RADIO BMW BUSINESS CD

Ale włożone jest Professional i pewnie dlatego jest tak słaba jakość dźwięku i nie grają te pod siedzeniami.

Mam NCS kodowalem switla, kierunki w e46.

Może mnie ktoś nakierowac jak robie się to z radiem w tym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym jest cały problem, nie wiem jak dobrać odpowiednie głośniki do radia professional kupując je przez internet. Jakie mają oznaczenia itp itd.

Kolejnym problemem z jakim się borykam jest dobór odpowiedniego subufera i wzmacniacza do radia professional :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Jak prześledziłem ten wątek to zrozumiałem, że nic nie rozumiem :) Czy jeśli zapomnę całkowicie o fabrycznym radiu w moim x3 e83 z 2006r i zamontuje radio niefabryczne to będę musiał stare radio wykodować? Czy impa da radę? Jestem na etapie zakupu interfejsów do tego auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Przymierzam się do zmiany radia z business na professional głównie z powodu braku bluetooth i integracji z telefonem, czy może ktoś polecić mi kogoś w krakowie kto zakoduje odpowiednio radio po wymianie?

 

Kolego ja kupiłem zmieniarkę usb z bt i zestawem głośnomówiącym jestem zadowolony ale mimo wszystko radio planuje zmienić na professional ponieważ niskie tony są ale podczas głośniejszego słuchania co jest irytujące bo nie zawsze chce słuchać głośno ale zawszę oczekuję niskich tonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zmiany radia z business na professional głównie z powodu braku bluetooth i integracji z telefonem, czy może ktoś polecić mi kogoś w krakowie kto zakoduje odpowiednio radio po wymianie?

 

zadzwon może do pim, oni ogarniają wszystko komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Mam taki problem w swoim aucie, zmieniłem radio zwykłe business cd na professional po lifcie. Po wymianie miałem taki objaw że słychać było trzeszczenie w głośnikach, niezależnie czy radio było włączone czy wyłączone. Kolega dopisał mi to radio professional do auta i dopisał do radia mój numer vin. Jednak dalej trzeszczy, co można jeszcze zrobić? Edytowane przez slaweks87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.