Skocz do zawartości

Jaki akumulator do E34 2.0 150km benzyna bez vanos


Mirrors

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z uwagi na to, że wyszukiwanie zaawansowane forum w danej chwili nie działa i prosi spróbować ponownie później, zakładam temat, gdyż zdania są bardzo podzielone a chcę dokonać właściwego wyboru.

 

Auto: E34 2.0 Benzyna 150km 1991r. bez vanosa (ponoć wersja jeszcze z małymi alternatorami)

skrzynia automatyczna 5hp18 (nie wiem czy skrzynia ma tu znaczenie?)

 

Wiadomo, że jeśli będzie za mało ah to będzie źle a jeśli za dużo, to też, bo alternator nie da rady do końca naładować akumulatora, co skróci jego żywotość.

 

Dlatego interesuje mnie przedział od minimum do maximum czyli ile ah najmniej, a ile ah najwięcej będzie do mojego auta najodpowiedniejsze.

 

Później pozostanie tylko określić czy mam golasa czy bogato wyposażony z dodatkowym wyposarzeniem audio itp.. i wybrać w moim przypadku wybiore ten najwiękrzy jaki można z uwagi na to że mam dużo dodatkowych rzeczy...

 

Czekam na fachowe informacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać, że to 24V.

Słyszałem, że oryginalnie do benzyny 2.0 i 2.5 były 65ah ale można dać nieco większy.

Nieco więkrzy chciałbym dać z uwagi na to, że mam wypas: elek szyby, elek lusterka, sprzęt: wzmacniacz, skrzynie basową, głośniki,radio, nawigację, cb radio itp....

 

Czyli rozumiem, że 65ah to minimum a jakie jest maximum? tzn jaki można dać największy, żeby nie przesadzić, żeby alternator dawał radę, bo jak się da za duży to nie będzie dawał rady i będzie wiecznie niedoładowany co skróci jego żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji masz podane , że alternatory w 520i były 80A, 1120W (wcześniejszy okres produkcji 90do 105A , 1260do 1470W) . Ja w moim tdsie ( musi mieć duży aku)

mam 85Ah ( tak jak podaje instrukcja), a alternator 95A , 1330W i nie ma problemu. Myślę ,że przy takich parametrach alternatora śmiało możesz pakować aku 70-75Ah i nie będzie problemu z ładowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojemnosc pojemnoscia... ale liczy sie jeszcze prad maxymalny. Do benzymiaka prad nie musi byc duzy a do diaselka powinien byc wiekszy. Ja bym polecał z punktu elektryka wiekszej pojemnosci ale o mniejszym pradzie poniewaz taki jest bardziej zywotny jesli oczywiscie bedzie dobrej jakosci.

 

Ps... Ja w swoim tdsie mam 105 Ah i 800A. Ma juz kilka lat i dobrze sie spisuje. Polecam nie kupowac w markecie tanich podrubek.

Pozdrawiam

Wojtek


Bayerische Motoren Werke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.